|
Бөлім: Махаббат және абырой Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сыныбы: 8 қатысқаны: қатыспағаны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Дулат Исабеков «Әпке» драмасындағы адамгершілік парыз бен борыш |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.4.1 шығарма бойынша жазылған әдеби сын-пікірлерге сүйене отырып, өзіндік сыни пікір жазу |
|
Сабақ мақсаты |
Дулат Исабеков «Әпке» драмасы бойынша жазылған әдеби сын -пікірлерге сүйене отырып, өзіндік сыни пікір жазады. |
|
Бағалау критерийі |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. Қызығушылықты ояту. Өтілген тақырыпты еске түсіру үшін «Бір минут» әдісімен жұмыс жасайды. Негізгі әрекеттер: 1.Әдістің атына сәйкес оқушылар 1 минуттың ішінде тақырып туралы не білетіні және түсінетіндігі туралы тоқтамай айта бастайды. Ал екінші оқушы жұбының пікірін толығымен ұғыну үшін тек мұқият тыңдап отырады. 2.Экрандағы таймер тоқтаған уақытта әңгімелесу аяқталады. 3.Жұбының пікірін тыңдаушы оқушы келесі жұпқа естігенін айнытпай айтуға тиіс. 4.Экранда таймер қосылып, жұптар қайта араласа бастайды. 5.Осылайша 5 минуттың ішінде 5 түрлі жұппен байланыс орнайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Өтілген тақырыпты еске түсіру үшін «Бір минут» әдісімен жұмыс жасайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Тамаша жауап!
Жақсы
жауап! Төмен жауап
|
8-сынып қазақ әдебиеті |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Мағынаны тану. ЖЖ. 1-тапсырма. «РRE» кестесін толтыру үшін оқушыларға мынадай тақырып ұсынылады: «Әпке атаулының бәрі бірдей ме?» Оқушылар ұсынылған кестенің бірінші бағанына тақырып бойынша өздерінің пікірлерін 1 сөйлеммен жазады. Екінші бағанға неліктен осы сөйлемді таңдағанын түсіндіреді. Үшінші бағанға осы себепті мысал арқылы сипаттайды.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. «Әпкені» оқығанда...» деген тақырыпта сыни пікір жазыңыз. Оны жазу барысында мына нұсқаулықтарды ескеріңіз: - өткен шақта жазу; - төл және төлеу сөздерді қолдану; - бірінші жақта жазу; - уақытқа байланысты жалғаулықтарды қолдану; - толық сипаттау; Қабілеті жоғары оқушылар тақырыпқа қатысты ойын тұжырымдап, талдап жазады. Қабілеті төмендеу оқушылар драма мәтінінен алынған үзінділерді пайдалана алады. Дескриптор:
ҚБ Оқушылардың қалауы бойынша жауаптарын «Ыстық орындықта» тыңдау. |
Оқушылар ұсынылған кестенің бірінші бағанына тақырып бойынша өздерінің пікірлерін 1 сөйлеммен жазады. Екінші бағанға неліктен осы сөйлемді таңдағанын түсіндіреді. Үшінші бағанға осы себепті мысал арқылы сипаттайды.
«Әпкені» оқығанда...» деген тақырыпта сыни пікір жазыңыз. Оны жазу барысында мына нұсқаулықтарды ескеріңіз.
Оқушылар тақырып бойынша білетін ақпараттарын естеріне түсіреді; оларды жұптарымен бөліседі; тақырып бойынша пікірін бір сөйлеммен жазады; осы сөйлемді жазу себебін түсіндіреді; ойын мысал арқылы жеткізеді; сыни пікір жазады; нұсқаулықты басшылыққа алады. |
Тамаша жауап!
Жақсы
жауап! Төмен жауап
Тамаша жауап!
Жақсы
жауап! Төмен жауап
|
Д. Исабеков «Әпке» драмасы
|
|||||||
|
Сабақтың аяғы
|
5. Мұғалімнің кері байланысы. Топ жауаптарының ұтымды шыққан жері мыналар: ... Алдағы уақытта мыналарды ескеріңіздер: ... Хат мәтінінің құрылымы сақталған/сақталмаған ... Мына мәселеге назар аударыңыздар... 6. Рефлексия «Өзін-өзі талдау сауалнамасы» Біздің күніміз (сабақ, іс-шара, ойын) аяқталуға жақын, сондықтан ... айтқым келеді: Мен үшін ... сәтті болды Өзіңді не үшін мақтай аласың? Не үшін сыныптастарыңды мақтай аласың? Неге ие болдың? Мені не таң қалдырды? Мен үшін ... жаңалық болды. Сіздің ойыңызша не сәтті болды? Сіздің ойыңызша не сәтсіз болды? Неліктен? Болашақта нені ескеру қажет? Менің сабақтағы жетістігім… |
3-таратпа |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Дулат Исабеков «Әпке» драмасындағы адамгершілік парыз бен борыш 8 сынып
Сабақ жоспары: Дулат Исабеков «Әпке» драмасындағы адамгершілік парыз бен борыш 8 сынып
|
Бөлім: Махаббат және абырой Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сыныбы: 8 қатысқаны: қатыспағаны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Дулат Исабеков «Әпке» драмасындағы адамгершілік парыз бен борыш |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.4.1 шығарма бойынша жазылған әдеби сын-пікірлерге сүйене отырып, өзіндік сыни пікір жазу |
|
Сабақ мақсаты |
Дулат Исабеков «Әпке» драмасы бойынша жазылған әдеби сын -пікірлерге сүйене отырып, өзіндік сыни пікір жазады. |
|
Бағалау критерийі |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. Қызығушылықты ояту. Өтілген тақырыпты еске түсіру үшін «Бір минут» әдісімен жұмыс жасайды. Негізгі әрекеттер: 1.Әдістің атына сәйкес оқушылар 1 минуттың ішінде тақырып туралы не білетіні және түсінетіндігі туралы тоқтамай айта бастайды. Ал екінші оқушы жұбының пікірін толығымен ұғыну үшін тек мұқият тыңдап отырады. 2.Экрандағы таймер тоқтаған уақытта әңгімелесу аяқталады. 3.Жұбының пікірін тыңдаушы оқушы келесі жұпқа естігенін айнытпай айтуға тиіс. 4.Экранда таймер қосылып, жұптар қайта араласа бастайды. 5.Осылайша 5 минуттың ішінде 5 түрлі жұппен байланыс орнайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Өтілген тақырыпты еске түсіру үшін «Бір минут» әдісімен жұмыс жасайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Тамаша жауап!
Жақсы
жауап! Төмен жауап
|
8-сынып қазақ әдебиеті |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Мағынаны тану. ЖЖ. 1-тапсырма. «РRE» кестесін толтыру үшін оқушыларға мынадай тақырып ұсынылады: «Әпке атаулының бәрі бірдей ме?» Оқушылар ұсынылған кестенің бірінші бағанына тақырып бойынша өздерінің пікірлерін 1 сөйлеммен жазады. Екінші бағанға неліктен осы сөйлемді таңдағанын түсіндіреді. Үшінші бағанға осы себепті мысал арқылы сипаттайды.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. «Әпкені» оқығанда...» деген тақырыпта сыни пікір жазыңыз. Оны жазу барысында мына нұсқаулықтарды ескеріңіз: - өткен шақта жазу; - төл және төлеу сөздерді қолдану; - бірінші жақта жазу; - уақытқа байланысты жалғаулықтарды қолдану; - толық сипаттау; Қабілеті жоғары оқушылар тақырыпқа қатысты ойын тұжырымдап, талдап жазады. Қабілеті төмендеу оқушылар драма мәтінінен алынған үзінділерді пайдалана алады. Дескриптор:
ҚБ Оқушылардың қалауы бойынша жауаптарын «Ыстық орындықта» тыңдау. |
Оқушылар ұсынылған кестенің бірінші бағанына тақырып бойынша өздерінің пікірлерін 1 сөйлеммен жазады. Екінші бағанға неліктен осы сөйлемді таңдағанын түсіндіреді. Үшінші бағанға осы себепті мысал арқылы сипаттайды.
«Әпкені» оқығанда...» деген тақырыпта сыни пікір жазыңыз. Оны жазу барысында мына нұсқаулықтарды ескеріңіз.
Оқушылар тақырып бойынша білетін ақпараттарын естеріне түсіреді; оларды жұптарымен бөліседі; тақырып бойынша пікірін бір сөйлеммен жазады; осы сөйлемді жазу себебін түсіндіреді; ойын мысал арқылы жеткізеді; сыни пікір жазады; нұсқаулықты басшылыққа алады. |
Тамаша жауап!
Жақсы
жауап! Төмен жауап
Тамаша жауап!
Жақсы
жауап! Төмен жауап
|
Д. Исабеков «Әпке» драмасы
|
|||||||
|
Сабақтың аяғы
|
5. Мұғалімнің кері байланысы. Топ жауаптарының ұтымды шыққан жері мыналар: ... Алдағы уақытта мыналарды ескеріңіздер: ... Хат мәтінінің құрылымы сақталған/сақталмаған ... Мына мәселеге назар аударыңыздар... 6. Рефлексия «Өзін-өзі талдау сауалнамасы» Біздің күніміз (сабақ, іс-шара, ойын) аяқталуға жақын, сондықтан ... айтқым келеді: Мен үшін ... сәтті болды Өзіңді не үшін мақтай аласың? Не үшін сыныптастарыңды мақтай аласың? Неге ие болдың? Мені не таң қалдырды? Мен үшін ... жаңалық болды. Сіздің ойыңызша не сәтті болды? Сіздің ойыңызша не сәтсіз болды? Неліктен? Болашақта нені ескеру қажет? Менің сабақтағы жетістігім… |
3-таратпа |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз
















