Күні: | Сыныбы: | Мектеп: Қазығұрт жалпы орта мектебі КММ |
Тақырыбы: Құрамында квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру. Есептер шығару. | Мұғалімнің есімі: |
| Қатысушылар саны: | Қатыспағандар: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары | 8.1.2.3 Көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу; |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар:Квадрат түбір анықтамасын біледі.Оқушылардың басым бөлігі:Квадрат түбірдің қасиеттерін біледіКейбір оқушылар:Квадрат түбірдің анықтамасын және қасиеттерін пайдаланып, есептер шығара алады. |
Тілдік мақсат/ негізгі ұғымдар мен терминдер | Периодты, радикал |
Бағалау критерийлері | Квадрат түбір анықтамасын біледі;Квадрат түбірдің қасиеттерін біледі; Квадрат түбірдің анықтамасын және қасиеттерін пайдаланып, есептер шығара алады. |
Құндылықтарды дамыту | Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік. |
Пәнаралық байланыстар | физика |
АКТ қолдану дағдылары | Электрондық оқулық |
Бастапқы білім | Натурал сандар, бүтін сандар |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы:2 минут
8 минут
5 минут
| Оқушылардың назарын сабаққа аударуҰйымдастыру бөлімі:Оқушылармен амандасу,түгендеу.Топтастыру барысында соңында қалып қойған топтағы оқушыдан бастап сұраймын. «Доп лақтыру» ойыны1.Квадрат түбірлердің қандай қасиеттерін білесіңдер?2. 1)-7) қасиеттерін тұжырымдаңдар?3. Бөлшектің бөліміндегі иррационалдықтан құтылу деп нені түсінесіңдер? | ()Формулалар
|
Сабақтың ортасы:
18 минут
15 минут
| Жаңа сабақ.1-тапсырма: Көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алыңыз10= B) -6; x1= C) a; a; b(3-x); xДескриптор: - түбір белгісінің алдындағы көбейткіштің оң мәнін квадраттайды; - квадратталған көбейткішті түбір белгісінің астына алады; - түбір астындағы өрнекті түрлендіреді. Топтық жұптық, практикалық жұмыстарОқулыпен жұмыс№1.98, №1.104, №1.117«А» деңгей тапсырмалары №1.98Көрсетілген амалды орындаңдар:6+5= 2) (5-2=+-= 4) +5-2= «В» деңгей тапсырмалары№1.104Түбірдің мәнін табыңдар.= 2)===«С» деңгей№1.111 Сандарды салыстырыңдар.0,2 және 100,5 және 92,5 және 4,5 |
|
Сабақтың соңы5 минут
Кері байланыс2 минут | Сабақты қорытындылау.Шығармашылық жұмысТіктөртбұрыш тәріздес бақшаның ені 2√6 м, ал ұзындығы енінен 3 есе артық. Бақшаның ауданын табыңыз. Бағалау:Үй тапсырмасы: Құрамында квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру. № 1.96, №1.99Кері байланыс: «Білдім?», «Білгім келеді?» әдісі |
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағандақабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау-Сіз оқушылардың материалдарды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Оқушыларға күрделілігіне қарай алға ілгерлеп отыратын тапсырмалар дайындадым. Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек көрсетімін,сөзбен қолдау көрсетіп, ынталандырамын. | Қауіпсіздік техникасы сақталған кабинетте оқушыларға сабақ жүргізіледі. |
|
РефлексияСабақ / оқу мақсаттары
Қолжетімді ме?Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткіздіме?
Егер оқушылар қол жеткізбеген болса, неліктен деп ойлайсыз?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?
Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма? |
|
|
Қорытынды бағамдау:Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|