III тоқсан |
| № 2 |
|
Сабақтың тақырыбы | Жаңа тақырып: «Қазақстан ормандары»
|
Сабақтың мақсаты | Оқу мен жазу арқылы сын тұрғысынан ойланып, талқылауға, өздігінен жұмыс істеуге. . Сын тұрғысынан ойлауды дамыту. Оқушыларды белсенділікке , жан-жақтылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу. Достарын ,өзін-өзі бағалай білуін қалыптастыру |
Сабақтың типі | Жаңа тақырыпты меңгерту |
Сабақ түрі | Жаңа сабақ |
Күтілетін нәтиже | Сабақ барысында проблемалық тапсырмалармен жұмыс істеу барысында оқушылардың жүйелі ойлау дағдылары дамиды. Мәтінмен өз беттерінше жұмыс істеу, қорытындылау дағдылары дамиды. Жеңілден қиынға өте алады.Оқушылар да топта белсенді.Жан-жақты ойлана алады. Қорықтар туралы сұрақтарға шапшаң,тез ауызша ,жазбаша жауап бере алады. Сұрақтарды жеке өзі талдап жауап бере алады,сыни тұрғыдан болжайды. Өзін-өзі , бірін-бірі бағалай алады. Топ ішінде пікір алмаса алады, басқа топтардың жұмысына сын айта алады. Алған білімдеріне қорытынды жасай алады. |
Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ұйымдастыру | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі2 мин. | Амандасу. Түгендеу. «Жылы сөз» оқушыларды шеңберге тұрғызу.Топ басшысын тағайындау.
| Бір-біріне жылы сөздер айтады.
Түстерге қарай топқа бөлінеді. | Топқа бөліну |
|
|
Үй тапсырмасын тексеру | Оқушылардың бағалауын қадағалау | Жұппен бағалайды. | Жұппен жұмыс | Формативті Оқушы тарапынан өзін –өзі бағалау және өзгені бағалау. |
|
Жаңа тақырып | Ормандар туралы слайд көрсету.
|
|
|
|
|
Мәтінмен жұмыс«Тірек белгілер» әдісін қолдану | А) мәтінді оқыту, аудару, түсінуӘ)Мәтін бойынша ассоцация құрату.
| Мәтінді оқиды, аударады, түсінеді, асс. құрас.Қорғайды.
| Топпен жұмыс | Формативті Оқушы тарапынан өзін –өзі бағалау және өзгені бағалау. | ОқулықБағалау парағы |
|
«Сұқ саусақ» стратегиясы бойынша сұрақтар қойғызу .
| Сұрақтарын басқа топтарға жекелеген оқушыны атау арқылы қояды. Жауаптарын сұрақ қоюшы топ бағалау смайликтері арқылы қояды.
| Топпен жұмыс
| Формативті Оқушы тарапынан өзін –өзі бағалау және өзгені бағалау.
| Оқулық Бағалау парағысмайликтер |
Сергіту сәті | Жаттығу жұмыстарын көрсету | Топтар жаттығу орындайды.
| Топпен жұмыс |
| Интерактивті тақта. |
Деңгейлік тапсырмалар
| Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беруА. Мәтінді аударуВ.Сөйлемдерді толықтырып жаз. 3 .С.Сөздерді сөз құрамына талда .
| Әр деңгей бойына оқушылар жұмыс жасайды |
| Формативті Оқушы тарапынан өзін –өзі бағалау және өзгені бағалау | Деңгейлік тапсырмалар жазылған парақтар,оқулық |
Дәптермен жұмыс «дұрыс, дұрыс емес» | Сөйлемдердің бұрыс немесе дұрыс екенін жұппен талдатып жазғызу. Дұрыс болмаса, олар ұйғарымды дұрыс етіп жазу керек.
| Оқушылар жұппен жұмыс жасайды | Жұппен жұмыс | Формативті Оқушы тарапынан өзін –өзі бағалау және өзгені бағалау | Оқулық |
Қорытындылау
| «Кубизм» әдісін қолдану
|
|
|
|
|
Бағалау
|
Оқушылардың бағалауын басқарады.
| Бағалау парақтары бойынша қорытынды шығарады.
| Топпен жұмыс | Формативті Оқушы тарапынан өзін –өзі бағалау және өзгені бағалау | Бағалау парақтары |
Үйге тапсырма:
| Мәтінді аударып келуӨлеңді мәнерлеп оқу3.Табиғат туралы басқа ғалымдардың пікірлерін жазып келу |
Рефлексия | Екі жұлдыз, бір тілек арқылы кері байланыс жасату |