Материалдар / Логарифмдік теңсіздіктерді шешу. 11 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Логарифмдік теңсіздіктерді шешу. 11 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
11.3В Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер бойынша "теңсіздіктерді шешу" тақырыбына арналған сабақ жоспары 11 сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
02 Қырқүйек 2021
1829
4 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспарының үлгісі


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
11.3В Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер

Мектеп: №36 мектеп-гимназиясы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Шәріпова Асылай

Сынып: 11

Қоғамдық-гуманитарлық бағыт

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Логарифмдік теңсіздіктерді шешу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.1.2.7 логарифмдік теңсіздіктерді шеше алу

Сабақтың мақсаты

Логарифмдік теңсіздіктерді логарифмнің негізгі қасиеттеріне сүйене отырып, шеше алады.

Бағалау критерийі

-логарифмдік теңсіздіктің анықтамасын қолданады;

-логарифмдік теңсіздіктерді шеше алады.

Тілдік мақсаттар


Пәнге тән лексика мен терминология:

-логарифм

-теңсіздік

-логарифмдік теңсіздік

-мәндес теңсіздік

-ондық логарифм

-натурал логарифм

Диалогқа тән/жазылымға қажетті тіркестер

- Логарифмдік теңсіздік мынадай түрде .... болады

- Егер және болса, онда болғанда, теңсіздігі...

Құндылықтарға баулу




Оқушылардың тарихты құрметтеуге; топпен, жұппен жұмыс кезінде бірін-бірі сыйлау, бірін-бірі тыңдау, сыйластық; жеке жұмыс кезінде мақсатқа жете білу дағдылары қалыптасады.

Пәнаралық байланыс

Тарих

Тақырып бойынша алдыңғы білім


Логарифм, логарифмдік функция, логарифмдік теңдеу туралы білімі бар.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері, уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут












Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылардың назарын сабаққа аударту.

Өткен сабақты қайталау:

(Ұ) «Сәйкестендіру» әдісі

«2020 жылғы елеулі оқиғалар». Сәйкестендіру әдісін қолдана отырып өткен тақырып бойынша есеп шығарып, шыққан жауап бойынша тарихқа шолу жасайды.


  1. 1150

болса,


б) 175

в)

болса, онда

г) 75



Жауаптары: 1-в, 2-а, 3-г, 4-б















Сабақтың ортасы






11 минут





































4 минут
























11 минут






































5 минут

Топқа бөліну:


«Онлайн» топқа бөлінеді.

Саралау. «Жіктеу» тәсілі


). «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі


Тапсырма. Берілген Фрайер моделі арқылы 3 топ анықтамасын, формуласын, қасиеттерін айтады және мысал қарастырады.















Shape1


ҚБ: «Плюс-минус-қызықты» әдісі
Плюс(пайдалы ақпарат)
Минус(түсініксіз ақпарат)
Қызықты(ақпарат жинадым)


«Карусель» әдісі арқылы келесі топ мүшелері қорғаған топты бағалайды.


Дескриптор:

  • анықтамасын жазады;

  • формуласын жаза алады;

  • логарифмдік теңсіздіктің қасиеттерін көрсетеді;

  • мысал қарастырады;

  • жазылған материалды қорғайды.

(Ж.ж) «Бірге ойлаймыз» әдісі

Топ оқушылары өз іштерінде 2-ден жұптасады, барлық топқа ортақ бір тапсырма беріледі.



Тапсырма: Логарифмдік теңсіздікті шешіңіз.


Дескриптор:

  • логарифмнің қасиеттерін қолданады;

  • шешу тәсілін анықтайды;

  • алынған теңсіздікті шешеді, шешімін сандар өсіне сызып көрсетеді;

  • шешімін анықталу облысын қиылыстырып, жауабын айта алады;



ҚБ «Мадақтау сэндвичі» әдісі.

Бір топ жұмысын екінші топқа беріп, бағалайды.


(Ж) «Графикалық тест» әдісі.


Оқушыларға жеке жұмыс ретінде тест тапсырмалары беріледі. Тест тапсырмаларының жауабын арнайы қағазға белгілейді. Жауаптары «ZipGrade» қолданбалы программасы арқылы тексеріледі.

Тест тапсырмалары

  1. теңсіздігін шешіңіз.

  1. (- ;-35) (10;+ ) b) (-35;10) c) (10;+

d) (- ;-10) (35;+ ) e) (35;+ )

  1. теңсіздігін шешіңіз.

  1. (1;+ ) b) [1;+ ) c) (- ;1) d) (-2;1] e) (2;+ )


  1. теңсіздігін шешеді.

  1. (0; ) b) (- ;0) c) d) (- ) e)[0; ]


  1. теңсіздішін шешеді.

  1. [-1,5;2) b) (-1,5;2] c) ( ) e) (2;+ )

  1. теңсіздігін шешеді.

  1. -1<x<5 b) -1<x<2 c) 2<x<5 d) x>-1 e)(-

  1. теңсіздігін шешеді.

  1. ( ) b) (1;1) c) (- ; ) d) (- ; ) e) )


Жауаптары: 1-b, 2-b, 3-a, 4-b, 5-c, 6-e.


Дескриптор:

  • логарифмнің қасиеттерін қолданады;

  • тенсіздіктің анықталу облысын табады;

  • логарифмдерді бірдей негізге келтіреді;

  • теңсіздікті шешеді;

  • шешімін сандар өсіне сызып көрсетеді



(Т) «Еркін талқылау» әдісі

Конверт ішіндегі «Сараланған тапсырмаларды» топпен орындайды. Тапсырмалар жеңілден күрделіге қарай сараланған.

Жасыл:


Сары:


Қызыл:


Сараулау. «Тапсырма» тәсілі


Дескриптор:

  • Логарифмнің қасиеттерін қолданады;

  • Тенсіздіктің анықталу облысын табады;

  • Алынған теңсіздікті шешіп, шешімін сандар өсіне сызып, көрсетеді;

  • Шешімін анықталу облысын қиылыстырып, жауабын айтады;

ҚБ. «Екі жұлдыз - бір тілек

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!