|
Мектеп |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6в |
Қатысушылар саны: 23 |
Қатыспағандар саны:1 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өмірге салауатты қадам. «Жүргізуші еңбегінің ерекшеліктері және оның негізгі міндеттері». Заманауи көлік – жоғары қауіптілік аймағы. Қоғамдық көлік» ЖЖЕ №8 Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 28-САБАҚ «Мұздағы қауіпсіздік» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың бойына адами игі қасиеттерді қалыптастыруға, денсаулықтың қадірін түсіне, сақтай білуге тәрбиелеу.
Жол қозғалысы ережелерін қатаң
сақтауға – қауіпсіздік кепілі. Оқушыларда қыста мұздағы қауіпсіздік қағидалары туралы түсінік қалыптастыру. |
|
|
Құндылық 2-апта дәйексөзі |
Сәуір -еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы Еңбек – қуаныш, жалқаулық – айырылмас азап. (Абай) |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Сәлемдесу.Түрлі-түсті қалам тарату арқылы оқушыларды 2 топқа бөлу. - Ал енді балалар, қарсы топтарыңа не тілейсіңдер? Жаза қойыңдар. ( таратпа қағаздар беремін) - Қандай тілектер бар екен? - Өте жақсы, ендеше мен де сендерге сәттілік тілеймін.
|
Оқушылар амандасады. 2 топ өз орындарына жайғасады
Әр топ бір -біріне тілектерін жазады.
Оқушылар тілектерін тізбектеп оқиды.
Еңбек – қуаныш, жалқаулық – айырылмас азап. (Абай) Даптерлерімізге бүгінгі кереметтей Абай атамыздың еңбек туралы нақыл сөздерін жазып қоямыз. |
Презентация |
|
Сабақ басы (5- мин) |
- Бүгінгі сабағымызды . атақты философ Шопенгауэрдың сөзімен бастағым келіп отыр «Біздің бақытымыздың оннан тоғызы денсаулығымызға байланысты» деген екен. Демек әркім денсаулығына ерекше мән беріп, ең алдымен өзі жауапты болуы керек. " Бақытымыздың оннан тоғыз бөлігі, деніміздің саулығына байланысты". Қане бәріміз бірге оқиық. - Бұл сөзді қалай түсінесіңдер? Сұрақ - жауап арқылы өткен сабақты еске түсіру: 1. Сонымен, адам өміріндегі ең жоғары бағалы дүние не екен? 2. Денсаулық жақсы болу үшін не істеу керек? 3. Салауатты өмір салтын қалыптастыру үшін не істеу керек? - Жақсы, жарайсыңдар. Ендеше бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы: САЛАУАТТЫ ӨМІР САЛТЫ. Дәптерлерімізді ашып, бүгінгі күнді, тақырымызды жазып қойыңдар. Сабағымыздың мақсаты: Салауатты өмір салтының қаншалықты маңызды екенін түсіну. Сұраулық шылаулармен жұмыс жасау. - Салауатты өмір салты қалай аударылады? - Денсаулыққа дұрыс әсер ететін қандай факторлар бар? (тақтаға назар аударту) - Денсаулыққа кері әсер ететін қандай факторлар бар? - Сонымен біз салауатты өмір салтын қалыптастыру үшін не істеуіміз керек? |
Тақтадағы эпиграфты оқып шығады. " Бақытымыздың оннан тоғыз бөлігі, деніміздің саулығына байланысты".
- Адам өміріндегі ең жоғары бағалы дүние - денсаулық.
- Денсаулық жақсы болу үшін...
- Салауатты өмір салтын қалыптастыру үшін..
- оқушылардың жауабы.
Дұрыс тамақтану, серуендеу, спортпен айналысу.
|
Презентация
Атақты неміс философы |
|
Ортасы (10 мин) |
Топ
оқушыларын екі топқа бөлу. (Түрлі –түсті қағаз арқылы ) І -«Түсіп
қалған әріптер». Берілген сөздерге әріптерді қою. ІІІ -Әр топ өздері шығарған газеттерін қорғайды. IV-тапсырма: Шығармашылық тапсырма: тақпақ құру . V- Мимикалық ойын (Кракодил) VI -Сұрақ-жауап: І-тапсырма бойынша: «Түсіп қалған әріптер». Берілген сөздерге әріптерді қою. (2-минут) топ: 1. Д...... і (дәрі) Күннің шуағы деп аталатын қысқаша ойын түрінде яғни бір оқушы шығып кун болады қалғаны сол күннің жақсы шуағын жылуын келтіретін тақырыпқа сай қағаздарды алып іледі немесе тұрады. |
Оқушылар тапсырмаларды орындайды.
Топтар ортада өз жобаларын қорғайды.
|
Түрлі түсті қағаздар, Қарандаш,қаламдар. |
|
Қауіпсіздік сабағы (10 мин)
«Жүргізуші еңбегінің ерекшеліктері және оның негізгі міндеттері». Заманауи көлік – жоғары қауіптілік аймағы. Қоғамдық көлік» ЖЖЕ №8 5-мин |
Мұзда өзіңді қалай ұстау керек: 1. Мұзға шығуға болмайды, егер қар жауып, туман болып тұрса және сол себептен нашар көрінетін, қараңғы болса. 2. Мұздың аяғымен соғу арқылы оның қаншалықты берік екенін тексеруге болмайды. Мұз жұқа болуы мүмкін және бала оңай мұз астына кетуі мүмкүн. 3. Балаға қардың қалың қабатымен жабылған мұздың әсіресе қауіпті екенін айтыңыз. Мұндай жерлерде су әлдеқайда баяу қатады. 4. Мұздағы жарықтар мен тесіктер көрінетін жерлер де қауіпті. Бұл жерлерге аяқпен басқан кезде мұз бірден жарылып кетуі мүмкін. 5. Егер қандай да бір себептермен мұз аяқ астынан жарылып, жарық пайда бола бастаса, одан қашып жүгіріге болмайды. Мұзға жатып, қауіпсіз жерге асықпай домалау керек. 6. Балаға түсіндіріңіз, егер ол тұрған жерде мұз жарылып кетсе, онда бөлек жүзетін мұзға секіруге болмайды, өйткені ол аударылып, бала су астында қалуы мүмкін Жол
“ қақпандары”. |
Оқушыларға мұзда өзіңді қалай ұстау керек екенің талқылау ұсынылады.
|
Суреттер |
|
Соңы (5мин) |
Рефлекция - Сонымен адам өміріндегі ең құнды бағалы дүние не екен? - Денсаулық жақсы болу үшін не істеу керек? - Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? - Несімен ұнады?
|
Оқушылар жауабы. |
Оқушылардың сабаққа қатысқан білім деңгейіне сай бағалау. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өмірге салауатты қадам. «Жүргізуші еңбегінің ерекшеліктері және оның негізгі міндеттері». Заманауи көлік – жоғары қауіптілік аймағы. Қоғамдық көлік» ЖЖЕ №8 Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 28-САБАҚ «Мұздағы қауіпсіздік»
|
Мектеп |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6в |
Қатысушылар саны: 23 |
Қатыспағандар саны:1 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өмірге салауатты қадам. «Жүргізуші еңбегінің ерекшеліктері және оның негізгі міндеттері». Заманауи көлік – жоғары қауіптілік аймағы. Қоғамдық көлік» ЖЖЕ №8 Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 28-САБАҚ «Мұздағы қауіпсіздік» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың бойына адами игі қасиеттерді қалыптастыруға, денсаулықтың қадірін түсіне, сақтай білуге тәрбиелеу.
Жол қозғалысы ережелерін қатаң
сақтауға – қауіпсіздік кепілі. Оқушыларда қыста мұздағы қауіпсіздік қағидалары туралы түсінік қалыптастыру. |
|
|
Құндылық 2-апта дәйексөзі |
Сәуір -еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы Еңбек – қуаныш, жалқаулық – айырылмас азап. (Абай) |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Сәлемдесу.Түрлі-түсті қалам тарату арқылы оқушыларды 2 топқа бөлу. - Ал енді балалар, қарсы топтарыңа не тілейсіңдер? Жаза қойыңдар. ( таратпа қағаздар беремін) - Қандай тілектер бар екен? - Өте жақсы, ендеше мен де сендерге сәттілік тілеймін.
|
Оқушылар амандасады. 2 топ өз орындарына жайғасады
Әр топ бір -біріне тілектерін жазады.
Оқушылар тілектерін тізбектеп оқиды.
Еңбек – қуаныш, жалқаулық – айырылмас азап. (Абай) Даптерлерімізге бүгінгі кереметтей Абай атамыздың еңбек туралы нақыл сөздерін жазып қоямыз. |
Презентация |
|
Сабақ басы (5- мин) |
- Бүгінгі сабағымызды . атақты философ Шопенгауэрдың сөзімен бастағым келіп отыр «Біздің бақытымыздың оннан тоғызы денсаулығымызға байланысты» деген екен. Демек әркім денсаулығына ерекше мән беріп, ең алдымен өзі жауапты болуы керек. " Бақытымыздың оннан тоғыз бөлігі, деніміздің саулығына байланысты". Қане бәріміз бірге оқиық. - Бұл сөзді қалай түсінесіңдер? Сұрақ - жауап арқылы өткен сабақты еске түсіру: 1. Сонымен, адам өміріндегі ең жоғары бағалы дүние не екен? 2. Денсаулық жақсы болу үшін не істеу керек? 3. Салауатты өмір салтын қалыптастыру үшін не істеу керек? - Жақсы, жарайсыңдар. Ендеше бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы: САЛАУАТТЫ ӨМІР САЛТЫ. Дәптерлерімізді ашып, бүгінгі күнді, тақырымызды жазып қойыңдар. Сабағымыздың мақсаты: Салауатты өмір салтының қаншалықты маңызды екенін түсіну. Сұраулық шылаулармен жұмыс жасау. - Салауатты өмір салты қалай аударылады? - Денсаулыққа дұрыс әсер ететін қандай факторлар бар? (тақтаға назар аударту) - Денсаулыққа кері әсер ететін қандай факторлар бар? - Сонымен біз салауатты өмір салтын қалыптастыру үшін не істеуіміз керек? |
Тақтадағы эпиграфты оқып шығады. " Бақытымыздың оннан тоғыз бөлігі, деніміздің саулығына байланысты".
- Адам өміріндегі ең жоғары бағалы дүние - денсаулық.
- Денсаулық жақсы болу үшін...
- Салауатты өмір салтын қалыптастыру үшін..
- оқушылардың жауабы.
Дұрыс тамақтану, серуендеу, спортпен айналысу.
|
Презентация
Атақты неміс философы |
|
Ортасы (10 мин) |
Топ
оқушыларын екі топқа бөлу. (Түрлі –түсті қағаз арқылы ) І -«Түсіп
қалған әріптер». Берілген сөздерге әріптерді қою. ІІІ -Әр топ өздері шығарған газеттерін қорғайды. IV-тапсырма: Шығармашылық тапсырма: тақпақ құру . V- Мимикалық ойын (Кракодил) VI -Сұрақ-жауап: І-тапсырма бойынша: «Түсіп қалған әріптер». Берілген сөздерге әріптерді қою. (2-минут) топ: 1. Д...... і (дәрі) Күннің шуағы деп аталатын қысқаша ойын түрінде яғни бір оқушы шығып кун болады қалғаны сол күннің жақсы шуағын жылуын келтіретін тақырыпқа сай қағаздарды алып іледі немесе тұрады. |
Оқушылар тапсырмаларды орындайды.
Топтар ортада өз жобаларын қорғайды.
|
Түрлі түсті қағаздар, Қарандаш,қаламдар. |
|
Қауіпсіздік сабағы (10 мин)
«Жүргізуші еңбегінің ерекшеліктері және оның негізгі міндеттері». Заманауи көлік – жоғары қауіптілік аймағы. Қоғамдық көлік» ЖЖЕ №8 5-мин |
Мұзда өзіңді қалай ұстау керек: 1. Мұзға шығуға болмайды, егер қар жауып, туман болып тұрса және сол себептен нашар көрінетін, қараңғы болса. 2. Мұздың аяғымен соғу арқылы оның қаншалықты берік екенін тексеруге болмайды. Мұз жұқа болуы мүмкін және бала оңай мұз астына кетуі мүмкүн. 3. Балаға қардың қалың қабатымен жабылған мұздың әсіресе қауіпті екенін айтыңыз. Мұндай жерлерде су әлдеқайда баяу қатады. 4. Мұздағы жарықтар мен тесіктер көрінетін жерлер де қауіпті. Бұл жерлерге аяқпен басқан кезде мұз бірден жарылып кетуі мүмкін. 5. Егер қандай да бір себептермен мұз аяқ астынан жарылып, жарық пайда бола бастаса, одан қашып жүгіріге болмайды. Мұзға жатып, қауіпсіз жерге асықпай домалау керек. 6. Балаға түсіндіріңіз, егер ол тұрған жерде мұз жарылып кетсе, онда бөлек жүзетін мұзға секіруге болмайды, өйткені ол аударылып, бала су астында қалуы мүмкін Жол
“ қақпандары”. |
Оқушыларға мұзда өзіңді қалай ұстау керек екенің талқылау ұсынылады.
|
Суреттер |
|
Соңы (5мин) |
Рефлекция - Сонымен адам өміріндегі ең құнды бағалы дүние не екен? - Денсаулық жақсы болу үшін не істеу керек? - Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? - Несімен ұнады?
|
Оқушылар жауабы. |
Оқушылардың сабаққа қатысқан білім деңгейіне сай бағалау. |
шағым қалдыра аласыз










