Материалдар / Сабақ жоспары Нұржау жалпы орта мектебі
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Сабақ жоспары Нұржау жалпы орта мектебі

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімге көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Наурыз 2021
358
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Бірмүшелер мен көпмүшелер

Мектеп: Нұржау жалпы орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты – жөні: Қанатова Наурызгүл Есімжанқызы

Сынып:7 сынып

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Көпмүше

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.1.6. Көпмүшені стандарт түрге келтіру

7.2.1.7. Көпмүшелерді қосу және азайту


Сабақтың мақсаты

Көпмүшені стандарт түрге келтіру, көпмүшелерді қосу және азайту

Бағалау критерийі

-көпмүшені стандарт түрге келтіреді;

-көпмүшелерді қосады және азайтады;

Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

- көпмүше, дәреже, көпмүшенің стандарт түрі;

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

-көпмүше дегеніміз не?

-ұқсас мүшелерді біріктіру дегеніміз…

-көпмүшенің дәрежесі …

Құндылықтарға баулу



Оқушылар топтасып, жұптасып жұмыс жасай отырып, бірін – бірі сыйлау, құрметтеу, тыңдау, қолдау құндылықтары, сыни ойлау тапсырмалары арқылы жауапкершілікті сезіну құндылықтары, бағалау кезінде ашықтық, ынтымақтастық құндылықтары қалыптасады.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі, ағылшын

Алдыңғы білім

Бірмүше туралы түсініктері бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут







3 минут



Психологиялық дайындық

  • Көніл күйлеріңіз қалай?

  • Ке-ре-мет!

  • Как ваша подготовка?

  • От-лич-но!

  • How is your mood?

  • Very good!

Оқушылар 2 топқа бөлінеді.


Ширату

  • «Қар кесегі» әдісі

  • Қандай өрнектерді бірмүше деп атайды?

  • Бірмүшелерді қалай көбейтеміз?

  • Бірмүшелердің дәрежесі қалай анықталады?

  • Бірмүшенің стандарт түрі қалай жазылады?









Сабақтың ортасы

4 минут







10 минут















8 минут

















5 минут











«Фильмді көру» әдісі. bilimland.kz (Көпмүшелерді стандарт түрге келтіру және қосу азайту туралы видеоролик көрсету)


(Т) «Еркін талқылау» әдісі.

І – топ.

Ұқсас мүшелерді біріктіріңдер

1)5х-7ху-4ху

2) 2х4-3х+4х24+4х

3)4mn-n2+m2-2mn

ІІ– топ.

4)2ху-7ху+6у2

5)2ax-x2+3ax-y2+2x2

6)8px+p2-x2+4p2

Дескриптор: Білім алушы:

-ұқсас мүшелерді біріктіреді

-көпмүшені стандарт түрге келтіреді.

ҚБ. «Серпілген сауал» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды


(Жж) «Ойлан.Жұптас.Талқыла» әдісі

Оқулықпен жұмыс

2.37.Көпмүшенің мәнін табыңдар.

1-жұп.6 а5-3а2+7-2а5-4а5+4а2, мұндағы а=-5

2-жұп.5х2у-ху2-4х2у+ху2-ху+7, мұндағы х=-1, у=2

2.31.Өрнектің қосындысын табыңдар

3-жұп.–у және у-1

4-жұп.5 және –m-n

5-жұп. 2х-3у және у-х

6-жұп.1,5а2+2b2 және 2а2- b2

Дескриптор: Білім алушы:

-ұқсас мүшелерді біріктіреді;

-көпмүшелердің мәнін табады;

-көпмүшелердің қосындысын табады;

-көпмүшелердің айырмасын табады;

ҚБ. «Бутерброд» әдісі жұптар арқылы бір-бірін бағалайды


(Ж) «Кім жылдам?» әдісі

Сараланған тапсырма

1 –тапсырма: 2а2-а-1 және а2+2 көпмүшелері берілген.

 Дескриптор:

  • берілген көпмүшелердің айырмасын табады;

  • берілген көпмүшелердің қосындысын табады;

  • стандарт түрге келтіреді;

2-тапсырма: Үшбұрыштың бір қабырғасы а+в-ға тең, екіншісі біріншісінен а-6-ғаұзын, ал үшіншісі 2в+6-ға тең. Үшбұрыштың периметрін табыңдар


Дескриптор:

  • шартын құрастырады;

  • үшбұрыштың екінші қабырғасын табады;

  • үшбұрыштың периметрін табады;

ҚБ. Өзін-өзі бағалау(дескриптор арқылы)

https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/7-synyp


Ә.Н.Шыныбеков,

Д.Ә.Шыныбеков

Алгебра, 7сынып

Алматы «Атамұра»2017

50,51,52 беттер















Ә.Н.Шыныбеков,

Д.Ә.Шыныбеков

Алгебра, 7сынып

Алматы

«Атамұра»2017

50,51,52 беттер

Сабақтың соңы

5 минут












3 минут

«Кубизм» әдісі

  1. 5а; х; у5 қандай өрнек?

  2. 6ах2у3 және -2ах2у3 қандай өрнек?

  3. 2ах2+by2-7y-9 қай өрнектің стандарт түрі?

  4. 5х және 3х+7 өрнегінің қосындысы?

  5. 8а және 1-3а өрнегінің қосындысы?

  6. Көпмүшенің дәрежесі деп нені айтамыз?

Дескриптор: Білім алушы:

-бірмүше мен көпмүшені ажыратады.

-көпмүше дәрежесін анықтайды

ҚБ «Қосымша бонус» арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды.


Кері байланыс «Ресторан» әдісі

  • Бүгінгі сабақтың ең тәтті тұсы?

  • Бүгінгі сабақтың ең ащы тұсы?

  • Келесі сабаққа қандай тапсырыс бересіз?





Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Саралаудың тапсырма тәсілі бойынша сараланған тапсырма беруді жоспарладым.

Бағалау тәсілі бойынша әр тапсырмаға дескриптор құрылды

Саралаудың жіктеу тәсілі бойынша аралас топқа бөлуді жоспарладым.

Диалог және қолдау тәсілі бойынша сабақтың өн бойында оқушыларды оқу мақсатына жету үшін жетелеуші сұрақтар қоюды жоспарладым.

Қалыптастырушы бағалау

Топтық бағалау.

Бірін-бірі бағалау

Жұптық бағалау.

«Серпілген сауал» әдісі

«Қосымша бонус» әдісі.

«Екі жұлдыз ,бір тілек» әдісі

«Бутерброд» әдісі



«Қар кесегі» әдісі

«Ойлан.Жұптас.Талқыла» әдісі

«Еркін талқылау» әдісі

«Кубизм» әдісі

«Ресторан» әдісі

Сабақбойынша рефлексия



Жалпы бағалау


Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!