Материалдар / Көрсеткіштік теңсіздіктер
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Көрсеткіштік теңсіздіктер

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материалдан оқушылар , колледж 1 курс студенттері алгебра пәнінен Көрсеткіштік теңсіздіктер мен олардың жүйелерін шешудің әдіс - тәсілдерін есептеулер мен түрлендірулерде пайдалана алады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Қараша 2020
590
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады





Курс:

1

Топ:

13-9-01

13-9-02

13-9-03

13-9-04

23-9-01

23-9-02

23-9-03

Сабақтың номері

21

Мамандық-біліктілік:

Математика

Модульдің атауы:

ЖБП.01

Сабақтың

тақырыбы:

 Көрсеткіштік теңсіздіктер

Күні:

«___»_____2020ж

Ұзақтығы:

2 сағат

(90 мин)

Өткізу орны:

Сарыағаш медресе колледжі

Сабақтың

мақсаты:

Көрсеткіштік теңсіздіктер ұғымын түсіндіру;

Көрсеткіштік теңсіздіктер және олардың жүйелері ұғымын түсіндіру ;

Көрсеткіштік теңсіздіктер мен олардың жүйелерін шешудің әдіс - тәсілдерін есептеулер мен түрлендірулерде пайдалана алуды үйрету


Бағалау критерийлері:

Көрсеткіштік теңсіздіктер ұғымын біледі ;

Көрсеткіштік теңсіздіктер және олардың жүйелері ұғымын біледі ;

Көрсеткіштік теңсіздіктер мен олардың жүйелерін шешудің әдіс - тәсілдерін есептеулер мен түрлендірулерде пайдалана алады


Дескриптор:

Тақырып бойынша берілген мақсаттарға жету. Есептер шығара алу

Сабақтың

түрі:

Практикалық, Теориялық

Оқыту әдістері, әдістемелік тәсілдер, педагогикалық технологиялар:

Электронды оқулық, есептер, слайд, оқу құралдары, ментальды карта,

Әдебиеттер:


А.Е.Әбілқасымова, З.Ә. Жұмағұлова, Алгебра және анализ бастамалары: Жалпы білім беретін мектептің қоғамдық-гуманитарлық бағытындағы 11-сыныбына арналған оқулық, Алматы: «Мектеп» 2019ж.

Оқытушы туралы ақпарат:

Ф.И.О.:Купешбоева Гулихон

Тел.: +7775 116 28 83

E-mail:gulikhankupeshbaetva@gmail.com










Сабақ барысы

Уақыт (минут)

Оқытушының әрекеті

Білім алушының әрекеті

Оқыту ресурстары мен материалдар

1

2

3

4

5

1 . Ұйымдастыру кезеңі


5

Оқушылардың сабаққа зейінін аудару, оқу – құралдырын түгендеу

Психологиялық ахуал туғызу


Оқушылар шеңбер құра тұрады. Оң жақтағы көршісінің атын атап, «Сәлем ! Мен сені көргеніме қуаныштымын»,- деп жаныныдағы оқушыға жақсы комплимент тілек айтады.Одан кейінгі оқушы жалғастырады


Аудитория

2.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

15

1 тапсырма

Теңсіздіктер туралы не білесіздер?

  • Теңсіздіктердің түрлерін жаз;

  • Теңсіздіктердің ұқсастығы мен айрмашылығы.

2 тапсырма

Көрсеткіштік функция туралы не білесіздер?

  • Көрсеткіштік функцияның қасиеттерін ата;

  • Көрсеткіштік функцияның негіздеріне байланысты графиктерінің айырмашылығы мен ұқсастығы.


Оқушылар берілген тапсырманы постерге түсіріп, қорғайды.

Постер

3. Жаңа сабақ

10

«Мағынаны тану» Сұрақ қою арқылы сабақтың тақырыбына шығады.

Сабақтың мақсаты мен таныстырады.Көрсеткіштік теңсіздіктін: Анықтамасын, формуласын, теорема, оны дәлелдеуімен, есеп шығаруда қолдануы


Сабақтың тақырыбын айтады.

Оқушылар тақтамен жұмыс жасап формулалады дәптерге жазады.


Электронды оқулық

4.Жаңа материалды түсіндіру кезеңі

20

А) « INSERT» стратегиясы. Оқушыларға ойлануға уақыт беріліп, содан кейін жауаптары тыңдылады.

Ә ) Ментальды картамен жұмыс.


 Өткен тақырыптар бойынша сұрақ – жауап жүргізіліп, бүгінгі тақырыппен байланысы анықталады. Оқушылар кітаптағы берілген мәтінді оқи отыра мәтіннің шетіндегі ашық жерге белгі қойып , кестеге жазады.Топқа бөлініп, алғашында жеке одан кейін жазғандарымен , түйгендерін ортаға салып , бір ұйғарымға келіп, қорытынды жасайды. Менталды картаға өз ойларын түсіріп, бір оқушы немесе топ мүшесі бірігіп істеген жұмыстарын қорғайды.

«Қолмен белгі беру» стратегиясы Оқушылардың сабақты қалай түсінгенднрі туралы ақпарат алу. Қайта түсіндіру жұмыстарын жандандыру бағытында жұмыс құру. Осы жерде бүгінгі сабақтың лидерлері анықталады. Ынталы топ құрылып өз тобымен бірге басқа топтарда да өз жұмысын атқарып, өзіне бонустық балдар жинайды.

Тақта,оқулық карта

5.Жаңа материалды бекіту кезеңі

25

«Ойлан , жұптас, талқыла » әдісі арқылы « Көрсеткіштік теңсіздіктер және олардың жүйелері » алгоритмін құрады.

Мұғалім студенттердің жұмысына сырттай бақылау жасап , формативті бағалайды,Оқушыладың жұмыстарының дұрыс тұстары мен қате кеткен жерлеріне тоқтап , бағыт бағдар беруші болады.


«Көрсеткіштік теңсіздіктер және олардың жүйелері» алгоритмін құру арқылы қасиеттрді пайдаланудың тиімді шарттарын ұсынады. Мысал келтіреді. Тақтада өз беттерінше құраған есептерін үлгі ретінде ұсынады.

215-216 -217 есептерін тақтада орындайды.


Тақта, оқулық

6.Үй тапсырмасы

10

Тапсырма беру

220-221

Оқулық

7.Сабақты қорытындылау және рефлексия

5

Кері байланыс

Стикерлерге бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын жазып, кері әсер парағында қалдырады

Стикерлер




Әдіскер: _____________

Кафедра меңгерушісі:______________

Оқытушы: _______________






















f(x) ≥ a g(x) теңсіздігі к

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!