Материалдар / ҚМЖ 1-сынып Музыка Сабақ 23 Сабақ 24
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

ҚМЖ 1-сынып Музыка Сабақ 23 Сабақ 24

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді сабақ жоспарын қысқаша жазу мақсаты көзделді. Сабақ барысында көрнекіліктер арқылы сабақты түсіндіру балаларға түсініктірек болады. Оларға таныс заттар мен мәліметтер туралы слайд, видео көрсетілім сабақты нәтижелі ете түседі. Сабақ жоспарын жазарда аз да болса көмек берер деген оймен жіберіп отырмын
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Наурыз 2018
1256
5 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімдік жоспар
23 Сабақ: Халық ертегілері Мектеп: Қ.Байболов
Күні:Мұғалімнің аты-жөні: Адильбаев М
Сынып: 1Қатысқандардың саны:

Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары1.1.1.1 Халықтық ертегілер арқылы қазақ халқының ғасырлар бойы жиған тұрмыс-тіршілік заңдылығын әдет-ғұрпы ,мәдениеті мен өнері 1.1.2.1 Дауысты және музыкалық аспаптарды қолдану арқылы музыкалық фразалар шығару жолдары.Музыкалық фразалар басталуы және аяқталуы нақтылықпен орындау1.1.3.1 Дыбыс түрлері/көлік дыбыстары,т.б/ музыкалық ырғақтар,тұяқ аспабы.Музыкалық терминдер сөздігі шумақ,қайырма,музыкалық дыбыстар бейнелерін ажыратуды үйрету
Сабақтың мақсаттары

Бағалау критерилері
Оқушылар:Дауысты және музыкалық аспаптарды қолдану арқылы музыкалық фразалар шығару жолдары.Музыкалық фразалар басталуы және аяқталуы нақтылықпен орындауды игеру.
Құндылықтарды дарыту Музыканы тыңдауға деген ынтасын ояту, табиғатқа деген құрмет сезімін тәрбиелеу,өзге халық музыкасына және салт дәстүріне деген қызығушылықты арттыру.Пойыз дыбысының үндестігін ажырату
Пәнаралық байланыстарӘдебиет – өлең тыңдап, талқылау.География пәні арқылы әр елдің орналасуынан хабардар болу.
Бұрыннан меңгерілген білімдерҮйренетін әндеріміз аспаптардың сүйемелдеуімен орындалады.Оны сүйемелдеу/аккорпанемент/ деп аталады.Ырғақ ,дыбыс түрлерін ажырату
Сабақ барысы
Сабақ сатыларыСабақтағы жоспарланған әрекетРесурстар


Оқушыларға музыкалық шығармасының слайдын сурет түрлерін көрсету.Үнтаспадан салт –дәстүрлерді тамашалату

1-тапсырма. Пауза-музыкалық кідіріс.Паузаның ұзақтығы дыбыстың ұзақтығымен бірдейТөрттік пауза,сегіздік пауза

Слайд таныстырылым
Сабақтың ортасы2-тапсырма Ашамайға мінгізу- қазақи тәрбиелік мәні бар салт.Бала ат құлағында ойнайтын ер азамат болып өссін,елін қорғаушы болсын дегенді білдіреді

3-тапсырма. Үш тілде пауза сөзін айтқызу


Суреттер көрсету. Слайд арқылы «Ақсақ құлан» ертегісінен видео көрсету



Сабақтың соңы

Рефлексия: Қай тапсырма қиын болды?Қай тапсырма жеңіл болды?Нені үйрендім? Нені білдім?

Қысқа мерзімдік жоспар
24 Сабақ: Халық биі Мектеп: Қ.Байболов
Күні:Мұғалімнің аты-жөні: Адильбаев М
Сынып: 1Қатысқандардың саны:

Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары1.1.1.1 Халық биіарқылы қазақ халқының ғасырлар бойы жиған тұрмыс-тіршілік заңдылығын әдет-ғұрпы ,мәдениеті мен өнерін қимыл қозғалыс арқылы көрсету өнері 1.1.2.1 Дауысты және музыкалық аспаптарды қолдану арқылы музыкалық фразалар шығару жолдары.Музыкалық фразалар басталуы және аяқталуы нақтылықпен орындау1.1.3.1 Дыбыс түрлері/көлік дыбыстары,т.б/ музыкалық ырғақтар,тұяқ аспабы.Музыкалық терминдер сөздігі шумақ,қайырма,музыкалық дыбыстар бейнелерін ажыратуды үйрету
Сабақтың мақсаттарыБағалау критерилеріОқушылар:Дауысты және музыкалық аспаптарды қолдану арқылы музыкалық фразалар шығару жолдары.Музыкалық фразалар басталуы және аяқталуы нақтылықпен орындауды игеру.
Құндылықтарды дарыту Музыканы тыңдауға деген ынтасын ояту, табиғатқа деген құрмет сезімін тәрбиелеу,өзге халық музыкасына және салт дәстүріне деген қызығушылықты арттыру.Пойыз дыбысының үндестігін ажырату
Пәнаралық байланыстарӘдебиет – өлең тыңдап, талқылау.География пәні арқылы әр елдің орналасуынан хабардар болу.
Бұрыннан меңгерілген білімдерҮйренетін әндеріміз аспаптардың сүйемелдеуімен орындалады.Оны сүйемелдеу/аккорпанемент/ деп аталады.Ырғақ ,дыбыс түрлерін ажырату
Сабақ барысы
Сабақ сатыларыСабақтағы жоспарланған әрекетРесурстар


Оқушыларға музыкалық шығармасының слайдын сурет түрлерін көрсету.Үнтаспадан салт –дәстүрлерді тамашалату



1-тапсырма. Қамажай.Қазақтың халық әні«Қамажай» әніне қыздар би билейді Слайд таныстырылым
Сабақтың ортасы2-тапсырма Айгөлек Муз Б.Байқадамов. Сөзін жазған Н.Байқадамов Би, танец,danke



3-тапсырма. Үш тілде пауза сөзін айтқызу


Суреттер көрсету. Слайд арқылы «Ақсақ құлан» ертегісінен видео көрсету



Сабақтың соңы

Рефлексия: Қай тапсырма қиын болды?Қай тапсырма жеңіл болды?Нені үйрендім? Нені білдім?







Қысқа мерзімдік жоспар
24 Сабақ: Халық биі Мектеп: Қ.Байболов
Күні:Мұғалімнің аты-жөні: Адильбаев М
Сынып: 1Қатысқандардың саны:

Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары1.1.1.1 Халық биі арқылы қазақ халқының ғасырлар бойы жиған тұрмыс-тіршілік заңдылығын әдет-ғұрпы ,мәдениеті мен өнерін қимыл қозғалыс арқылы көрсету өнері 1.1.2.1 Дауысты және музыкалық аспаптарды қолдану арқылы музыкалық фразалар шығару жолдары.Музыкалық фразалар басталуы және аяқталуы нақтылықпен орындау1.1.3.1 Дыбыс түрлері/көлік дыбыстары,т.б/ музыкалық ырғақтар,тұяқ аспабы.Музыкалық терминдер сөздігі шумақ,қайырма,музыкалық дыбыстар бейнелерін ажыратуды үйрету
Сабақтың мақсаттарыБағалау критерилеріОқушылар:Дауысты және музыкалық аспаптарды қолдану арқылы музыкалық фразалар шығару жолдары.Музыкалық фразалар басталуы және аяқталуы нақтылықпен орындауды игеру.
Құндылықтарды дарыту Музыканы тыңдауға деген ынтасын ояту, табиғатқа деген құрмет сезімін тәрбиелеу,өзге халық музыкасына және салт дәстүріне деген қызығушылықты арттыру.Пойыз дыбысының үндестігін ажырату
Пәнаралық байланыстарӘдебиет – өлең тыңдап, талқылау.География пәні арқылы әр елдің орналасуынан хабардар болу.
Бұрыннан меңгерілген білімдерҮйренетін әндеріміз аспаптардың сүйемелдеуімен орындалады.Оны сүйемелдеу/аккорпанемент/ деп аталады.Ырғақ ,дыбыс түрлерін ажырату
Сабақ барысы
Сабақ сатыларыСабақтағы жоспарланған әрекетРесурстар


Оқушыларға музыкалық шығармасының слайдын сурет түрлерін көрсету.Үнтаспадан салт –дәстүрлерді тамашалату

1-тапсырма. Қамажай.Қазақтың халық әні«Қамажай» әніне қыздар би билейді

Бойында ... бір тал үкі.

..., би билейік дөңгелек Би, танец,danke үкіле, бөрік, қосетек көйлек,оюлы қамзол
Слайд таныстырылым
Сабақтың ортасы2-тапсырма «Қосалқы»Муз Дәулеткерейдің күйіКүй қандай динамикада орындалады?Күйдің мазмұны не туралы деп ойлайсың?


3-тапсырма. Үш тілде пауза сөзін айтқызу


Суреттер көрсету. Слайд арқылы «Ақсақ құлан» ертегісінен видео көрсету



Сабақтың соңы

Рефлексия: Қай тапсырма қиын болды?Қай тапсырма жеңіл болды?Нені үйрендім? Нені білдім?




Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!