Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Қазақ
тілі
Бөлім:
Сөз
таптары
Педагогтің
аты-жөні:
Жалғасова
Мафтуна
Күні:
02.04.2022
ж
Сынып:
2 «А» Қатысушылар
саны: 25
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Зат
есім.
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
4.2.2.1 Зат есім туралы
мәліметтер алу;
4.2.3.1 Зат есімнің түрлерін
ажырата білу;
4.2.4.1 Тапсырмалар бойынша
зат есімдерді анықтап, олардың маңызын біліп,
түсіну;
Сабақтың
мақсаты
Барлығы: Зат есім мен оның
түрлері туралы біліп,
танысады;
Көпшілігі: Зат есімнің
түрлерін ажырата алады;
Кейбіреуі: Зат
есімнің сөйлемдегі маңыздылығын
түсінеді;
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдастыру
Кезеңі
2
минут
Жаңа
білім
10
минут
Сабақтың
ортасы
20
минут
Қорытындылау
5
минут
Үй
тапсырмасы
Кері
байланыс
2 минут
Психологиялық
ахуал.
«Шырылдады
қоңырау,
Біз сабақты
бастаймыз.
Партамызға
отырып
Табыс тілеп
көзбенен,
Жаңа білім
алуға
Жаңа қадам
бастаймыз».
Жаңа
тақырып:Зат
есім
Зат есім мен оның түрлері туралы ақпараттар
айтылады.
1
тапсырма
«Құмырсқа өркениеті» мәтінін
оқиды.
Сұрақтарға
жауапбереді.
2
тапсырма
Берілген
сөздерденЖалпыжәнеЖалқызат есімдерді бөліп
жазу.
•Жалпы зат
есімдер:жаңбыр, биші, бала, өлке,
оқушы, дәптер, қалам.
•Жалко зат
есімдер:Бішкек, Тайбурыл, Құтжол,
Сұлтан, Көкшетау, Бурабай.
3
тапсырма
Берілген үлгі бойынша
тапсырманы орындау:
Кім?-адам, бала,
Ана;
Не?-парта, дәптер,
қалам;
Кімдер?-оқушылар, ақындар,
жазушылар;
Нелер?-қаламсаптар, киімдер,
мектептер;
4
тапсырма
Өлеңді мәнерлеп
оқиды.
Сергіту сәті. «Көңілді
күн»
5-тапсырма.
Мәтінді мәнерлеп
оқиды.
Сұрақтарға жауап
бер.
1.Зат есім дегеніміз
не?
2.Зат есімнің сұрақтары
қандай?
3.Зат есімнің түрлері
қандай?
4.Жалқы зат есім дегеніміз
не? 5.Жалпы зат есім дегеніміз
не?
6.Жекеше және көпше зат
есім дегеніміз не?
Үйге
тапсырма:
Оңнан солға қарай оқыса да,
солдан оңға қарай оқыса да өзгермейтін сөздерді
тап.
Барлығы өлеңді бірге мәнерлеп
оқиды.
Жаңа ақпараттар мен
танысады
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап
береді;
Жекеше және көпше зат
есімдерді табады;
Берілген сөздерден жалқы зат
есімдерді табады.. Жалпы зат есімдерді
табады.
Берілген тапсырманы
орындайды.
Өлеңді көшіріп жазады, зат
есімдердің астын сызады.
Аздап өздерін сергітіп,
тынығады.
Мәтінді түсініп оқиды. Оны
дәптерге көшіріп жазады. Зат есімдерді тауып, астын сызады. Мәтінді
зат есімдерсіз оқиды.
Сұрақтарға жауап
береді.
Үйде
орындайды.
«Жетістік
баспалдағы» әдіс арқылы бүгінгі сабақты
бағалайды.
ҚБ 10 балдық
жүйе
Дескриптор:
Барлығы өлеңді бірге мәнерлеп
оқиды. 3-б;
Дескриптор:
Зат есімнің не екенін
біледі-2б;
Зат есімнің түрлерімен
танысады-2б;
Зат есімнің түрлерін ажырата
біледі-2б;
Дескриптор:
Мәтінді түсініп
оқиды-1б;
Сұрақтарға жауап
береді-3б;
Мәтіннен жекеше және көпше зат
есімдерді табады-5б;
Дескриптор:
Берілген сөздерден жалқы зат
есімдерді табады-1б;
Жалқы зат есімнің не екенін
біледі-2б; Жалпы зат есімдерді
табады-1б;
Жалпы зат есімнің не екенін
біледі-2б;
Жалпы және Жалқы зат есімдерді
ажырата алады-3б;
Дескриптор:
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз