Материалдар / Мектеп ережелері 1-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Мектеп ережелері 1-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып мұғаліміне әдістемелік көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Қазан 2019
1172
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: дүниетану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мен және қоғам

Ортақ тақырып:

Менің мектебім

Күні:

Мектеп:

Ө.Сахипов атындағы ЖББОМ

Мұғалімнің аты-жөні:

Абишева Айман Жылкайдаровна


Сынып: 1

Қатысқандар саны: 15

Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы

Мектеп ережелері


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.1.2.3 Мектептегі тәртіп ережелерін сақтау маңыздылығын түсіндіру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Мектептегі тәртіп ережелерін атайды.

Көптеген оқушылар:

Тәртіп ережелерін сақтау маңыздылығы туралы әңгімелейді.

Кейбір оқушылар: Ережені сақтау маңыздылығын түсіне отырып, мектептегі тәртіп ережесін құрастырады.


Тілдік мақсаттар


Мектеп ережесі, тәртіп

  • Ережелер не үшін қажет?

  • Ережелер өмірге қалай енгізіледі?

  • Ереже сақталмаса не болуы мүмкін?


Құндылықтарды

дарыту




Құрмет. Ынтымақтастық

Топтық тапсырмаларды орындау, мектеп ережесін құру барысында білім алушылар арасында ынтымақтастық, құрмет сезімін дарытамын.


Пәнаралық

байланыстар

Математика

Оқулық тапсырман орындау барысында ұлдар мен қыздарды санайды, салыстырады.

көркем еңбек

«Орындап көр» тапсырмасын орындауда постерге сурет салады, түстермен бояйды.


АКТ

қолдану дағдылары

интерактивті тақтадан «Үзілісте»суретін,

сергіту сәтінде әрекет атауларын көрсетемін.

Бастапқы білім


Оқушылар отбасынан, күнделікті өмірден, мектеп өміріне жасалған саяхаттан алған білімдеріне сүйенеді.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


5 минут
























(Ұ.Ж) Ширату

«Болады, болмайды» жаттығуы.

Оқушылар шеңбер бойына тұрады.

Мұғалім сөйлемдер айтады. Ал балалар мүмкін болса, қолдарын шапалақтайды. Егер мүмкін болмаса аяқпен топылдатады.

Мысалы: қазір бізде дүниетану сабағы, бүгін жексенбі, білім алу үшін дүкенге барамыз, сұрақтарға жауап береміз, мектепке кешікпей келеміз, кітапханада аспаз жұмыс істейді, үзілісте жүгіреміз, бір-біріміздің сөзімізді аяғына дейін тыңдаймыз, дәрігер бөлмесі тамақ ішу үшін керек, мектепте айғайлап сөйлейміз. т.б

«Сөз құра»

Қорапшадан қима әріптерді суырады. Әріптердің түстеріне назар аударып, сол түстер бойынша топқа бөлінеді. /қызыл, көк, жасыл/

Әрбір топ қолындағы әріптерден сөздер құрастырады.

Қызыл түсті әріптерден – мектеп,

көк түсті әріптерден – тәртіп,

жасыл түсті әріптерден – ереже сөздері шығады.

ҚБ: Мұғалімнің қолпаштауы

ЖАРАЙСЫҢДАР!

-Бұл сөздерден нені түсінуге болады?

Бүгінгі сабағымыз мектептегі тәртіп ережелері туралы болады.

Мұғалімнің оқушыларға оқу мақсатын таныстыруы.



























Түрлі түсі қима әріптер

Сабақтың ортасы




5 минут










10 минут











































3 минут





















2 минут













7 минут






























(ЖЖ) Миға шабуыл

- Ережелері не үшін қажет?

- Ережелер өмірге қалай енгізіледі?

  • Ереже сақталмаса не болуы мүмкін?

Жұптар сұрақты талқылайды, топта талдап ортаға салады.

/Әр топ бір сұраққа жауап беруге мүмкіндік алады./

ҚБ: өзара бағалау «Отшашу»

(ТЖ) «Орындап көр»

Оқулықпен жұмыс.

О қушылар суреттегі ұлдар мен қыздарды санайды, салыстырады және тапсырманы топ болып орындайды.

  • Суреттен оқушылардың қандай әрекеттерін байқадың?

  • Олардың қайсысы тәртіп сақтамады?

  • Тағы қандай сынып ережелерін білесің?

.

А деңгейі

Суреттегі оқушылардың үзілістегі тәртібі мен өз сыныбымыздың үзілістегі тәртібін салыстыра отырып, мектептегі тәртіп ережелерін атайды.

В деңгейі

Мектептегі тәртіп ережесінің маңыздылығын түсіне отырып, мектеп ережесі туралы әңгімелейді.

С деңгейі

Мектептегі тәртіп ережесінің маңыздылығын түсіне отырып, «Үзіліс кезіндегі тәртіп ережесін» құрастырады.

Әрбір топ өз жұмыстарын қорғайды.

Мектеп – біздің ортақ үйіміз. Мектептің өз ережелері бар. Өз әрекетің үшін жауапты бол. Сонда мектепте әрқашан тәртіп болады – деген қорытындыға келеді.

ҚБ: топтық бағалау «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»


Дәптермен жұмыс

(ЖЖ) Мектепке нені апаруға болмайды?

  • Мектепке апаруға болмайтын заттарды қызыл түспен боя?

  • Тағы қандай заттарды мектепке апаруға болмайды?

  • С ол заттардың суретін бос шеңберге сал.









ҚБ: өзара бағалау «Бағдаршам»


Сергіту сәті

«Жақсы және нашар» ойыны.

Сыныптың екі қабырғасына «жақсы және жағымды» және «нашар және жағымсыз» деген жазулары бар екі тақтайша ілінеді.

Әртүрлі әрекет атауларын тақтадан көрсетемін, оқушылар тиісті тақтайшаға барып жиналады.

( Мектепте жүгіруге, амандасуға, келеке етуге, тыңдауға, айқайлауға, көмектесуге, кешігуге, итеруге, жауап беруге, сырғанауға...)



(Ө.Ж) Бекітуге арналған тапсырма

Семантикалық картамен жұмыс

Суреттегі балалардың әрекетін қалай бағалайсыңдар? Белгілеңіз және түсіндіріңіз.

Бағалау критерийі:

  • Мектептегі тәртіп ережелеріне сүйене отырып, жағымды және жағымсыз әрекет түрлерін анықтайды..

  • Тәртіп ережесін сақтау маңыздылығын түсінеді.








Picture 1 Дескриптор:

  • Суреттер бойынша жағымды, жағымсыз әрекеттерді ажыратады.

  • Дұрыс емес әрекетті «-» таңбасымен белгілейді.

  • Дұрыс әрекетті «+» таңбасымен белгілейді.

  • Түсіндіреді

ҚБ: өзіндік бағалау «Басбармақ»





















Оқулық 24-бет





АКТ

«Үзілісте» сурет























































Дәптер 16-бет























АКТ

әрекет атаулары

















топшама































578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!