Материалдар / Сабақ жоспары
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Сабақ жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ 10 сынып "Абай атындағы орта мектебі" КММ Тақырыбы: Кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулер
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Тамыз 2021
566
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспарлаудың бөлімі: 10.1C. Кері тригонометриялық функциялар

Күні:

Сынып:

Мектеп: «Абай атындағы орта мектеп»КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Ынтымақ Мәриям

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.2.3.7 - кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді шеше алу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді шешеді

Оқушылардың басым бөлігі: құрамында кері функциясы бар қарапайым теңдеулерді шешуде тепе-тең түрлендірулерді қолданады

Кейбір оқушылар: Кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді графиктік тәсілмен шығарады


Бағалау критерийі:

Кері тригонометриялық функциясы бар теңдеуді шешеді

Тілдік мақсаттар:

Оқушылар:

  • Кері тригонометриялық функциялардың анықтамаларын айтады

  • Есептің шығарылу жолын түсіндіреді

Пәнге тән лексика мен терминология:

  • Кері тригонометриялық функция

  • Тригонометриялық теңдеулер

  • Кері тригонометриялық функциясы бар қарапайым теңдеулер

Диалогқа, жазылымға қажетті тіркестер:

  • Кері тригонометриялық функция деп...

  • Кері тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді шешу үшін...

  • Тригоноиетриялық тепе-теңдіктер қолданылады, себебі...

Құндылықтарға баулу:

Мәңгілік Ел жалпы ұлттық идеясының 6-құндылығы негізінде оқушыларды елінің тарихын және тілін құрметтеуге баулу

Пәнаралық байланыс:

Ағылшын тілі

Тақырып бойынша алдыңғы білім:

Құрамында арксинус, акрккосинус, арктангенс, арккотангенсі бар өрнектерді тепе-тең түрлендіру

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

7 минут

1.Ұйымдастыру кезеңі: жалпы сыныппен жұмыс (оқушылармен амандасу, түгендеу)

2.Үй тапсырмасын қайталау: «Алтын сандық» әдісі

Функция

Негізгі тепе-теңдік

Мәндер жиыны













Сабақтың ортасы

23 минут

І. «Домино» әдісін қолданамын: Оқушыларға тапсырмалар жазылған үлестірме ұсынамын.

1) бірінші оқушы есепті түсіндірмей шығарады да, кез-келген оқушыны атайды.

2) екінші оқушы орындалған тапсырманы түсіндіреді және критерий бойынша бағалайды, содан соң өзі бір тапсырма орындайды да, басқа оқушыны көрсетеді, осылайша жалғасады.

18.4

1)

2)

3)

4)

18.5

1)

2)

3)

4)

Қ.Б : « +,- » бағалау

ІІ. “Кейс-стади” әдісі

Сыныпқа тапсырма беріледі. Оқушылар тапсырманы жұптасып, барлығын шынайы орындап, тек біреуіне ғана жалған жауап қайтарады. Қалған жұптар бөлініп, қайсы тапсырмаға өтірік жауап бергенін анықтайды, дәлелдейді.

1.Тапсырма:

2.Тапсырма:

Теңдеуді шешіңдер:

1)

2)

Қ.Б: Жұптар бір-бірін бағалау

Сергіту сәті: «Полиглот»

10 сынып Алгебра және анализ бастамалары Әбілқасымова

А.Е., Жұмағұлова

З.Ә.,2019.Мектеп баспасы

1-бөлім (144 бет)



















10 сынып Алгебра және анализ бастамалары Әбілқасымова

А.Е., Жұмағұлова

З.Ә.,2019.Мектеп баспасы

1-бөлім (145 бет)


Сабақтың соңы

10 минут

Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар

Бағалау критерииі: Кері тригонометриялық функциясы бар теңдеуді шешеді

1 тапсырма:

Дескриптор:

1. Кері тригонометриялық теңдеуді шешу үшін әдіс қолданады;

2. Сызықтық теңдеуді алады;

3. Теңдеудің жауабын табады.

2 тапсырма:

Дескриптор:

1. Жаңа айнымалы енгізеді;

2. Квадрат түбірді шешіп, түбірін табады;

3. Шыққан мәнді орнына қойып, кері тригонометриялық теңдеуді шешеді.

Қ.Б

Рефлексия: «Төрт сөйлем». Бұл тәсіл арқылы оқушылар тақырып туралы ойларын айтады.

Пікір. Тақырып бойынша өзіндік пікірлеріңді бір сөйлеммен айтыңдар.

Дәлел. Пікірлеріңді бір сөйлеммен дәлелдеңдер.

Мысал. Пікірлеріңді өмірмен байланыстырып мысал келтіріңдер.

Қорытынды. Тақырып мазмұны бойынша қорытынды шығарыңдар.

Үй тапсырмасы: 18.10 тапсырма



10 сынып Алгебра және анализ бастамалары Әбілқасымова

А.Е., Жұмағұлова

З.Ә.,2019.Мектеп баспасы

1-бөлім (145 бет)












10 сынып Алгебра және анализ бастамалары Әбілқасымова

А.Е., Жұмағұлова

З.Ә.,2019.Мектеп баспасы

1-бөлім (145 бет)


Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау бойынша сабағымда тапсырма, қарқын, диалог, қолдау «Домино», «Кейс-стади» әдістерін қолдандым

Оқытудың әр этапында қалыптастырушы бағалау жүргізіледі, сабақ соңында «Төрт сөйлем» әдісін пайдаландым

Сабақ барысында

  • Көңіл-күйлері бақылауда болады;

  • Дұрыс отыруды қадағаланады;

Сергіту сәті

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?

Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ

бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!