Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: 8.4 АТеңсіздіктерМектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Cулейменова Н.С.Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабақтыңтақырыбы | Рационал теңсіздік |
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) | 8.2.2.9 Рационал теңсіздіктерді шешу
|
Сабақтыңмақсаты | Барлықоқушылар:Рационалтеңсізідіктердішешеді.Рационал теңсізідіктерді интервалдар әдісін қолданып шешедіОқушылардың басым бөлігі: Рационал теңсізідіктерді шешу алгоритмін есептер шығаруда қолданадыКейбір оқушылар: Рационал теңсізідіктерді шешуде өрнектерді түрлендірулерді орындап интервалдар әдісін қолданады |
Бағалаукритерийі | Рационалтеңсізідіктердішешеді
|
Тілдікмақсаттар | Оқушылар: Теңсіздікшешудіңинтервалдарәдісінайтады.Есептердіңшығаружолынбаяндайды.Пәнгеқатысты лексика мен терминологияЛексика мен терминологияРационалтеңсіздік, интервалдарәдісі.Рационалтеңсіздік - Рациональное неравенство- RationalinequalityДиалогқа, жазылымғақажеттітіркестер:-Рационалтеңсіздікдегеніміз - Рационалтеңсіздіктердіқалайшешеміз?
|
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік ел» жалпыұлттықидеясының «Тарихтың, мәдениет пен тілдіңбіртұтастығы» 6- құндылығынегізіндеоқушылардымемлекеттіктілдіқұрметтеуге, үштілділіккетәрбиелеу. |
Пәнаралықбайланыс | Орыстілі, ағылшын |
Алдыңғыбілім | Теңіздік.Квадраттеңсіздік.Рационалтеңсіздіктер.Интервалдарәдісі. |
Сабақтыңбарысы |
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы(10 мин.) | І. ҰйымдастырукезеңіОқушыларменсәлемдесу,түгендеуОқушылардыңсабаққаәзірлігінтексеру
ІІ. Үйтапсырмасынтексеру. «Жалғасын тап» әдісіРационалтеңсіздікдеп ... аталадыИнтервалдарәдісіалгоритмі...Рационалтеңсіздіктерді... әдісіменшешеді ?
ІІІ. Топқабөлу.«Төрттік » әдісіСыныптағыоқушыларға "әке ,ана, бала, дос" дегенжазулары бар парақшалартаратылады, солаттарыбойыншатопқабөлінедіжәнеәке, ана ,бала, достуралынақылсөзайтуарқылыжағымдыкөңіл- күйқалыптастыру.1-топ 2-топ 3-топ 4-топәкеана бала дос
Мақсат пен бағалаукритерийлеріноқушыларменталқылаймын
|
1-топ 2-топ 3-топ 4-топпарақшалар
|
Сабақтыңортасы(20 мин.) | І. Топтықжұмыс.«Өкіл » әдісіТапсырма: Теңсіздіктердішешіңдер
1 топТеңсіздіктердішешіңдер(x-1(x+1)<0
2 топТеңсіздіктерді шешіңдер
-x²+5x+60
3 топТеңсіздіктерді шешіңдер
4 топТеңсіздіктердішешіңдер
ҚБ: « Бутерброды» әдісі. Берілген жауаптары бойынша оқушылар келесі топтарды бағалайды.
Сергітусәті. «Жаңбыр»
|
Тапсырмаларжазылған парақшаларАлгебра, 8 сынып «Келешек» 2018,
5.67, 5.68174-бет
|
Сабақтыңсоңы(10 мин.) | Қалыптастырушыбағалауғаарналғантапсырмалар:1. ТеңсіздіктішешіңізА)
Дескриптор:1. Рационалтеңсіздіктішешудіңтиімдітәсілінтаңдайды2. Айнымалыныңмүмкінмәндержиынынанықтайды3.Өрнекті нолгеайналдыратыннүктелердітабады4.Сан осінеөрнектінолгеайналдыратынжәнеанықталуоблысынакірмейтіннүктелердібелгілейді5.Таңбатұрақтылықаралықтарынанықтайды6. Жауабынжазады
2.Теңсіздікті шешіп, барлықтерісбүтіншешімдерінтабыңыз(x²-7x-8)(3-2x)<0Дескриптор:1.көбейткіштерді нөлгеайналдыратыннүктелердітабады2. сан осінеөрнектердінолгеайналдыратыннүктелердібелгілейді3. таңбатұрақтылықаралықтарынанықтайды4.теңсіздіктің шешіміментеріссандардытеріпжазады
Қарқыныжоғарыоқушығаарналғанқалыптастырушыбағалаутапсырмасы:Теңсіздікті шешіңіз:
Дескриптор:1. Рационалтеңсіздіктішешудіңтиімдітәсілінтаңдайды2. Айнымалыныңмүмкінмәндержиынынанықтайды3.Өрнекті нолгеайналдыратыннүктелердітабады4.Сан осінеөрнектінолгеайналдыратынжәнеанықталуоблысынакірмейтіннүктелердібелгілейді5.Таңбатұрақтылықаралықтарынанықтайды6. Жауабынжазады
ҚБ: «Сөздік бағалау» әдісі
Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі
Үйге тапсырма:№5.69 , №5. 70 |
Үлестірмелер
Алгебра, 8сынып,«Келешек» 2018,175-бет |
Саралау – Сізқандайтәсілменкөбірекқолдаукөрсетпексіз?Сізбасқаларғақарағандақабілеттіоқушыларғақандайтапсырмаларбересіз? | Бағалау – Сізоқушылардыңматериалдыигерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлапотырсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасынсақтау |
Сабақта мақсатына жетуге жетелеу үшін,білім деңгейлері әртүрлі оқушылар үшін,оқушылардың әр түрлі қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған,күрделігіне қарай ілгерілеп отыратынтапсырмалар беремін.Кейбір оқушыларға көмек көрсету,ойланту, ынталандыру үшін диалог және қолдау көрсету,қарқын тәсілдерін қолданамын.
| Топтық жұмыста топтар бірін –бірі бағалау үшін«Бутерброды» әдісі арқылы бағалатамын.Қалыптастырушы бағалауда«Сөздік бағалау»әдісімен бағалау арқылы оқушылардың тақырыпты қалай меңгергенін,нені меңгермегенін білемін.Сабақ соңында жеткен нәтижені «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы бағалап,келесі сабақта неге көңіл аудару керектігіне кері байланыс аламын..Дискрипторы бар тапсырмалар құрастырдым
| Оқушыларды топтастыру кезінде денсаулықтарын ескеремін. Сергіту сәтін өткізу кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтаймын. |
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақжоспарынанауытқуларболдымажәненеліктен? |
|
|
|
Жалпыбағалау
Сабақтаеңжақсыөткенекінәрсе (оқыту мен оқуғақатысты)?1:
2:
Сабақтыңбұдан да жақсыөтуіненеоңықпалетереді (оқыту мен оқуғақатысты)?1;
2:
Осы сабақтыңбарысында мен сыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістіктері/қиыншылықтарытуралыненіанықтадым, келесісабақтарда не нәрсегеназараударуқажет? |