Материалдар / Қысқа мерзімді жоспар 10 сынып биология 11 М. П. Окороков атындағы жалпы орта мектептің мұғалімі Кожухова Дилроза Хайриддиновна
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қысқа мерзімді жоспар 10 сынып биология 11 М. П. Окороков атындағы жалпы орта мектептің мұғалімі Кожухова Дилроза Хайриддиновна

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал оқушылар ға сабақ өту барсында керек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Қазан 2020
589
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Молекулалық биология және биохимия


Мектеп:№11М.П.Окороков жом

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Кожухова Дилроза


Сынып: 10

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Майлардың химиялық құрылысы мен қызметтері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.1.4-майлардың химиялық құрылысы мен қызметтерін сипаттау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: майлардың қасиеттерін қызметтерін түсіну.

Көпшілігі : майлардың химиялық құрылысын сипаттау.

Кейбір оқушылар : Адамдар,жануарлар мен өсімдіктер үшін майлардың маңыздылығын айқындау.

Бағалау критерийлері

1.Майлардың қасиеттерін қызметтерін түсінеді

2. Майлардың химиялық құрамын айқындайды

3. Адамдар,жануарлар мен өсімдіктер үшін майлардың маңыздылығын сипаттайды

Дағдылар

Сын тұрғысынан ойлау дағдысын қалыптастыру

Тілдік мақсаттар

Гидрофобты,қаныққан майлар, қанықпаған майлар ,майлардың қызметтері

Құндылықтарға баулу

Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауға баулу

Пәнаралық байланыс

Химия (майлардың химиялық құрамы)

Алдыңғы білім

8.4.1.2 көмірсулар мен липидтің биологиялық қызметтерін сипаттау

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар


Сабақтың басы

Сәлемдесу.

Үй тапсырмасын сұрау: «Екі дұрыс,бір бұрыс» тәсілі арқылы оқушылардың ойлау қабілетін дамыту.Үй тапсырмасы бойынша екі дұрыс,бір бұрыс жауабы бар тест құрап жұптық жұмыс жасайды.

1.Липидтердің құрамына қандай май қышқылдары кіреді?

2.Қандай қышқылдар «майлы», ал қандайлары «жоғары майлы » деп аталады?

3.Табиғи майлар құрамына қандай спирттер енеді?

4.Жануарлар майлары құрамына қандай май қышқылдары кіредің?

5.Өсімдік майлары құрамына қандай май қышқылдары кіреді?

Өтілген тақырыптағы сұрақтарға жауап бере отырып бағаланады.

Қ.Б: «қазақша ою»

«Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа тақырып ашылады.

Майлардың жалпы қасиеттері қандай?

Адамдар, жануарлар мен өсімдіктер үшін майлардың маңыздылығы неде?

Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып жаңа тақырып ашылады.

Қ.Б мадақтау



1-тапсырма

«Галерея» әдісі арқылы оқушыларды үш топқа біріктіремін топтық жұмыс



1 топ қаныққан майлар



2 топ қанықпаған майлар






3 топ жеңіл еритін және қиын еритін майлар



Оқушылар үш топ өздеріне тиеселі суреттерді алған соң үш түрлі майлардың қасиеттерін және қызметтерін талқылайды.



Дескриптор:


Бағалау критерийлері

дескриптор

ұпай

Майлардың қасиетін түсінеді

Майлардың қасиеттерін анықтайды

1

Майлардың қызметін түсінеді

Майлардың қызметін жіктейді

1


Қ.Б: «Бағалау парақшасы»


Оқушылардың қолына бағалау парақшасы беріледі. Тапсырманы орындап болған соң оқушылар бірін бірі бағалау парақшасы арқылы бағалайды.


Ал мұғалім оқушыларды ынталандыру үшін «қазақша ою» арқылы бағалап отырады.


















Ою арқылы бағалау





































10 сынып биология автор: Очкур Е, Курмангалиева Ж, Нуртаева М






















Бағалау парақшасы

Ою қиындылары









Сабақтың ортасы



2-тапсырма


«Кластер» әдісі арқылы Майлардың химиялық құрамын анықтайды.Оқушылар жұппен жұмыс

жасайды яғни жұптық жұмыс.

Овал 3

Овал 5


Овал 1

Майлардың химиялық құрамы



Прямая со стрелкой 2

Прямая со стрелкой 1



Прямая со стрелкой 9 Овал 6 Овал 8

Прямая со стрелкой 4

Прямая со стрелкой 11 Прямая со стрелкой 12


Овал 7 Овал 9






Дескриптор:

Бағалау критерийлері

дескриптор

ұпай

Майлардың химиялық құрамын айқындайды

Майлардың химиялық құрамын анықтап формулаларын жазады

2


Қ.Б: «Бағалау парақшасы»


мадақтау арқылы оқушыларды белсенділігін жоғарлатамын.


3-тапсырма

«Сәйкестендіру тест» әдісі бойынша оқушылар адам,жануар және өсімдіктер үшін майлардың маңызды екендігін анықтайды


Сәйкестендіру тест

Адамдар,жануарлар және өсімдіктер үшін майлардың маңызы


Энергетикалық қызметі

Гормон түзілуіне май жасушалары қатысуы қажет

Гормон түзу

Витаминдерді тасымалдайды

Тәуліктік нормасы

40 грам май болуы қажет

тасымалдаушы

1грамда 39,1кДж энергия бөледі


Дескриптор:

Бағалау критерий

дескриптор

ұпай

Адам, жануарлар мен өсімдіктер үшін майлардың маңыздылығын сипаттау

Майлардың қаншалық маңыздылығын айқындап сәйкестендіреді

2


Қ.Б: «бағалау парақшасы» арқылы бағалау






Сабақтың соңы


Қорытындылау барысында «Шахмат» әдісі арқылы оқушылар бір біріне сұрақ қояды шахматтың бос ұяшықтарына жауаптарын жазып шығады.

Схема 1

Оқушылар шахматтың бос тұрған ұяшықтарына қорытынды жауаптарын шығады.

Дескриптор:

Бағалау критерийлері

дескриптор

578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!