Күні:
Сынып:
1
Пәні:Математика
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Мұғалім:Жетибаева
А.Е.
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Кері есеп құрастыру және
шығару.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.5.1.1. есепті
сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу; есепті шешу үшін
тірек сұлбаны талдау.
1.5.1.3.қосынды мен қалдықты
табуға арналған есептер шығару және талдау; кері есептер
құрастырып,оларды шығару.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар: Есепті сызба, сурет, қысқаша
жазба түрінде модельдейді.Есепті шешуге қажетті тірек сызбаларын
таңдай алады.
Көпшілік
оқушылар: Оқушылардың басым бөлігі кері
есеп құрастырып,шығара
алады.
Кейбір
оқушылар: Сызба бойынша есеп құрастыру
және есептерге сызба
салу.
|
Бағалау
критерийлері
|
●Берілген есепке кері есептер
құрастырады.
●Сызба бойынша есеп
құрастырады және есептерге сызба
салады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Құрмет, ынтымақтастық,
ашықтық
|
Пәнаралық
байланыс
|
Дүниетану
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Интерактивті тақта,
тапсырмалар, таныстырылым.
|
Тілдік
құзыреттілік
|
Оқулық,
жануарлар
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
2 мин
|
Ширату.
Әрбір адам-досым,
сыныптасым,
Әрбір ісің-тірлік,
тірек, адамдық,
Әрбір сөзің-шындық,
бірлік, адалдық,
Әрбір сабақ-үйрену, оқу,
іздену.
|
|
Сабақтың
ортасы
28 мин
|
1
.Тапсырма. Есептердің сызбасын құрып
шығар. ТА. ТЖ. «Бұрыштар» әдісі. 6
мин
Дескриптор:
●Есепті
салыстырады.
●Есептердің сызбасын
құрып, оларды шығарады.
Кері
байланыс:Сызба бойынша есепті талдауға
дағдылан.
Мадақтау: Тамаша!
2.Тапсырма. Сызба бойынша есеп
құрастыр.
Кері есеп
құрастырып
шығар. ОЖ. ЖЖ. Орындап көр.
8мин
Дескриптор:
●Берілген есепке кері
есеп құрастырып шығарады.
●Сызба бойынша есеп
құрастырады.
Кері
байланыс:Кері есепті дұрыс құруға
үйрен.
Мадақтау: Керемет!
|
Оқулықпен жұмыс.68
бет
Суреттер.
|
Сергіту сәті. 5
мин.
|
«Көңілді
күн»
|
Бейнежазба
|
|
3.Тапсырма. ОЖ.
ЖЖ. «Үштік» әдісі.7 мин
(Ойлан, жұптас,
бөліс)
Сурет бойынша есеп
құрастыр және есептерге сызба сал. Кері есеп құрастырып,
шығар.
Дескриптор:
●Сурет бойынша есеп
құрастырады және есептерге сызба
салады.
●Берілген есепке кері
есеп құрастырып,шығарады.
Кері
байланыс:Берілген есептің мазмұнына
сызба құрып машықтан.
Мадақтау: Жарайсын!
|
|
|
С аралау. ОЖ. 7
мин
Қолдауды қажет етпейтін оқушылар:
Берілген есепке кері
есептер құрастыр.
Дескриптор:
●Берілген есепке кері есеп
құрастырады.
Кері
байланыс: Есепті шапшан орындауға
тырыс.
Қолдауды қажет ететін оқушылар:
Есепті шығар.Сызбаны
таңда.
Дескриптор:
●Есепті
оқып,оны шығарады.
●Оларды шығаруға арналған
сызбаларды таңдайды.
Кері
байланыс:Сызбаларды дұрыс таңда.
|
Жұмыс дәптер 65-66
бет
|
Сабақтың
соңы
5 мин
|
Рефлексия
|
|
Дифференциация
(саралау) – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
Қолдау
көрсету.Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің
көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
|
Б ағалауды – қалай
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының
сақталуы
|
|
|
|