Материалдар / Квадрат теңдеу

Квадрат теңдеу

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика пәні мұғалімдері мен оқушыларға құнды материал
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Қараша 2018
557
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні: 06.11.2018 жСыныбы: 8 «ә»Мектеп: Қазығұрт жалпы орта мектебі КММ
Тақырыбы: Квадрат теңдеу. Есептер шығару.Мұғалімнің есімі: Пулатова. Г


Қатысушылар саны:Қатыспағандар:
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары 8.2.2.1 Квадрат теңдеудің анықтамасын білу;8.2.2.2 Квадрат теңдеудің түрлерін ажырату;
Сабақтың мақсаттарыБарлық оқушылар:Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі.Оқушылардың басым бөлігі:Квадрат теңдеудің қасиеттерін біледіКейбір оқушылар:Квадрат теңдеудің анықтамасын және қасиеттерін пайдаланып, есептер шығара алады.
Тілдік мақсат/ негізгі ұғымдар мен терминдерКоэффициент, бос мүше
Бағалау критерийлеріКвадрат теңдеудің анықтамасын біледі.Квадрат теңдеудің қасиеттерін біледіКвадрат теңдеудің анықтамасын және қасиеттерін пайдаланып, есептер шығара алады.
Құндылықтарды дамытуҚазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік.
Пәнаралық байланыстарфизика
АКТ қолдану дағдыларыЭлектрондық оқулық
Бастапқы білімНатурал сандар, бүтін сандар
Сабақтың жоспарланған кезеңдері:Сабақтағы жоспарланған іс-әрекетРесурстар
Сабақтың басы:2 минут



5 минут













8 минут

















Оқушылардың назарын сабаққа аударуҰйымдастыру бөлімі:Оқушылармен амандасу,түгендеу,2 топқа бөлу.Топтастыру барысында соңында қалып қойған топтағы оқушыдан бастап сұраймын. «Доп лақтыру» ойыны арқылы.
  • Қандай теңдеуді квадрат теңдеу деп атайды?
  • Квадрат теңдеудің бірінші коэффициент a шарты не үшін қажет?
  • Қандай сандарды квадрат теңдеудің түбірлері деп атайды?
  • Квадрат үшмүше дегеніміз не?
  • Оқулықпен жұмыс.№ 2.4 Теңдеуді оған мәндес квадрат теңдеумен алмастырыңдар.1)-5x(x+6)=4(x-3)-10 2) (x-8)(2x+3)=(3x-5)(x+4)-5x2-30x-12x+12+10=0 2x2+3x-16x-24=3x2+12x-5x-20-5x2-42x+22=0 2x2-3x2-13x-7x-24+205x2+42x-22=0 -x2-20x-4=0№2.5Теңдеуді шешіңдер.1)x2=64 2) y2=0,09 3) 3x2=48x= y= x2=48:3x1=8,x2=-8 y1=0,3, y2=-0,3 x2=16 ,x= x1,2=4
    Формулалар































    15 минут





















    Деңгейлік тапсырмалар:А деңгей№2.6Теңдеудің түбірін табыңдар.1)2x2-5x=0 2) 5x2+7x=0 3) 2x-5x2=0 x(2x-5)=0 x(5x+7)=0 x(2-5x)=0x1=0, 2x-5=0 x1=0, 5x+7=0 x1=0, 2-5x=02x=5, x2=2,5 5x=-7, x2=-1,4 -5x=-2, x2=0,4В деңгей№2.9С деңгей№2.18

    8 минут



    Шығармашылық жұмысТолымсыз квадрат теңдеуді шешіңіз: (2x-5)(2x+5)=-25 21
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ