САБАҚ:№56Алгебра | Мектеп:М.Жалилов атындағы орта мектеп |
Күні:26.02.18ж | Оқытушының аты-жөні: Д.Бакишева |
Сынып:11 «А» | Барлығы: | Қатысқаны |
Сабақтың тақырыбы | Көрсеткіштік теңдеулер және олардың жүйелері |
Осы сабақтың оқу мақсаттары | Көрсеткіштік теңдеумен танысады Көрсеткіштік теңдеулерді шешеді |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: көрсеткіштік теңдеуді ажырата алады |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: қарапайым көрсеткіштік теңдеулердің түбірлерін таба алады |
| Кейбір оқушылар орындай алады: Жүйеге берілген көрсеткіштік теңдеуді шеше алады |
Бағалау критерийлері | Көрсеткіштік теңдеуді шешу алгоритмін біледі;Түрлендіріп есептейді, шешімін таба біледі |
Дескриптор | Бірдей негізге келтіредіМәндес теңдеу ала аладыЖаңа айнымалы енгізе аладыЖүйеге берілген есепті шығара алады |
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: көрсеткіштік теңдеуді түсіндіре аладыАрнайы лексика және терминология:көрсеткіштік,теңдеу, жүйе, айнымалы, графиктік тәсіл, мәндес теңдеу, негізДиалог пен жазу жүргізу үшін сөздердің пайдалы жинағы:Көрсеткіштік теңдеу деп ....Графиктік тәсілді қолдану .... |
Құндылықтардыдарыту
| -өмір бойы білім алуға бейімделеу;-дұрыс шешім қабылдау үшін, қоғамдық өмірге қатысу үшін шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру; |
АКТ қолданудағдылары | Интербелсенді тақтаны пайдалануда тапсырмаларды қарастыру |
Алдыңғы білім
| Оқушылар теңсіздік, квадрат теңсіздік, квадрат теңсіздікті парабола әдісімен шешу ұғымдарын біледі. |
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған іс-шаралар | Дереккөздер |
Сабақтың басы 5 минут | І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқушылардыжұптарға бөлу.Оқушылар қысқаша көбейту формулаларының оң және сол бөлігін сәйкестендіру арқылы жұптарға бөлінеді.
ІІ. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтау.- Оқушылармен бірге сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылау.- Бағалау парағын оқушыларға үлестіру | Қысқаша көбейту формулалары жазылған таратпа қағаздарҮлестірме 1
Слайд 1-2
|
Сабақтың ортасыЖаңа материалды меңгерту
5 минут
10 минут
| 1. Білу. Тақырыпты меңгеруде қолданылатын тәсілдерді еске түсіру:Өрнектерді тепе-тең түрлендіруКөрсеткіштік функцияТеңдеу, теңдеулер жүйесіМәндес теңдеулерОқушылар көрсеткіштік теңдеулерге қатысты есептерге ауызша жауап береді.
Түсіну. «Джигсо» әдісін қолданып оқулықпен оқушылар өздігінен жұмыс жасау арқылы тақырыпты түсіндіру процесін орындайды. Әрбір жұп келесі екінші жұпқа түсіндіреді. Мұғалім оқушыларға сұрақтар қойып, мақсатқа қарай жетелейді. Екі жұп түсіндіру жұмыстарынан кейін бір-бір мысалдан түсіндіру арқылы қаншалықты дәрежеде түсінгендерін көрсетеді.3. Қолдану – талдау. «Ойлан-жұптас-талқыла» стратегиясы
| Слайд 3, 4
А.ӘбілқасымоваАлгебра 11 кл Алматы «Мектеп»2015 жыл131-133 б.
|
| І.Оқушылар жұптасып№260 1) және 3) есептерін орындайды, шығарылу жолдарын бір-біріне түсіндіреді.Үлгерімі төмен 3 оқушыны тақтаға шығарып көрсеткіштік теңдеулерге бірнеше есептер беріледі. Қажет болса түсіндіру жұмысы жүргізіледі
Сергіту сәті
ІІ. Деңгейлік тапсырмалар:Оқулықпен жұмыс.І деңгей – №261 (1,3)ІІ деңгей – №266 (1,3)ІІІ деңгей - № 271(1,3)
4. Жинақтау.1) теңдеулердің өмірде қайда қолдануға болатыны туралы оқушылармен бірге қолданбалы бағытын талқылау жүргізу және оқушылардың пікірлерін тыңдау
|
|
Сабақтың соңы3 минут | 5. Бағалау. Оқушылар бағалау парағы бойынша бір-бірін және өзін-өзі бағалайды. Оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. Үй жұмысы: №262 1), 3);№267 1), 3) есептерді шығаруСабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: «Бағдаршам» әдісі- нені білдім, нені үйрендім?- нені толық түсінбедім ?- немен жұмысты жалғастыру қажет ?сұрақтарына жауап жазады | Слайд 7
А.ӘбілқасымоваАлгебра 11 кл Алматы «Мектеп»2015 жыл134 б.
Слайд 8, 9 |