Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдар / Натурал және бүтін көрсеткішті дәрежелер
2023-2024 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған
Натурал және бүтін көрсеткішті дәрежелер
Материал туралы қысқаша түсінік
материалжаңаша оқыту бағдарламасы бойынша сабақты қалай өту керектігін алдын ала жоспарлау үшін мұғалімге көп көмегі болады.бұл материалды әдістемелік көмекші құрал ретінде қолдануға болады.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
«Қысқа мерзімді
жоспар
Сабақ
жоспары
Сабақты жоспарлаудан
бұрын орта мерзімді жоспарды қараңыз. Сабақ жоспарын ұсынылған үлгі
негізінде әзірлеуге болады.
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
Натурал және бүтін көрсеткішті
дәрежелер
Мектеп: №64
мектепөлицейі
Мұғалімнің аты-жөні:Аширбаева
Магрипа Кожахатовна
Күні:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақ тақырыбы
Натурал көрсеткішті дәреже
және оның қасиеттері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)
7.1.2.2.санның дәрежесі қандай цифрға аяқталатынын
анықтау;
7.1.2.15натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін
қолдану;
Сабақ мақсаттары
Барлығы: санның дәрежесі қандай цифрға аяқталатынын
біледі, натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін
біледі
Көпшілігі:,
дәреженің қасиеттерін пайдаланып, дәрежелермен
амалдар орындайды;
Кейбіреуі:есептер шығару
барысындасандардың және сандық өрнектердің мәні өандай цифрға
аяқталатынын анықтайды
Бағалаукритерийлері
-санның дәрежесі қандай цифрға аяқталатынын
анықтай алады
-есептер шығару
барысынданатурал көрсеткішті қасиеттерін қолдана
біледі
Тілдік мақсаттар
Оқытудың тілдік
мақсаты
Оқушылар:
- дәреженің қасиеттерін ауызша
және жазбаша түсіндіреді;
Бөлім бойынша лексика және
терминология
- санның квадраты, санның
кубы;
- көбейтіндінің
дәрежесі;
- бөліндінің
дәрежесі;
- дәрежелердің
көбейтіндісі;
- дәрежелердің
бөліндісі;
- дәрежені дәрежеге
шығару;
Диалогқа/жазылымға қажетті
тіркестер
- бірнеше бірдей сандардың
көбейтіндісі;
- ... дәреже түрінде
жазыңыз;
негізі сақталып, дәреже
көрсеткіштері қосылады (азайтылады);
негізі сақталып, дәреже
көрсеткіштері көбейтіледі;
теріс санды жұп көрсеткішті
дәрежеге шығарғанда ...;
теріс санды тақ көрсеткішті
дәрежеге шығарғанда ...;
негізі ... болатын дәреже
түрін келтіріңіз;
Құндылықтарды дарыту
бірлескенжұмыс,
жауапкершілік,ынтымақтастық
Пәнаралық байланыстар
физика, химия пәні
АКТқолдану дағдылары
Осы сабақта оқушылар қандай АКТ дағдыларын
дамыта алатынын көрсетіңіз
Бастапқы
білім
Сандардың квадраты мен кубының
мәндерін таба алады
натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін
білді
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
Белсенді оқыту
әдістері
Саралау
әдісі
Қалыптастырушы
бағалау
Ресурстар
Ұйымдастыру
3
мин
Миға
шабуыл
5 мин
Мағынаны
ашу
20
мин
Оқушылармен сәлемдесу.«Шапалақты тыңда»
ойыны
Оқушыларды 5 топқа бөлу (беске
дейін санау арқылы)
Өткен сабаққа шолу (жұпта бір
біріне сұрақ қояды):
Дәреже дегеніміз
не?
Оның жазылуы
қандай?
Оның қандай қасиеттері
бар?
Санның квадраты, кубы дегенді
қалай түсінеді?
Санның дәрежесіне байланысты
қандай тұжырымдамаларды білесің?
Жазылу санның қандай түрі деп
аталады?
. 1≤a<10 және n натурал сан
болғанда кез келген 10-нан үлкен сан қалай
жазылады?
Оқушылар соңғы цифрдың алыну
заңдылықтарын көріп, сәйкес қорытындылар жасауға тиіс.оқушыларды топқа біріктіріп, оларға 1, 2, 3, 4,
5 және т.б. сандардың дәрежелерін табуға тапсырма
беремін
Дәреже
Дәрежелеу
нәтижесі
Соңғы
цифры
…
Оқушыларға
сұрақтар:
- Қай қатар дұрыс
толмады? Дәлел келтіріңіз
-Қай қатар дұры
толығымен толды? Дәлелдеңіз .
Ойлан,жұптас,бөліс
Диалогжәне
қолдау
Ойлан,жұптас,бөліс
Джесси джентильдің
диаграммасы
слайд
Үлестірмелер,
А-3
Фармат.фламастерлер
Жеке
жұмыс:
8 мин
Әрі қарай оқушыларды беске
дейн номерлеп орындауға мына түрдегі тапсырма беріледі.
№14санын дәрежеге шығарғанда
пайда болатын сандар қандай цифрмен
аяқталады?
Кестені
толтырыңыз:
4n
4
4
4
4
4
4
Нәтиженің соңғы
цифры
4
16
64
216
864
3456
а.Заңдылық құрастырып
жазыңыз
ә.Алынған мәліметтерді
қолданып.481саны қандай цифрмен
аяқталатынын анықтаңыз
2.өрнекті
ықшамдаңыз:0.254*84
3.тиімді тәсілмен
есептеңіз:
(2522-9*521)(25)15
№21. 5санын дәрежеге шығарғанда
пайда болатын сандар қандай цифрмен
аяқталады?
Кестені
толтырыңыз:
5n
5
5
5
5
5
5
Нәтиженің соңғы
цифры
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз