|
|
|
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Органикалық заттар:
көмірсулар, нәруыздар, нуклеин қышқылдары, АТФ, липидтер, олардың
элементарлық құрылысы, жасушадағы рөлі.
|
Сабақтың жалпы
мақсаты
|
Жасушаның құрамындағы
органикалық заттарға түсінік беру
|
Әдіс-тәсілдер
|
АКТ-ны пайдалану, СТО,
диалог,жеке жұмыс, топтық жұмыс, “INSERT”
әдісі
|
Күтілетін
нәтижесі
|
1.Органикалық заттарды
біледі
2.Жасушадағы
органикалық заттардың атқаратын қызметімен
танысады
3.Сыни
тұрғыдан ойланады.
|
№
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Дерек көздер,
көрнекілік-тер
|
1
|
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
Топқа
бөлу
-
көмірсулар,
-
нәруыздар,
|
Оқушыларды топқа бөлу
арқылы алдағы сабақтың не туралы болатынын пайымдату, назарларын
жаңа сабаққа қарай бағыттау
|
Қима қағаз
|
2
|
Бүгінгі
сабақтың критерийлерімен таныстыру
|
|
|
Түрткі
болу
|
Сынақтан
өткізу
|
Қайта
бағыттау
|
|
|
|
2
|
3
|
3
|
|
3
|
Үй
жұмысын сұрау
1.Жасушаның құрамында қандай элементтер
бар?
2.Судың қасиеті мен құрылысының ерекшелігі
неде?
3.Гидрофобты және гидрофильді қосылыстарды
қалай түсінесіңдер?
4.Жасушадағы бейорганикалық иондарды
атаңдар?
|
4
|
«Түрткі
болу» әдісі
Органикалық заттар дегеніміз
не?
|
Оқушылар өз
ойларын өз түсінгендерін айтады.
|
|
5
|
«Сынақтан
өткізу» әдісі
Әр топқа жеке-жеке тапсырма
беру. Плакатқа өздеріне берілген тапсырмаларды бейнелеуді
тапсыру.Кітаптағы тақырыпты өз беттерімен
меңгереді.
-
Органикалық заттар:
көмірсулар, нәруыздар, нуклеин қышқылдары,
-
АТФ,
липидтер, олардың элементарлық құрылысы, жасушадағы
рөлі.
|
Топтық
жұмыс
Топ мүшелері берілген
тапсырмаларды орындайды, топтың пікірлерін ортаға
салады.Плакатқа
|
Плакат
Маркер
|
6
|
Сабақты
қорыту. Кестемен жұмыс
|
Жеке
жұмыс
Оқушылар органикалық
заттарды кестеге толтырады
|
кесте
|
Органикалық заттар
|
|
7
|
“INSERT”
әдісі бойынша кері байланыс
+ – толық
түсіндім
V – мен үшін қызықты
болды
? – мүлдем
түсінбедім
|
INSERT әдісі бойынша кестені
толтырады
|
А4
парақшалары
|
8
|
Бағалау Балаларға таратылған
күн, бұлт, тамшылардың суреттері арқылы бағалауМұнда «күн»- 5
ұпай (толық жауап)
«бұлт»-
4 ұпай (жеткілікті біледі)
«тамшылар»- 3
ұпай (жеткіліксіз біледі)
|
Балалар
сабақ барысында үлестірілген суреттер арқылы өз-өзін
бағалайды
|
|
Үйге тапсырма.Тақырыпты оқу кесте
толтыру
|
Оқушылар стикерге «Не
үйрендім?», «Не үйренгім келеді?» сұрақтарына жауап жазады.
Стикерді плакатқа салынған ақ желкенге апарып
жапсырады
|