Материалдар / Жылдамдық.Уақыт. Қашықтық.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Жылдамдық.Уақыт. Қашықтық.

Материал туралы қысқаша түсінік
әріптестеріме көмек ретінде
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Маусым 2019
446
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні:Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Сандармен және шамалар мәндерімен арифметикалық амалдар орындау.

Күні:

Сынып: 4 «В»

Мектеп:№ 12 жалпы білім беру орта мектебі КММ

Мұғалімнің аты-жөні:Бокаева А.С

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Жылдамдық, уақыт және қашықтық арасындағы тәуелділікке берілген кері жай есептер.

Оқу мақсаты:


Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар: Жылдамдық, уақыт және қашықтық арасындағы тәуелділікке берілген есептер және оларға кері есептерді шығара алады.

Көптеген оқушылар: Жылдамдық, уақыт және қашықтық арасындағы тәуелділікке берілген есептер және оларға кері есептердіорындау дағдылары,есептеу дағдылары жетіледі; Өз бетінше күрделі тапсырмаларды орындай алады.

Кейбір оқушылар: Ауызша есептеу тәсілдерін түсінеді Тапсырмаларды орындау барысында болған қиындықтардың негізін зерделеуге ынталанады

Ойлау дағдысы:

Білу және түсіну

Бағалау критерийлері:

Жылдамдық, уақыт және қашықтық арасындағы тәуелділікке берілген кері жай есептерді анықтайды.

Тілдік мақсат:

Пәнге тән лексика мен терминология:

Жылдамдық, уақыт және қашықтық

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Жылдамдық, уақыт және қашықтық, кері есептер, жай есептер.

Құндылықтарды дамыту:

  • Нәтижеге қол жеткізу.

  • Ынтымақтастыққа баулу.

Пәнаралық байланыс:


АКТ қолдану дағдылары:

Интер белсенді тақта.видео жазба.

Алдыңғы білім:

Нүктелі қағаздағы фигуралар моделін құрастыра алады.

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы:




























































Сабақтың ортасы



















































































Үйге тапсырма:


  1. Психологиялық ахуал

Өлең жолдары арқылы оқушылар жағымды ахуал туғызады.

Мен қазір бір құпия ашам:

Жаңа білім алу қажет,

Ол үшін ойлау, ойлау және,

Мимен жұмыс жасау қажет.


  1. Түрлі-түсті қима қағаздар арқылы топқа бөлінеді.

  2. 5 Т ережесі:

  • Талап

  • Тәртіп

  • Тыныштық

  • Татулық

  • Тазалық

  1. Алдыңғы оқуға шолу:

«10 сұрақ» ойыны арқылы сұрақтар қойылады.

  1. ІІІ кл. 201 бірлік, ІІ кл.705 бірлік болатын санды ата?

А

В

С

201 70 500

201 705 000

201 705 


  1. 7-ші разрядта 6 бірл, 5-ші разрядта 2 бірл, 4-ші разрядта 9бірл,2-ші разрядта 1бірл.болатын санды ата?

А

В

С

6 029 010

60 290 10

602901


  1. 5 санының кубы?

А

В

С

175

105

125


  1. 7 санының квадраты?

  2. А

    В

    С

    48

    42

    49

  3. 630 санының жетіден бір бөлігі?

  4. А

    В

    С

    90

    60

    80

  5. 26 ондық 45 бірліктен қаншаға көп? /215/

А

В

С

225

195

215

    1. санының квадратын тап? /64/

А

В

С

64

62

65


  1. 487 санын 1000есе арттыр? /487000/

  2. А

    В

    С

    48700

    487000

    4870

  3. ІІІ кл. 7 бірлік,І кл.36 бірлік болатын санды ата?

  4. А

    В

    С

    7 000 036

    700036

    70036

  5. Жаяу адам 5км/сағ жылдамдықпен жүреді. 3сағатта ол қандай қашықтықта болады?

/ 5км/сағ*3сағ.=15км/сағ. / U*t=s

Қ.Б. «Үш шапалақ» әдісі


Жылдамдық, уақыт және қашықтық арасындағы тәуелділікке берілген кері жай есептерді анықтаймыз.


« Белсенді оқу» Топтық жұмыс

«Көп ойла, тез ойла» әдісі

І топ.

Автобус 45км/сағ жылдамдықпен 90км жол жүрді. Ол қанша уақыт жолда болды? Кері есеп құрастыр.


ІІ топ.

  1. Километр мен метр арқылы өрнекте: 5078м, 6787м.

  2. Тонна мен килограмм арқылы өрнекте: 28458кг, 5780кг.

  3. Милиметрмен өрнекте: 25см 9мм, 25см 9мм

  4. Секундпен өрнекте: 30мин45сек, 25мин 18сек.


ІІІ топ.

Қабырғаларының ұзындығы 4см 5мм және 5см тіктөртбұрыш сыз. Оның периметрін, ауданын тап.


Қ.Б. « Күн мен бұлт» арқылы бағалау әдісі

Бой ширату:

«Пішіндер» әні. Қимыл - қозғалыстары арқылы әнді бірге айтып, орындайды.


Жұптық жұмыс

Әр оқушыға үлестірме қағаздар таратылады.

Тапсырмасы:

180:6

30*6

66*2

132:2

360:9

40*9

42*3

126:3

5005:5

1001*5

23:10

2*10+3

80*60

4800:60

90*40

3600:90

347:100

3*100+47

28*10

280:10


Қ.Б. «Бармақпен бағалау» әдісі


Тақтамен, дәптермен жұмыс

2есеп

U=45км/сағ

t=?

S=90км

t =90км:45км/сағ=2сағ.


U= ? км/сағ

t=3 сағ.

S=270км

U =270км : 3сағ.= 90км/сағ


U=70км/сағ

t=4 сағ.

S=?км

S =70км/сағ*4сағ =280км

Қ.Б. «Плюс, минус»әдісі


Сараланған тапсырма:

  1. Қашықтықты қалай табамыз?

  2. Жылдамдықты табу үшін не істейміз?

  3. Уақытты табу үшін ше?



Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары:

  1. Жылдамдықтың формуласын жаз.

  2. Тіктөртбұрыштың ауданын қалай табамыз?


Дискриптор:

  1. Жылдамдықтың формуласын жазады.

  2. Тіктөртбұрыштың ауданын таба алады.


6-тапсырма,88-бет










Сары, жасыл, қызыл

Қима қағаздар

DrawObject1


DrawObject2


DrawObject3

















Қима қағаздар







































Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!