Материалдар / Жел энергетикасы
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Жел энергетикасы

Материал туралы қысқаша түсінік
желдің маңызы, желді аймақ, зор энергия.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Желтоқсан 2020
455
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні: Қазақ тілі мен әдебиеті

Мектеп №9 ЖОББМ КММ

Ұзақмерзімді жоспар бөлімі: Қуат көзін үнемдей білесің бе?

Мұғалімнің аты-жөні: Рыскалиева.Н.А

Сынып:6

Қатысқан оқушылар саны:

Күні:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы

5-6 сабақтар. Жел энергетикасы.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.5.1 - тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау

6.2.5.1 - коммуникативтік жағдаят бойынша диалогке қатысушылар өзара түсінісіп, ойларын толықтырып отыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы диалогке қатысушылардың ойын толықтырады.

Көптеген оқушы есімдіктің түрлерін ажыратады.

Кейбір оқушылар тірек сөздердің көмегімен тыңдалған мәтіндегі негізгі ойды аңықтайды.

Бағалау критерийлері

Желден алынатын энергия туралы білетінін айтады, шағын мәтін құрап жазады. Тақырып бойынша сұхбат құрады.

Тілді мақсат

Пәнге тән лексика мен терминология: жап-жарық, ылғи, жан, жылыт, жұмса.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: желдің маңызы, желді аймақ, зор энергия.

Бастапқы білім

Электр энергиясын үнемдеудің пайдасы, оның тиімді қолданудың жолдары туралы біледі. Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Жоспарланған жаттығу түрлері



Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру. Ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін оқушылар парталас достарымен қазақша амандасады.


  • Сәлем достым (амандасады)

  • Қалің қалай? (иықтарын қағады)

  • Қалай демалдың? (құлақтарын тартады)

  • Мен сені сағындым! (қолдарын жүрекке қояды)

  • Қош келдің! (қолдарын жаяды)

  • Күніміз сәтті болсын! (құшақтайды)


Қызығушылығын ояту. «Кумбизм» әдісін пайдаланып, оқушыларға тақырыпқа қатысты сұрақтар мен суреттер береді. Берілген сөздердің мағынасын анықтайды.

Мәтіналды жұмыс. Мұғалім интерактивті тақтадағы тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады, оқиды, оқушыларға қайталатады, сөздік дәптермен жұмыс жасатады.

Сұрақтарға жауап береді (1-тапсырма).

Кестедегі сөздерді тауып, мәтін құрайды (2-тапсырма).

Дереккөздерге сүйеніп, Қазақстандағы желді аймақтарды анықтайды, дәптерге жазады (3-тапсырма).

Суреттің сабақ тақырыбына қатысын болжап айтады

(4-тапсырма).

Тілдік бағдар. Мұғалім оқушыларға өзіндік және болымсыздық есімдіктерін меңгертеді. Грамматикалық тақырып туралы мағлұмат береді, мысалдар келтіреді. Көп нүктенің орнына тіре сөздерді қояды (5-тапсырма).

Құрамында белгісіздік есімдігі бар мақал-мәтел, жұмбақтарды айтады (6-тапсырма).

Тренинг жазылған парақшалар



Кубиктер






Оқулық

Таныстырылым


Сабақтың ортасы

Мәтінмен жұмыс. Мәтінмен жұмыс істеу негіздерін қалыптастыру үшін оқулықтағы мәтіннің мазмұнын, тілдік ерекшеліктерін талдауға арналған тапсырмаларды орындатады. Мәтінді оқиды, конспект жазады, «Венн» диаграммасын толтырады, мәтінді тыңдайды, ақпаратты мазмұндайды.



Сергіту сәті. Мұғалім оқушыларды сергіту үшін сазды әуенге билетеді.

Оқулық, аудиотаспа, ватман немесе А4 парағы, маркерлер, сурет, тақырыпқа қатысты фотолар








Сазды әуен Ғаламтор ресурсы

Сабақтың соңы


«Ойшыл қалпақтар» әдісімен «Жел энергетикасы біздің өмірмізде» деген тақырыпта пікір білдіреді (11-тапсырма).

Бағалау

Оқушыларға бағалау парақшасы таратылады. Топтық тапсырмалардың орындалу реті бойынша әр дұрыс жауапқа 5 балл қойылады.


Оқушы-ның аты-жөні

«Пікірлер парағы» әдісі

«Қызық суреттер» тәсілі

«Фото-суреттер» әдісі

«Кім жылдам?» ойыны

Балл




















Оқулық








Кесте









Кері байланыс.Рефлесия парағы


Сабақтағы жетістіктерім

себептері

Сабақтағы кемшіліктерім

себептері













Үйге тапсырма. Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы

8-тапсырма беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалуы қажет екені түсіндіріледі.


Қосымша ақпарат


Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!