Тілдік
мақсат
|
Пәнге тән лексика
және терминология: Ұлттар Лигасы, Мандаттық
жүйе,
Айтылым дағдысы: барлық сыныппен ұжымдық талқылауда Ұлттар Лигасының қызметі
мен Версаль-Вашингтон жүйесін талдау және
бағалайды
Тыңдалым дағдысы: Картамен жұмыс барысында Вашингтон конференциясында
қатысқан млекеттерді анықтайды
Оқылым
дағдысы: АҚШ президенті
В.Вильсонның халықаралық бибітшілік ұйымы Ұлттар Лигасының қызметін
талдайды
Жазылым дағдысы: кластер арқылы ұлттар лигасының қызметі мен
Версаль-Вашингтон жүйесін талдай отырып, қорытынды
жасайды
Диалогқа арналған
және жазу үшін пайдалы сөз орамдары:
Неліктен Мандаттық жүйе
енгізілді? Австро-Венгрия неліктен
ыдырады?
|
Сабақтың басы
минут
10минут
Сабақтың ортасы
15 минут
10
минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі.
Топтық ережені
таныстырып,оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
«Өзі туралы кластер»
тренинг
Оқушылар танысу үшін
өздері туралы кластерлер құрастыруы керек. Олар парақтың
ортасындағы шеңберге өз есімдерін жазып, одан таралатын шеңберлерге
өздерінің өмірінде маңызы бар бес негізгі рөлін жазады. Мысалы:
Жанұяның еркесі, адал дос т.б
Сыныпты«Құттықтау
хаттары арқылы» топқа біріктіремін. Оқушылардан құттықтау хаттарын алып,
1,2,3 топтарға біріктіріп,
жайғастырамын.
Үй тапсырмасын
сұрау
Бірінші дүниежүзілік
соғыс әлем картасын қалай өзгертті
«Сұрақ жауап»
әдәсі арқылы жауап
алу
Жаңа сабақ
.
Қалыптастырушы бағалау
тапсырмалары
1-тапсырма
Топтық жұмыс «Өкіл»
әдісі
Топтар мәтінмен жұмыс
арқылы.Париж
конференциясының Ұлттар Лигасының қызметімен және Версаль-Вашингтон
жүйесімен танысады.
Тапсырмаларды орындап болғаннан кейін топтың бір адамы «елші» болып
сайланады да постерге жазып, өз тобында сипаттап,басқа топқа
баяндайды.
Дискриптор:
-
Париж конференциясының
максаты мен міндетін анықтайды
-
Версаль –Вашингтон жүйесін құрудағы мақсатын
талдайды
-
Ұлттар лигасының қызметіне тарихи баға
береді.
-
Версаль –Вашингтон жүйесінің осалдығын
анықтайды
Қ.Б Топтық
бағалау
2
Тапсырма
Ж.Ж
«Картамен
жұмыс»
Версаль –Вашингтон жүйесі
Еуропа картасын қалай өзгерткендігін аныктап, картадан Еуропада
пайда болған мемлекеттерді анықта.
Дискриптор
-
Бітім шарт бойынша Германия қандай
аумақтарынан айырғанын картадан
көрсетеді.
-
Еуропада пайда болған мемлекеттерді картадан
көрсетеді
-
Еуропа шекарасын анықтап, картадан
көрсетеді.
Қалыптастырушы
бағалау.Өзара бағалау арқылы
|
Интерактивтітакта,
слайдтар
Оқушыларды құттықтау
хаттары арқылы топқа бөлемін
Үй тапсырмасының
сұрақтары
Елші
әдісі
Плакат,
маркер
Дүниежүзі тарихы 9-сыныбына
арналған жоба оқулық.
Алдабек Н, Макашева К.Н. Байзакова
К.И.
Алматы: «Мектеп», 2019 жыл
Expert.mektep.kz
К.Қожаахметұлы Ә.Шүпеков,
М.Ғұбайдуллина
Дүниежүзі тарихы 9-сыныпқа арналған
окулық
«Мектеп» баспасы, 2013 жыл
Карта
|
Саралау –
оқушыларға
Қалай көбірек қолдау
көрсетуді
жоспарлайсыз?
Қабілеті
жоғары
оқушыларға қандай
міндет қойуды
жоспарлап
отырсыз?
Барлық оқушылар.
Париж конференциясының максатын талдау аркылы Ұлттар Лигасының
қызметі мен Версаль-Вашингтон жүйесін тарихи баға
береді
Басым
оқушылар:
картадан Германия қандай аумақтарынан айырғанын
анықтайды.
Кейбір
оқушылар .
соғыстан кейінгі Еуропа шекарасын анықтап,
тарихи қорытынды жасайды.
|
Бағалау –
оқушылардың
материалды меңгеру
деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
Әр тапсырма соңында
қалыптастырушы бағалау болады.
Кері
байланс. «Үш пікір»әдісімен кері байланыс
жасаймын.
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасы
Денсаулық сақтау
технологиясы.
Қауіпсіздік
техникасы.
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі
(оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады
алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе
жекелеген оқушылардың жетістік\қиындықтары туралы нені білдім,
келесі сабақтарда неге көңіл болу қажет?
|