Сабақтың
тақырыбы: К.Ахметова.
Астана
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Қордабаева
Гүлнар
Күні:
21.12.2018ж
|
СЫНЫП: 2
|
Қатысқан оқушылар саны: 20
|
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
2.1.5.1.Өз ойымен тірек
сөздерді пайдалану.
2.2.2.1. Мұғалімнің
көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын
қою.
2.3.3.1.Шығармашылық жұмысын
мұғалімнің көмегімен сурет каллиграма,аппликация,фотосуреттер
арқылы түсіну.
|
Сабақ нәтижесі
|
Барлық
оқушылар:
Тірек сөздерді пайдалана
отырып,өз ойы мен сезімін жеткізе алады.
Көптеген
оқушылар:
Нақтылау сұрақтарын қоя
отырып, жауабын шығармадан таба алады.
Кейбір
оқушылар:
Шығармашылық жұмыстарды,
каллиграмма,аппликация,фотосуреттер арқылы жеткізе
алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады, қалыптастырушы бағалау
түрлері,смайлик,бас бармақ.
|
Тілдік
мақсат
|
Астана,
Astana
.Қызылорда.Алматы
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер,
топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі
заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
«Бір қадам артқа»,
«Көршіңе әңгімеле», «Шынжыр» ойыны, топтық,жұптық,жеке
жұмыстар.
|
Пәнаралық
байланыс
|
дүниетану,музыка,
қазақ тілі.
|
Сабақтың жоспары
|
Жоспарлан-ған уақыт
|
Сабақ барысы
|
Бағалау
түрлері
|
Сабақтың
басталуы
5
мин
|
1.Ұйымдастыру
Топқа бөлу (сурет
арқылы)
1-топ:Астана
2-топ:
Алматы
3-топ:
Қызылорда
2.Ширату.
-Әрбір адам ?
-
Туысым, досым, жұрағат
- Әрбір сабақ ?
-
Үйрену, ұғу, ұлағат.
- Әрбір ісім ?
-
Тірек, тірлік, адамдық.
- Әрбір сөзім ?
-
Шындық, бірлік, адалдық.
|
|
|
«Бір қадам артқа» әдісі.
Алдыңғы білімімізді еске түсірейік.
-
Өлеңді жатқа
айт.
-
Өлең неліктен он алтыншы
желтоқсан деп аталған?
-
Өз тәуелсіздігімізді қай жылы
алдық?
-
Желтоқсан құрбандары
кімдер?
Бүгінгі сабақтың оқу
мақсатымен таныстыру.
2.1.5.1. Өз ойы мен
сезімін тірек сөздерді пайдалана
отырып
жеткізу.
2.2.2.1. Мұғалімнің
көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын
шығармадан таба білу.
2.3.3.1. Шығармашылық
жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет,
каллиграмма,аппликация,фотосуреттер арқылы
ұсыну.
1-топқа:
Астана
2-топқа :
Алматы
3-топқа: Қызылорда туралы
ребус
Астана
–Алматы-Қызылорда
-Олай болса,балалар
қолымыздағы бейнелі сөздерден шыққан қалалар туралы кім не
біледі?
-Қызылорда қаласы туралы кім
біледі екен?
-Ол туралы не
білеміз?
-Балалар ,Алматы қаласы
несімен ерекшеленеді?
- Алматы қаласында дәмі тәтті,
тіл үйірер апорт алмасы өседі екен.Бүгін біз сабақ барысында өз
білімімізді көрсете отырып, алма ағашын өсіре аламыз, және сол
өскен апорт алмамызды сабақ барысында жинаймыз.Ендеше бірлесе жұмыс
жасайық.
-Ең соңында еліміздің Астанасы
туралы тоқталу.
-Астана қаласын көргендеріңіз
бар ма?
-Қандай көрікті орындар
бар?
-Ол туралы кім не айтар
екен?
Перизат-Хан
шатыр
Айбек-Бәйтерек
Жанайым-Думан ойын –сауық
орталығы
Жантөре-Есіл
өзені
(Оқушылардың пікірін
сұрау)
|
|
Сабақтың
ортасы
30мин
|
-Балалар,Күләш Ахметова туралы
білетіндеріміз бар ма?
-Ол кісі кім болған
екен?
-Жарайсыздар!
Сызбамен қорытындылап
жіберу.
Тыңдалым. (телефоннан
тыңдату)
К.Ахметова.Астана
-Оқушыларға өлеңді тізбектей
оқыту.
(топтық
жұмыс).
-3 топқа 3 шумақты бөліп беру,
дауыстап оқыту.
- Оқушылар шынжырға өлеңдегі
ақынның ойын әр шынжырға жазады.
Дескриптор:
Б ілім
алушы
-Өлеңді дауыстап оқи
алады
-Бірінші шумақ бойынша ақынның
ойын сызбаға түсіре алады.
-Екінші шумақ бойынша ақынның
ойын сызбаға түсіре алады.
-Үшінші шумақ бойынша ақынның
ойын сызбаға түсіре алады.
Әр топ бір-бірін бас
бармақпен бағалайды.
Бағалау. смайликтерді
тарату.
|
|
Сергіту
сәті
|
Б.Бейсенова .Астана
әні.
|
видеожазба
|
|
1-топ:
Алматы мен Астананың басты белгісі ретінде
қандай сурет салар едің? Неліктен? ( ауызша айту) (жұптық
жұмыс)
2-топ: Суреттерді беру арқылы Астана
қаласы мен Алматы қаласындағы ғимараттарды табу,орналастыру.Өз
ойларымен әңгімелеп жеткізу. Суреттерді ортаға беріп, әр жұп өздері
алып қорғайды.
3- топ: Кластер
(топтастыру). Оқушының қолына осы қала
туралы суреттер беру соны жапсыру арқылы мәліметтер
жазады.
Қызылорда қаласы несімен
ерекшеленеді? (жұптық жұмыс)
Дескриптор:
Білім
алушы
-
Алматы
қаласының басты белгісі ретінде сурет сала
алады.
-
Астананың басты белгісі ретінде сурет сала
алады.
-
Осы
суреттер неліктен басты белгісі ретінде салынғандығын
айтады.
-
Астана
мен Алматы қаласындағы ғимараттарды ажырата
алады.
-
Қала туралы төрт маңызды
ақпаратты анықтайды.
-
Анықталған ақпараттарды
кластерге түсіреді.
|
Менің Отаным-Қазақстан
оқулығы
Әр жұп бір-бірін смайлик
арқылы бағалайды.
|
Сабақтың
соңы
Кері
байланыс
5мин
|
«Алма
ағашы»
-Балалар Астана қаласына биыл
20 жыл толмақ.Олай болса,барлығымыз Астанаға 20 тілек
айтайық.
Барлығымыз
бірге-
-Жаса,жаса жас
қалам!
Жайнай бер
менің,Астанам!
|
|
Үйге тапсырма: оқу,
дәптермен жұмыс.
|
Саралау – Сіз
қосымша
көмек көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды
да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген
оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|