ОҚУ
МАҚСАТЫ:
|
2.1.1.1 - тыңдаған
материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны
бойынша қойылған сұрақтарға жауап
беру
2.2.3.1 - мәтін мазмұнын
анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап
беру
2.3.5.1 - жіберілген
пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып
түзету, толықтыру
2.4.1.3* - дауыссыз
дыбыс түрлерін ажырату және емлесін сақтап жазу
|
Ұйымдастыру
бөлімі
5 минут
|
Сәлеметсіздер ме,
оқушылар?
Көңіл- күйлеріңіз
қалай?
Ендеше, сабағымызды
бастайық
Топқа бөлу
(5топ)
«Тұрғын және үй»
ойыны
Оқушылар екеу-екеуден қолдарын
көтеріп ұстасады,үйдің шатырын жасайды.Шатырдың астына бір оқушы
кіріп тұрғын болады.Сәлден соң мұғалімнің нұсқауымен тұрғын екеу
болады.Осылай бірнеше оқушыдан шағын топтар
құралады.
|
Сәлеметсіз бе!
Жақсы.
|
Шатыр
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Үй
тапсырмасын «Бинго» әдісі арқылы
сұраймын
Дыбыстар нешеге
бөлінеді? ( екіге)
Дауыссыз дыбыстар
айтылуына қарай нешеге бөлеміз? (Қатаң
,ұяң,үнді)
Оқушыларға дауыссыз
дыбыстар таратамын
Сол әріптерді қатаң,
ұяң, үнді дыбыстарға бөледі
|
Ұяң:
б,в,г,ғ,д,ж,з,һ
Үнді:
м,н,ң,й,л,у,р
Қатаң:
п,ф,к,қ,с,т,ш,щ,х,ц,ч
|
Интербелсенді тақта,
сандар жазылған қағаздар
Қорапшалар
|
Сабақтың
ортасы
5
минут
10
минут
Сергіту
сәті
1
минут
2 минут
3
минут
5
минут
Үй тапсырмасы
|
10-
жаттығу (мәнерлеп
оқу)
Жұптық
жұмыс. Мәтін мазмұны бойынша
оқушылар бір- біріне сұрақ қояды
«Жұмбақ
зат» Ойынның мақсаты:
Оқушылардың ойлау және сөйлеу қабілеттерін арттыру
Ойынның шарты: Оқушылардың алдына ыдысқа салып микрофон
әкелемін.Сол затты жауабын айтпай сөзбен сипаттаймын.Оқушылар
шешімін табуы қажет.
Топтық
жұмыс
Осы микрофон арқылы сұхбат жүргізетін
боламыз. Әр топқа сұхбатқа арналған тақырып
беремін
«Бауыржан Момышұлымен сұхбат», «Отбасы туралы
сұхбат», «Өзің туралы сұхбат», «Ұлы Отан соғысының ардагерімен
сұхбат», «Кітапханашымен
сұхбат»
Ал, балалар
тұрайық,
Алақанды
ұрайық.
Оңға қарай
иіліп,
Солға қарай
иіліп.
Бір отырып, бір
тұрып,
Бір тынығып
алайық.
Дәптермен жұмыс
(11-жаттығу)
Топтық жұмыс
(б мен п әріптерінің жазылу ережесіне
байланысты)
Кітап
|
кітабы
|
|
Мектеп
|
|
Топ
|
|
Қап
|
|
Сап
|
|
Қорап
|
|
Клуб
|
|
Штаб
|
|
12-жаттығу (мақалды жатқа
жаз)
|
Әлия көбінесе кіммен
бірге жүрді?
Әлия көбінесе әжесімен
бірге жүрді
- Бауыржан аға сіз
майданда жаумен бетпе бет кездескенде қандай күйде
болдыңыз?
- Отанымызға қауіп
төніп тұрғанын сезінгенде қорқынышты мүлдем
ұмытасың!
Әдеп, талап, доп, жіп,
қорап
Кітап
|
кітабы
|
|
Мектеп
|
Мектебі
|
Топ
|
Тобы
|
Қап
|
Қабы
|
Сап
|
Сабы
|
Қорап
|
Қорабы
|
Клуб
|
Клубы
|
Штаб
|
Штабы
|
Талабы жоқ жас
ұлың,
Жалыны жоқ шоқпен
тең
|
Оқулық
Микрофон
Тақырыптар жазылған
қағаздар
|