Материалдар / Компьютерлік желілерді ұйымдастыру
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Компьютерлік желілерді ұйымдастыру

Материал туралы қысқаша түсінік
10 сыныпка арналған сабак жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Маусым 2019
2579
5 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Компьютерлік желілер және ақпараттық қауіпсіздік

Мектеп: Атырау облыс Исатай ауданы Аққыстау селосы жалпы білім беретін

Абай атындағы орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Костурлина Акмарал Бактыгереевна

Сынып: 10

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Компьютерлік желілерді ұйымдастыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.5.1.2.IP-адрестің жазылуы мен қызметтерін, ұсынылуын түсіндіре алу


Сабақтың мақсаты

Барлығы: IP мекенжайдың жазылуын қызметтерінің ұсынылуын түсіну, мекенжай сандарын ажырату

Көпшілігі: IP мекенжай қызметтерін қолдану

Кейбіреулері: IP мекенжайды желідегі компьютерде қолдану

Бағалау критерийі

  • IP мекенжай қызметтерінің ұсынылуын түсінеді, мекенжай сандарын ажыратады

  • IP мекенжай қызметтерін қолданады

  • IP мекенжайды желідегі компьютерде қолданады

Тілдік мақсаттар


Пәндік лексика мен терминология:

Маска, провайдер, октет, хаттама

Диалог/жазылымға қажетті сөз тіркестері:

IP мекенжай...,

Хаттама...,

Статикалық мекенжай...,

Динамикалық мекенжай...,

Құндылықтарға баулу



  • Достарыңнын пікірін тыңдай білу, оған қолдау көрсету арқылы құрмет құндылығы қалыптасады;

  • Топта бірлесе жұмыс жасау және шешімді бірлесе қабылдау арқылы ынтымақтастық құндылығы қалыптасады;

  • IP мекенжайының ерекшеліктерімен қолдау аясын түсіндіріп, шығармашылықпен сыни тұрғыда орындау арқылы еңбек пен шығармашылдық құндылығы қалыптасады;

  • Сұрақтарға жауап беру мен қалыптастырушы бағалау үдерісі арқылы ашықтық құндылығы қалыптасады;

  • IP мекенжайын қолдана отырып ішкі желінің нөмерін анықтау арқылы өмірбойы білім алу құндылығы қалыптасады;

Пәнаралық байланыс

Компьютерлердің мекенжайын, ішкі желінің, компьютердің нөмерлерін анықтау цифрларды пайдаланамыз (математика пәні)

Алдыңғы білім


Компьютерлік желілер, желідегі қауісіздік, желілік компоненттер туралы білімі бар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут

4 минут





Ұйымдастыру кезеңі.

Сурет қиындылары арқылы 2 топқа біріктіремін.
Өткенге шолу.

(Ұ) «Сұраққа жетіп ал» әдісі

  • Компьютерлік желі туралы түсінік?

  • Компьютерлік желінің неше түрі бар?

  • Компьютерлік желі қандай компоннеттерден құрастырылады?

  • Желілік компоненттің қызметі қандай?

  • Қандай желілік компонентер бар?



Сурет қиындылары 
А4 параққа жазылған сұрақтар.

Сабақтың ортасы

5 минут


10 минут















10 минут

(Ұ) «Кинометафора» әдісі арқылы бейне жазба үзіндісін көрсету.

«Түртіп алу» әдісі арқылы оқушылар бейнежазбадағы керекті ақпаратты дәптерлеріне түртіп алады

(Т) «Ойлан, оқы, бөліс» әдісі

1.Тапсырма. Атауларға сай қызметін жазып кестені толтыр








Дескриптор:

-Ішкі IP-мекенжай қызметін анықтайды;

-Сыртқы IP-мекенжай қызметін анықтайды;

-Статикалық IP-мекенжай қызметін анықтайды;

-Динамикалық IP-мекенжай қызметін анықтайды;

ҚБ «Медаль мен миссия»әдісі. Бірін-бірі бағалау.

(Ж) 2.Тапсырма. «Кім жылдам?» әдісі

Сараланған тапсырма.



















Дескриптор:

-IP мекенжайдың жазылуын анықтайды;

- қызметтерінің ұсынылуын анықтайды;

- мекенжай сандарын ажыратады;

-желідегі номерін анықтайды;

ҚБ. Өзін-өзі бағалау Бағалау бетшесі арқылы

Интерактивті тақта

Флипчарттар





Парақшалар

Маркерлер


Арман ПВ

15 бет














Тапсырмалар жазылған парақшалар


Алматы кітап

15 бет

6 минут

(ЖЖ) «Ой бөлісейік» әдісі

Тапсырма

Whoer.net сервисі көмегімен сыныптағы компьютерлердің IP-мекенжайын және оның қандай түрге жататынын анықтаңдар

Дескриптор:

-IP-мекенжайын анықтайды;

-IP-мекенжай түрін ажыратады;

ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Өзара бағалау


Арман ПВ

Г.И. Салғараева, Ж.Б. Базаева, А.С. Маханова – Астана: «Арман-ПВ»

Сабақтың соңы

3 минут

Кері байланыс:

"Анкета" әдісі

Қандай ой пайда болды?

Не сезіндім

Мен үшін маңызды

Қиын болды?








Үйге тапсырма: §2.



А4 парағы кесте.

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Оқушылардың оқудағы қажеттіліктерін қанағаттандыру мақсатында саралау әдісі қолданылды. Саралау оқу мақсатына жетудің тиімді тәсілі.

Тапсырма тәсілі бойынша: жеңілден күрделіге қарай сараланған тапсырмалар берілді. Оқушы қажеттілігіне қарай таңдайды.

Дереккөздер тәсілі бойынша: ресурстар сараланып берілді(біреулер интернет сілтемелерін пайдаланса, біреулер таратпа материалдар пайдаланды)

Нәтиже тәсілі бойынша:

Оқушыларға бірдей тапсырма беріледі,бірақ нәтижелері әртүрлі болады. Оқушылар өз қажеттіліктеріне қарай жауап береді, оқу мақсатына жетуге ықпал















Сабақта оқушылардың тапсырмаларды орындау барысында берген жауаптарын қалыптастырушы бағалау арқылы және бағалау парақшалары арқылы бағалаймын.

ҚБ «Медаль мен миссия»әдісі. Бірін-бірі бағалау

ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Өзара бағалау

ҚБ. Өзін-өзі бағалау Бағалау бетшесі арқылы

Сабақ барысында техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Денсаулық сақтау педагогикасын СЭС сақтайды.Көзге арналған жаттығуларды орындайды.

Сабақ бойынша рефлексия



Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Оқушыларға кері байланыс жасау үшін екі тілек, бір ұсыныс арқылы

Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын көңіл күй дидарына іледі.



Жалпы бағалау



Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!