Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Қазақ тілі
|
Мектеп: 4 ЖОББМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 06.05.2020 |
Машықкердің аты-жөні: Самарханова Шырайлым |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспаған оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: (Оқу бағдарламасының ұзақ мерзімді жоспарына сәйкес) |
3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.2.5.1 берілген тақырып/сұрақ бойынша түрлі дереккөздерден (мәтін/сөздік/сызба/кесте/карта) алынған ақпараттарда кездесетін жаңа сөздердің мағынасын сөздіктер арқылы ашу, жүйелеу, мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтау; 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар : |
|||||||||||||||||||||||||||||||
-мұғалімнің қолдауымен жіберілген пунктуациялық, грамматикалық қателерді тауып, түзетеді -мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтарға жауап береді, берілген сұрақтарды пайдаланып пікір білдіруге -бағытталған сұрақтар құрастырады; -жаңа сөздердің мағынасын түсіндірме сөздікті қолдану арқылы түсіндіреді; -сөз таптары кестесін қолданып, сөйлемнен сөз таптарын табады |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың көбі : |
||||||||||||||||||||||||||||||||
грамматикалық қателерді үлгі/талдау негізінде тауып, түзетеді мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және сұрақтарға жауап береді; жаңа сөздердің мағынасын түсіндірме сөздікті қолдану арқылы түсіндіреді, сөздерді сөз таптарына қарай топтастыра алады; сөз таптарының сұрақтарын қолдана отырып, сөйлемнен сөз таптарын таба алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың кейбірі: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
жіберілген пунктуациялық, грамматикалық қателерді тауып, түзетеді мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және өз жауабын негіздеп жауап береді жаңа сөздердің мағынасын түсіндіреді, сөздерді сөз таптарына қарай топтастыра алады; сөйлем құрамындағы сөздерді сөз таптарына ажыратып, олардың орнын тәртібін біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаты |
Пәндік терминология мен тірек сөздер Сан есім, есептік және реттік. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Диалог пен жазу үшін пайдаланылатын сұрақтар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сұрақтар құрастырады және зат есім, сын есім, етістік, сан есімді сұрақтары арқылы ажыратады |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Су шаруашылығында жұмыс жасайтын мамандықтарды құрметтеуге, балықтың құрып бара жатқан түрлерін қорғауға тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім |
Сөз таптарын ажыратады, айырмашылықтарын біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Оқушылардың жоспарланған іс-әрекеті |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
1 минут
4 минут
|
Шаттық шеңбер Балаларды шаттық шеңберіне шақырып қолдарына гүлдерді таратып, оның нәзіктігіне, сүйкімділігіне назар аудартылады. Енді сағат тілінің қозғалысы бойынша балалар бір-біріне тілек айтып, қолындағы гүлдерін көршілесіне ұсынады. Осылай балалар жанындағы баланың берген гүлін өз гүлімен қосып, келесі балаға ұсына отырып, жылы сөздер айтуын жалғасытыра береді. Гүлдер бірте-бірте үлкілейіп, шоқ гүлге «Тілек шоғына» айналады. Гүлдердің түстеріне қарай топтарға біріктіру. Қызыл, сары, көк гүлдер. Миға шабуыл «Кім тапқыр» әдісі 1-топ сан есімдерді сөз құрамына талда
Алмаға кеп күнара
2- топ Өлең есептің шешуін тап Ертеңгісін атам Екі серкені қорадан қуып еді. Егіз бөрте лақ ере шықты Бөрте лақтардың енесі Олармен ере шықты Сонда барлығы неше ешкі далаға шықты? Жауабы: 5 ешкі 3-топ Жұмбақтың шешуін тап Шығармақ боп кеше есеп |
https://images.app.goo.gl/b2P9tWL1QUQLRTuz5
https://images.app.goo.gl/CPeNnVEZ66wqe8JJ6
https://images.app.goo.gl/MAHta9Yr2mGrWciD6
https://images.app.goo.gl/xyxBZQN54SZMq2zp7
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 7 минут 7 минут 7 минут 9 минут |
«Сөздік гол» ойыны Өлеңнің ұйқасын тауып белгіле және жаз.
Сылдыр ... Таудан ... Жатыр ... Мөлдір ... Дескриптор: -сөздердің мағыналық байланысын анықтайды; - ұйқасын анықтайды; - ұйқасын жазады Қ.Б: жұптар бір-бірін тексеру арқылы кері байланыс. «Сұрақтар желісі» әдісі Өлеңді мәнерлеп оқы. Өлең қай жақтан айтылып тұр? Өлең неліктен «Балықшының ұлымын» деп аталып тұр? 1.Шеңбер бойына тұрғызылады. Жіптің басын ұстап тұрып, орамды басқа оқушыға лақтыра отырып сұрақтар балықшының ұлына сұрақтар құрастырады Мыс: Теңіз айдынына шыққанда қорқыныш сезімі болды ма? ... ... 2.Мәтіндегі мағынасы түсініксіз сөздерді белгіле. Олардың мағынасын сөздіктен біліп ал. Сескенбеймін- Селк- Айдын- Дескриптор: -сұрақтар құрастырады -сөздердің мағынасын талдайды Қ.Б: мадақтау арқылы Көру диктанты 32-жаттығу Өлеңнің тыныс белгілерін қойып жаз.Сан есімнің астын сыз. Су табиғат байлығы Өзен-көлге барғайсың Кемі екі рет әр күні Суға түсіп тұрғайсың Дескриптор: -жатқа жазады -тыныс белгілерін қояды -сан есімді табады Қ.Б: смайликтер арқылы бағалау - Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі 33-жаттығу Ребустарды шеш. Шешуіндегі сөздерді қатыстырып сөйлемдер құра. Ребустардың шешуіндегі сөздер сан есім екенін дәлелде.
Д әлелдеу үлгісі: заттың санын білдіреді Б ұл – сан есім, өйткені
Дескриптор: -ребусты шешеді -сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды -сан есім екенін дәлелдейді Қ.Б: жұптар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалау - Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек қажет болады. |
578тг - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған Ұқсас материалдар Дайын ҚМЖ. Барлық пәндерден 2022-2023 оқу жылына, жаңа бұйрыққа сай жасалған Сертификатталған тренер жасаған 01.01.2023 17 863 13 694
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандарты бойынша жасалған. 2022-2023 оқу жылына арналған
Барлық пәндер Барлық материалдар Барлық сыныптар Іс-шаралар кестесі Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары |