Күні
:
Сыныбы:
1
|
Мектебі:
Мұғалімнің аты –
жөні:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
2.3. Математикалық
Наурыз
|
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.5.2.3. Сандардың
қосындысы мен айырмасын, сандарды салыстыру (артық,кем), көршілес
сандарды,сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсету үшін сан
сәулесін пайдалану.
•
3-тоқсанда алған
білімдерін жүйелеу және
бекіту
• Екі амалмен шығарылатын есепке
және теңдеуге байланысты саралау жұмысын
жүргізу
|
Сабақтың
мақсаттары:
|
Барлық
оқушылар орындай алады: Сандардың қосындысы мен
айырмасын , сандарды салыстыру (артық,кем), көршілес сандарды атай
алады;
Оқушылардың
көпшілігі орындай алады:сандық аралықтарды, сандар
қатарды көрсете алады.
Кейбір оқушылар орындай
алады: 3-тоқсанда алған білімді
жүйелейді.
|
Бағалау
критерийлері:
|
Сандарды қосу,
азайту , салыстыру дағдыларын
бекітеді.
Теңдеуді шешу дағдысын
жетілдіреді.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Шығармашылық және сын
тұрғысынан ойлау.
|
Пәнаралық
байланыс:
|
Сауат ашу,
дүниетану
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Интерактивті
тақта
|
Тілдік
құзіреттілік
|
Наурыз-март-march
|
Сабақ
барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Дескриптор
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
2
минут
|
Психологиялық
дайындық
«Наурыз-Думан »әні
жүріп тұрады. Оқушылар жақсы тілектерін
айтады.
Топқа
бөлу(Қима суреттерден Бәйге,
Алтыбақан, Арқан тарту ойындарының суретін құрастырып, топқа
бөлінеді.)
I топ
Бәйге
II топ Арқан
тарту
III топ
Алтыбақан
|
|
Суреттер
|
Сабақтың
ортасы
Тыңдалым
Айтылым
|
«Наурыз тойы»
бейнеролик
(Ұлттық тағамдар,
киімдер, ойындар туралы мағлұмат
алады.)
Тірек
сөздер
Наурыз-март-march
Бәйге
тобы:
(Бәйге ойыны туралы
мәлімет айтады)
«Кемпірқосақ»
әдісі Мысалдарды шығарып
қарсыласыңнан оз.
20-9+4
16-4+7
12+3-4
10+5-2
4+8+5
6+4-0
|
Критерий: Сандарды қосу, азайту ,
салыстыру дағдыларын
бекітеді.
Теңдеуді шешу
дағдысын жетілдіреді.
Дескриптор:
-Бәйге ойынын
түсінеді, есептің шешімін
табады.
-Мысалдарды сандық
сәуленің көмегімен шығарды.
Бауырсақ фишкасы
арқылы ынталандырамын
|
Бауырсақ пішіндес
фишка
|
|
Арқан тарту
тобы
Осы ойын туралы
мәлімет айтады.
Арқан тарту
ойыны арқылы тапсырманы
орындайды.
5+12*18-3
19-9*17+2
6+3-1*5-4+8
10-2+2*15+0-7
15см+4см*20см-3см
5кг+5кг+2кг*20кг-8кг
|
Дескриптор
1.Ойын шартын
түсінеді.
2.Өрнектерге
салыстыру белгілерін қойып
шығады.
Басбармақ арқылы
ынталандырамын.
|
|
|
«Алтыбақан»
тобы
туралы мәлімет
айтады.
Галереяға шолу ә
дісі арқылы теңдеуді
шешеді.
Х+7=19
У-16=4
Сергіту сәті
«Қаражорға биі»
|
Дескриптор:
1 Алтыбақан туралы
түсінеді.
2 теңдеулерді дұрыс
шешеді.
Шапалақтау арқылы
ынталандырамын.
|
|
Жазылым
|
Дәптермен
жұмыс
Мерекелік
кілем Өрнектердің мәндерін
тап және кілемді боя
20-15-1
сары
15+2-10
жасыл
3+7+1
қызыл
18-13+4
көк
Теңдеуді
шеш:
Х+6=
10
9-у=
5
12+х =
17
19-у
=13
|
Дескриптор
•Өрнектердің мәндерін
табады.
•Кілемді
бояйды.
•Теңдеуді
шешеді.
Ынталандыру
Басбармақ
әдісі
|
|
Оқылым
|
«Бетпе –
бет»
Орындап көр
тапсырмасы- оқып, талдау
|
Дескриптор
•Есепті
түсінді.
•Неше амалмен
шығатынын білді.
•Шешімін дұрыс
тапты.
•Логикалық ойлана
алды.
•Батырларды орындыққа
дұрыс орналастырды.
Ынталандыру
Шапалақтау
|
|
Сабақтың
соңы
|
Кері
байланыс
Ашық сұрақтар қою
арқыы кері байланыс
жүргіземін
«Тау
шыңы»
|
Қалыптастырушы
бағалау
Шыңы- өте жақсы
түсіндім.
Ортасы- орташа
түсіндім.
Етегі-
түсінбедім.
|
Стикер
|
Дифференциация (саралау) –
оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті
жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалауды – қалай
жоспарлайсыз?
|
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының
сақталуы
.
|
1.Х+5 =
17
2.У -3 =
10
3.15+х =
19
1.19-4+2
2.16+2-0
3.20-4-2
|
Смайлик арқылы
ынталандырамын.
|
|
Қалам , қарындашты абайлап,
ұқыпты пайдалану
|