|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Атмосфера Мектеп:"Алтыншоқы орта мектеп-бақшасы"КММ Күні: 12.12.2016 ж Мұғалімнің аты-жөні: Акмадиев Т.П Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар : |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Атмосфера |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
7.3.2.2 Атмосфераның құрылысы мен қабаттарынның ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелеп түсіндіреді. |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Бағалау критерийі |
Білу– атмосфера қабаттарын біледі. Қолдану: атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін анықтап,кесте түрінде береді. Жинақтау - атмосфераның аз зерттелген қабаттарын сипаттайды. |
|
Тілдік мақсаттар |
Оқылым: оқушылар мәтінмен танысады Айтылым: өз ойларын еркін жеткізе алады. Тыңдалым: қойылған сұрақтарға дұрыс жауап бере алады. Жазылым: термин сөздер Тақырып бойынша терминдер: атмосфера қабаты, тропосфера, стратосфера, мезосфера, термосфера, экзосфера, күмістектес бұлттар, жер тәжі. |
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастық – оқушылар ұлттар және діндер арасындағы келісімнің маңыздылығын түсініп ынтымақтастық құндылығын өз бойына сіңіреді. Азаматтық жауапкершілік – келісім ұйымдарының мақсат әрекеттерін саралай отырып өз мемлекетінің қауіпсіздігі мен болашағы үшін азаматтық жауапкершіліктері артады. Құрмет – өзге ұлт және діндерді сыйлау, құрметтеу дағдылары қалыптасады. |
|
Пәнаралық байланыс |
Биология - өсімдіктер мен жануарлардың атмосфераның ауа қабатына әсері фотосинтез құбылысы. |
|
Алдыңғы бөлім |
Атмосфераның құрамы |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мин. |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Дереккөздер, ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
0-5 |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу-1мин. Оқушыларды атмосфераның қабаттары арқылы топқа бөлу. 1топ Тропосфера, 2 топ Стратосфера, 3 топ Термосфера-2 мин (үлестірме қағаз) Оқушылардың эмоционалдық аймағын арттыру мақсатында сергіту сәтін ұйымдастыру. "Жүректен-жүрекке" |
Қағаз қиындылары. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
5-15 15-25 25-45 |
Сабақтың тақырыбын хабарлау 1."Ой шақыру" әдісі бойынша бейнежазба көрсеу арқылы жаңа сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижені анықтау. Күтілетін нәтиже: Атмосфераның құрылысын, қабаттарын білу, графикалық түрде бейнелей алу. |
7-сыныпқа бейнежазба
|
||||||||||||||||||||||||
|
2. "Ойлан, жұптас, талқыла" әдісі бойынша: оқушылар мәтінмен оқып - танысады, терминдерді теріп жазады. (С)1тапсырма: мәтін мен суретті пайдаланып, атмосфераның құрамы мен құрылысы туралы мәліметтерді кестеге толтырады.
Бағалау:Қалыптастырушы бағалау (смайликтер арқылы)
|
Интербелсенді тақта, дәптер,
|
||||||||||||||||||||||||||
|
3. "Топтық жұмыс" әдісі бойынша кез - келген бір қала, аудан, ауылды графикалық түрде бейнелейді. 2 тапсырма: Атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін анықтайды,графикалық түрде бейнелейді. Атмосферадағы температура бойынша график құрастыру.
Бағалау : "басбармақ"
4. "Венн диаграмма" әдісі бойынша атмосфераның аз зерттелген қабаттары сипаттайды, салыстырады, ерекшелігін айтады. 3 тапсырма: Атмосфераның аз зерттелген қабаттары туралы өз болжамдарын айту. 1 топ: стратосфера және тропосфера қабаттарын салыстырыңдар. Ерекшелігін бөліп қараңдар? 2 топ: атмосфераның стратосфера және экзосфера қабаттарын салыстырыңдар. Олардың бір бірімен қандай ерекшелігі бар? 3 топ: атмосфераның аз зерттелген қабаттарын түсіндіріңдер?
Бағалау: "қолпаштау" әдісі
|
Таратпа материалдар, кілттер |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау. Бағалау. кері байланыс "пирамида әдісі".
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Қабілетті оқушылар атмосфераның аз зерттелген қабаттары жайлы қосымша материалдарды түсіндіру. |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздің техникасын сақтау. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану, Биология - өсімдіктер мен жануарлардың атмосфераға құрамына әсері. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Барлық оқушылар: атмосфераның құрылысы мен қабаттарын біледі. Басым көпшілігі: атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін анықтайды,графикалық түрде бейнелей алады. Кейбір оқушылар: атмосфераның аз зерттелген қабаттары сипаттайды.. |
Құндылықтарды бағалаудағы салыстырмалы талдау жасай алулары бағаланады. |
Оқушылардың жас ерекшелігін ескере отырып АКТ құралы интербелсенді тақтаны денсаулыққа зияндылығын және нормативке сай 10 минут қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Нәтиже Сабақтың/оқу міндеттері шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені жаттады? Оқу атмосферасы қандай болды? Менің жоспарлаған дифференциация дұрыс болып шықты ма? Мен регламентті сақтадым ба? Менің жоспарымда қандай өзгерістер болды және олар қандай
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1.
2.
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1.
2.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ "Атмосфера" 7 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Атмосфера Мектеп:"Алтыншоқы орта мектеп-бақшасы"КММ Күні: 12.12.2016 ж Мұғалімнің аты-жөні: Акмадиев Т.П Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар : |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Атмосфера |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
7.3.2.2 Атмосфераның құрылысы мен қабаттарынның ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелеп түсіндіреді. |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Бағалау критерийі |
Білу– атмосфера қабаттарын біледі. Қолдану: атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін анықтап,кесте түрінде береді. Жинақтау - атмосфераның аз зерттелген қабаттарын сипаттайды. |
|
Тілдік мақсаттар |
Оқылым: оқушылар мәтінмен танысады Айтылым: өз ойларын еркін жеткізе алады. Тыңдалым: қойылған сұрақтарға дұрыс жауап бере алады. Жазылым: термин сөздер Тақырып бойынша терминдер: атмосфера қабаты, тропосфера, стратосфера, мезосфера, термосфера, экзосфера, күмістектес бұлттар, жер тәжі. |
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастық – оқушылар ұлттар және діндер арасындағы келісімнің маңыздылығын түсініп ынтымақтастық құндылығын өз бойына сіңіреді. Азаматтық жауапкершілік – келісім ұйымдарының мақсат әрекеттерін саралай отырып өз мемлекетінің қауіпсіздігі мен болашағы үшін азаматтық жауапкершіліктері артады. Құрмет – өзге ұлт және діндерді сыйлау, құрметтеу дағдылары қалыптасады. |
|
Пәнаралық байланыс |
Биология - өсімдіктер мен жануарлардың атмосфераның ауа қабатына әсері фотосинтез құбылысы. |
|
Алдыңғы бөлім |
Атмосфераның құрамы |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мин. |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Дереккөздер, ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
0-5 |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу-1мин. Оқушыларды атмосфераның қабаттары арқылы топқа бөлу. 1топ Тропосфера, 2 топ Стратосфера, 3 топ Термосфера-2 мин (үлестірме қағаз) Оқушылардың эмоционалдық аймағын арттыру мақсатында сергіту сәтін ұйымдастыру. "Жүректен-жүрекке" |
Қағаз қиындылары. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
5-15 15-25 25-45 |
Сабақтың тақырыбын хабарлау 1."Ой шақыру" әдісі бойынша бейнежазба көрсеу арқылы жаңа сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижені анықтау. Күтілетін нәтиже: Атмосфераның құрылысын, қабаттарын білу, графикалық түрде бейнелей алу. |
7-сыныпқа бейнежазба
|
||||||||||||||||||||||||
|
2. "Ойлан, жұптас, талқыла" әдісі бойынша: оқушылар мәтінмен оқып - танысады, терминдерді теріп жазады. (С)1тапсырма: мәтін мен суретті пайдаланып, атмосфераның құрамы мен құрылысы туралы мәліметтерді кестеге толтырады.
Бағалау:Қалыптастырушы бағалау (смайликтер арқылы)
|
Интербелсенді тақта, дәптер,
|
||||||||||||||||||||||||||
|
3. "Топтық жұмыс" әдісі бойынша кез - келген бір қала, аудан, ауылды графикалық түрде бейнелейді. 2 тапсырма: Атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін анықтайды,графикалық түрде бейнелейді. Атмосферадағы температура бойынша график құрастыру.
Бағалау : "басбармақ"
4. "Венн диаграмма" әдісі бойынша атмосфераның аз зерттелген қабаттары сипаттайды, салыстырады, ерекшелігін айтады. 3 тапсырма: Атмосфераның аз зерттелген қабаттары туралы өз болжамдарын айту. 1 топ: стратосфера және тропосфера қабаттарын салыстырыңдар. Ерекшелігін бөліп қараңдар? 2 топ: атмосфераның стратосфера және экзосфера қабаттарын салыстырыңдар. Олардың бір бірімен қандай ерекшелігі бар? 3 топ: атмосфераның аз зерттелген қабаттарын түсіндіріңдер?
Бағалау: "қолпаштау" әдісі
|
Таратпа материалдар, кілттер |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау. Бағалау. кері байланыс "пирамида әдісі".
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Қабілетті оқушылар атмосфераның аз зерттелген қабаттары жайлы қосымша материалдарды түсіндіру. |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздің техникасын сақтау. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану, Биология - өсімдіктер мен жануарлардың атмосфераға құрамына әсері. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Барлық оқушылар: атмосфераның құрылысы мен қабаттарын біледі. Басым көпшілігі: атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін анықтайды,графикалық түрде бейнелей алады. Кейбір оқушылар: атмосфераның аз зерттелген қабаттары сипаттайды.. |
Құндылықтарды бағалаудағы салыстырмалы талдау жасай алулары бағаланады. |
Оқушылардың жас ерекшелігін ескере отырып АКТ құралы интербелсенді тақтаны денсаулыққа зияндылығын және нормативке сай 10 минут қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Нәтиже Сабақтың/оқу міндеттері шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені жаттады? Оқу атмосферасы қандай болды? Менің жоспарлаған дифференциация дұрыс болып шықты ма? Мен регламентті сақтадым ба? Менің жоспарымда қандай өзгерістер болды және олар қандай
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1.
2.
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1.
2.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз








