Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді
жоспар.
Жалпы білім беретін №11 Ы
Алтынсарин атындағы орта мектептің бастауыш сынып
мұғалімі
Жұмағалиева Күлән
Ғабдыжанқызы
Күні:
Сынып:
1
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
1.4 Ә дыбысы мен
әрпі
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
1.2.9.1 Әріпті тану,
ажырату және оны дыбыспен
сәйкестендіру.
1.2.2.1 Мәтінде
автордың кім? (не?) туралы айтқысы келгенін
түсіну
1.2.1.2 Оқудың
түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу)
қолдану.
Саралауға алған
мақсатым:
Дыбыс пен әріпті
ажыратады,сөздерді құрай алады. Әріптердің орналасу ретін
білу.
Сабақтың
мақсаттары
Барлық
оқушылар орындай
алады:
Әріптерді айтады,
дыбыспен сәйкестендіре
алады.
Оқушылардың
көпшілігі орындай
алады:
Мәтінді түсініп,
тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы
түсіндіреді.
Кейбір
оқушылар орындай
алады:
Оқудың түрлерін
таңдайды.
Бағалау
критерийлері
Айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
Нақты сөйлеу арқылы мәселені
түсінгенін көрсете
алады.
Құндылықтарды
дарыту
Шығармашылық және
сын тұрғысынан ойлау
Оқушыларды
бір-біріне құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
Пәнаралық
байланыс
Өнер, ана тілі
сабағы
АКТ қолдану
дағдылары
Аудиожазба,
таныстырылым.
Тілдік
құзыреттілік
Әтеш-петух-cock
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың
басы
5
минут
Джерм Брунер
1960ж
Спиральды оқыту
қағидатының
3
сатысы.
1
Белсенділік
2
Бейнелік
3
Таңбалық
Сындарлы оқыту
теориясы
3
мин
Тыңдалым
Белсенділік
5
мин
Психологиялық
ахуал
Қол алысып кәне
біз
Достасайық
бәріміз
Айтарым бар
сендерге
Тез тұрыңдар
шеңберге
Қандай жақсы бір
тұру
Достарменен бір
жүру
Қандай жақсы дос
болу!
Оқушыларды жыл
мезгілдеріне байланысты 4 топқа
бөлу
Iтоп–ҚысIIIтоп -
Жаз
IIтоп –
КөктемIVтоп -
Күз
Алдыңғы біліммен
байланыс
«Кезбе тілші»
әдісі бойынша
Өткен сабақта қандай
әріппен таныстық?
З дыбысынан келетін
сөздерді ата
З дыбысы қандай
дыбыс
Зымыран сөзін буынға
бөлу
(әр топтан оқушылар
сұраққа жауап береді)
«Ойлан тап» әдісі
арқылы
Оқулықпен
жұмыс
Ә дыбысына толық
түсінік беріледі
Әтеш сөзіне дыбыстық
талдау жүргізіледі
(суретке қарап
әңгіме құрайды)
Kритерий:
Айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады
Нақты сөйлеу арқылы мәселені
түсінгенін көрсете
алады
Дескриптор
Сөздерге дыбыстық
талдау жасай білді
Сюжетті сурет құра
алды
Оқушылар бірінің
қолдарынан ұстап, жақсы тілектер
айтады
Аудиожазба
Ә
дыбысы
Әтеш
суреті
Сабақтың
ортасы
Оқылым
2.Таңбалық
7
мин
5
мин
2
мин
3
мин
«Есіңе сақта!»
әдісі
Қыс:
ән,сән,дән
Көктем: әке,Сәкен,
тәтті
Жаз:
дәрі,дәрігер,тәулік
Күз:
сәуір,Дәуір,Әсет
Дескриптор
Сөздерді тұтас,
буындап оқи алды
Ә дыбысының орналасу
орнын түсінді
Оқушыларды
ынталандыру
Тапсырманы жақсы
орындаған оқушыларды шапалақтау арқылы
ынталандырдым
«Домино»
әдісі
«Шана»мәтіні бойынша оқушыларға
дауыстап оқи отыра, дауыстап ойлануларына мүмкіндік беремін.
Мәтінді тыңдай отырып, оқушылар ішіненәдыбысы кездесетін сөздерді
тауып, айтып, талқылайды.
Оқулықты жапқызып,
мәтін орналасу ретін
анықтайды.
Әкем туған күніме
шана сыйлады.
Мен қатты
қуандым.
Әкеме рақмет
айттым
Шана
әдемі.
Қыста шанамен
сырғанаймын.
Дескриптор
Мәтін мазмұнын
түсінді
Сөйлемдердің
орналасу ретін тапты
Әріптерді
ажыратты
Оқушыларды
ынталандыру
Тапсырманы жақсы
орындаған оқушыларды бас бармақ арқылы
ынталандырдым
Сергіту
сәті:Арнайы бейне жазбаға қарап
қимыл-қозғалыстарын
қайталайды.
«Сандық
сыры»әдісі бойынша әр топ бір
сөзден алып дауысты, дауыссыз дыбыстарын ажырата
алады
Дескриптор
Дауысты дыбыстарды
ажырата алды
Дауыссыз дыбыстарды
ажырата алды
Оқушыларды
ынталандыру
Тапсырманы жақсы орындаған
оқушыларды смайлик арқылы
ынталандырдым
Айтылым
Жазылым
3.
Бейнелік
5мин
Жаңылтпашты жатқа
айту
(Оқушылар әр топтан
оқып, жатқа айтады.)
Келген
малшы
Әрі
әнші
Әрі
аңшы
Дескриптор
Жаңылтпашты мүдірмей
оқи алды
Ж
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз