Материалдар / Сабақ жоспары: Ашық сабақ "Ботақаным. Түйе" 2 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Сабақ жоспары: Ашық сабақ "Ботақаным. Түйе" 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімнің іс- тәжірибесі. Сыныпта оқушының іс әрекетін зерттеулер қолданылған әдіс- тәсілдермен бөлісу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Мамыр 2022
462
4 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Мұғалімнің аты-жөні:

Ргебекова Бота Аманбековна

Пән/Сынып: 2

2 «Г» сынып

Күні:

14.03.2022ж.

Тарау немесе бөлім атауы:

6-бөлім «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті»

Сабақтың тақырыбы:

Ботақаным. Түйе.

Оқу мақсаты:


2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану

2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу


Сабақтың мақсаты:

Сөйлеу барысында мақал – мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды (суретті ) қолданып, шығармадағы қажетті ақпаратты белгілеп оқиды.

Сабақ барысы

Педагогтің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі

2 мин




Алдыңғы білімді пысықтау


4 мин






«Ой қозғау» әдісі

Тақырыпты ашу

Ұжымдық жұмыс

Сәлемдесу.

Психологиялық ахуал орнату

Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз.
Бас иеміз, құрметпен,
Баршаңызға біз.


«Күн шуағы!» ойыны.

Шарты:

Бұлтта жазылған сұрақтарға жауап беріп, астындағы күннің шуағын шашалық

Сұрақтар:

Қойдың төлі қалай аталады?

Құлын қай жануардың төлі?

Сиырдың сүтінен қандай өнім алынады?

Төрт түлікті ата

Жылқының пайдасы туралы айт

Жұмбақтың шешуін тап

Иір-иір денесі,

Сахараның кемесі.

Ащы шөптер – тамағы,

Шөлге шыдап бағады.

-Жарайсыңдар, балалар!

-Шешуі \Түйе\, Түйенің төлі қалай аталады? (Бота)

-Олай болса, бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы «Ботақаным » деп аталады

Сабақтың мақсаты:

Сөйлеу барысында мақал – мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды (суретті ) қолданып, шығармадағы қажетті ақпаратты белгілеп оқимыз.

Оқушылар қайталап айтады







Әр оқушы тақтада ілінген бұлттағы сұрақты оқып, жауап береді






Жұмбақтың шешуін табады,сұраққа жауап береді.


Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Түйенің төлінің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі












Дескриптор:

Тапсырма жүмбақты шешеді.

«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалау

«Жарайсың!», «Керемет!»


Оқулықтар суреттер




Күн суреті, жеке бұлттарда жазылған сұрақтар


Сабақтың ортасы

3 мин

Мағынаны тану


















Тыңдалым, оқылым

2 мин

Айтылым

10 минут


Тыңдалым

Балалар, енді түйе туралы бейнежазбаны тамашалайық! Мұқият тыңда!

«Сурет сөйлейді» әдісі

суретке қарап, мақалды тауып айт.


жүк қалмас

Нар жолында жүк қалмас.

Бақырауық демесең,

Бағалы ғой


Бақырауық демесең ,

Бағалы көлік түйе ғой.


(Іштей оқыту, дауыстап оқу)

Халық шығармасын түсініп оқы.


«Оқиға картасы» әдісімен шығармадағы ақпаратты белгілеп, тауып оқу


1)Шығарма не туралы?

Түйенің жүрісі туралы не деуге болады?

Қане, шығармадан түйенің жүрісін тауып, мәнерлеп оқы.


2) Түйе қандай шөпті жақсы көреді? Суреттен тауып көр.

Енді, шығармадан үзіндіні тауып оқы.


3) Түйенің пайдасы қандай? Әңгімеле



Бейнежазбаны тамашалайды, тыңдайды






Суреттің орнына сөз қойып, мақалды толық айтады, мағынасын түсіндіріп айтады


А, В оқушы - толық жауапты болжап айта алды

С оқушы- суретті атап береді

Халық шығармасын тыңдайды, барлығы іштей, дауыстап түсініп оқиды.



Сурет бойынша шығармадағы ақпараттарды салыстырып, тауып оқиды




Дескриптор:

Суреттерді атайды.

Сурет арқылы бірінші мақалды толық айтып, мағынасын түсінеді 2б

Сурет арқылы екінші мақалды толық айтып, мағынасын түсінеді










Дескриптор:

Шығарманы мәнерлеп дауыстап оқиды

«Жарайсың! Тамаша!»



Дескриптор:

Шығарманы атайды 1б

Шығармадан түйенің жүрісін тауып оқиды 1б

Түйенің қорегін суреттен табады, шығармадан оқиды 1б

Түйенің пайдасын айтады 1б

Сөзжұмбақ

Интер. Тақта










Бейнежазба









Сурет, интер.тақта





Слайд

Оқулық

Сергіту сәті

1 минут

Төрт түлік туралы ән

Әнді айта отырып, бойларын сергітетін жаттығулар жасайды.


Бейнежазба

«Әли мен Айя»

Топтық жұмыс 15 минут















Жеке жұмыс

5 минут


1)Бота тобы: Жырға сүйеніп, төмендегі сөйлемдерді толықтыр.

  • Түйенің төлін ________ деп атайды. Түйе ___________ басып жүреді. Түйе сүті - __________.

Түйе ____________, _____________, теріскенді жақсы көреді.

2) Тайлақ тобы:

Түйенің сүтінен жасалатын тағамдардың суретін желімде, олардың пайдасы туралы айт

3) Інген тобы:

Түйе жүнінен жасалатын бұйымдарды ата, суретін желімде

4) Нар тобы:

Түйеге қатысты сөздерді жинақта


Семантикалық карта

Төрт түлік

Шұбат

Шуда

Бұзау

Бота

Кісінеу

Маң –маң басқан

Сиыр







Қой







Жылқы







Түйе







578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!