|
Бөлім |
1-бөлім Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларына дамыту. |
|
|
Педагогтің тегі,аты,әкесінің аты |
Турғанбеков Б |
|
|
Күні |
05.09.2024 |
|
|
Сынып:6 |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі. Әртүрлі физикалық жүктеме кезіндегі ағзадағы өзгеріс. №1.ӨҚН.Адамның табиғатта өз бетінше өмір сүруі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.4.1 денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық техника қауіпсіздігін, нормалары мен ережелерін түсіну |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушыларды физикалық жүктеме кезінде ағзадағы физиологиялық өзгерістермен таныстыру, қауіпсіздік ережелерін сақтау және жарақат алудан қорғау әдістерін үйрету Оқушыларды табиғатта өз бетінше өмір сүру әдістерімен, қажетті құралдармен, қауіпсіздік ережелерімен таныстыру және төтенше жағдайларда өзін-өзі ұстау дағдыларын қалыптастыру. |
|
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин |
- Оқушыларды сабаққа
дайындау |
Оқушылар сабаққа дайын, күн тәртібін түсінеді, қауіпсіздік ережелерін біледi |
Қол шапалақ |
|
|
Негізгі бөлім 30 мин |
Жалпы дамыту
жаттығулары: 1. Теориялық
бөлім: Ағзадағы өзгерістер: Жүрек соғу жиілігінің артуы, тыныс алу жиілігінің өзгеруі, бұлшықет күші мен төзімділіктің артуы. Қауіпсіздік
ережелері: Жаттығу кезінде жарақат
алудан сақтау, дұрыс тыныс алу, суды жеткілікті мөлшерде
ішу. Жаттығу 1: Жеңіл физикалық жүктеме Әдістемелік нұсқаулық: Жеңіл жүгіру немесе жүру: Жүрек соғу жиілігін өлшеу, тыныс алуды бақылау. Созылу жаттығулары: Бұлшықеттерді босаңсыту және дайындық. Құрал-жабдықтар: Гимнастикалық төсеніштер. Жаттығу 2: Орташа жүктеме Әдістемелік нұсқаулық: Дененің негізгі бұлшықет топтарына арналған жаттығулар: Приседания, отжимания, планка. Жаттығу кезіндегі қауіпсіздік: Тыныс алуды реттеу, артық күш салмау. ӨҚН Табиғатта тірі қалу негіздері: Қоршаған ортаға бейімделу; Табиғатта өзін қалай ұстау керек; Тұрғынжай құру және оны қауіпсіз ету. Су және азық-түлік табу: Судың маңыздылығы және оны табу әдістері; Судың тазалығын сақтау, сүзгілеу және қайнату; Табиғаттан азық-түлік табу және оны тұтыну ережелері. От жағу және оны пайдалану: От жағу әдістері: оттықпен, сіріңкемен, табиғи құралдармен; Оттың қауіпсіздігі және оны бақылау; Отты тамақ дайындауға, жылынуға және белгі беруге пайдалану. Бағытты табу және жолды анықтау: Компас қолдану және жұлдыздар арқылы бағытты анықтау; Табиғаттағы белгілерді пайдалану (ағаштар, мүк, күн); Жоғалған жағдайда қайту әдістері. Төтенше жағдайларда алғашқы көмек көрсету: Жарақат алу, жарақаттануды тоқтату және таңу; Жәндіктердің шағуынан және жыландардың тістеуінен қорғау; Сынықтар және шығуларды алғашқы көмекпен емдеу. |
Ойын нәтижелерін талқылау, қатысушылардың ойы мен әсерлерін тыңдау |
Смайликтер арқылы |
|
|
Қорытынды кезеңі 5 мин |
1. Сабақты қорытындылау: |
-
Сұрақ-жауап |
Қол шапалақ |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қауіпсіздік ережесі. Әртүрлі физикалық жүктеме кезіндегі ағзадағы өзгеріс. №1.ӨҚН.Адамның табиғатта өз бетінше өмір сүруі.
Қауіпсіздік ережесі. Әртүрлі физикалық жүктеме кезіндегі ағзадағы өзгеріс. №1.ӨҚН.Адамның табиғатта өз бетінше өмір сүруі.
|
Бөлім |
1-бөлім Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларына дамыту. |
|
|
Педагогтің тегі,аты,әкесінің аты |
Турғанбеков Б |
|
|
Күні |
05.09.2024 |
|
|
Сынып:6 |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі. Әртүрлі физикалық жүктеме кезіндегі ағзадағы өзгеріс. №1.ӨҚН.Адамның табиғатта өз бетінше өмір сүруі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.4.1 денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық техника қауіпсіздігін, нормалары мен ережелерін түсіну |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушыларды физикалық жүктеме кезінде ағзадағы физиологиялық өзгерістермен таныстыру, қауіпсіздік ережелерін сақтау және жарақат алудан қорғау әдістерін үйрету Оқушыларды табиғатта өз бетінше өмір сүру әдістерімен, қажетті құралдармен, қауіпсіздік ережелерімен таныстыру және төтенше жағдайларда өзін-өзі ұстау дағдыларын қалыптастыру. |
|
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин |
- Оқушыларды сабаққа
дайындау |
Оқушылар сабаққа дайын, күн тәртібін түсінеді, қауіпсіздік ережелерін біледi |
Қол шапалақ |
|
|
Негізгі бөлім 30 мин |
Жалпы дамыту
жаттығулары: 1. Теориялық
бөлім: Ағзадағы өзгерістер: Жүрек соғу жиілігінің артуы, тыныс алу жиілігінің өзгеруі, бұлшықет күші мен төзімділіктің артуы. Қауіпсіздік
ережелері: Жаттығу кезінде жарақат
алудан сақтау, дұрыс тыныс алу, суды жеткілікті мөлшерде
ішу. Жаттығу 1: Жеңіл физикалық жүктеме Әдістемелік нұсқаулық: Жеңіл жүгіру немесе жүру: Жүрек соғу жиілігін өлшеу, тыныс алуды бақылау. Созылу жаттығулары: Бұлшықеттерді босаңсыту және дайындық. Құрал-жабдықтар: Гимнастикалық төсеніштер. Жаттығу 2: Орташа жүктеме Әдістемелік нұсқаулық: Дененің негізгі бұлшықет топтарына арналған жаттығулар: Приседания, отжимания, планка. Жаттығу кезіндегі қауіпсіздік: Тыныс алуды реттеу, артық күш салмау. ӨҚН Табиғатта тірі қалу негіздері: Қоршаған ортаға бейімделу; Табиғатта өзін қалай ұстау керек; Тұрғынжай құру және оны қауіпсіз ету. Су және азық-түлік табу: Судың маңыздылығы және оны табу әдістері; Судың тазалығын сақтау, сүзгілеу және қайнату; Табиғаттан азық-түлік табу және оны тұтыну ережелері. От жағу және оны пайдалану: От жағу әдістері: оттықпен, сіріңкемен, табиғи құралдармен; Оттың қауіпсіздігі және оны бақылау; Отты тамақ дайындауға, жылынуға және белгі беруге пайдалану. Бағытты табу және жолды анықтау: Компас қолдану және жұлдыздар арқылы бағытты анықтау; Табиғаттағы белгілерді пайдалану (ағаштар, мүк, күн); Жоғалған жағдайда қайту әдістері. Төтенше жағдайларда алғашқы көмек көрсету: Жарақат алу, жарақаттануды тоқтату және таңу; Жәндіктердің шағуынан және жыландардың тістеуінен қорғау; Сынықтар және шығуларды алғашқы көмекпен емдеу. |
Ойын нәтижелерін талқылау, қатысушылардың ойы мен әсерлерін тыңдау |
Смайликтер арқылы |
|
|
Қорытынды кезеңі 5 мин |
1. Сабақты қорытындылау: |
-
Сұрақ-жауап |
Қол шапалақ |
|
шағым қалдыра аласыз













