Пәні Қазақ тіліТақырыбы | Мектеп: Зат есім 1-6 -жаттығу |
Күні: 9.02.2017 | Мұғалімнің есімі: |
Сынып: 3 «в» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны:- |
Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары) | Сөз таптарының түрі зат есім оның ережесін меңгереді.Сөздерге тиісті сұрақтар қоя біледі. |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар:Сөз таптарының түрлерін, сұрақтарын меңгереді. |
| Оқушылардың басым бөлігі:Сөздерді мағынасына қарай топтап жазады.Зат есімді тауып сұрақ қоя алады. |
| Кейбір оқушылар:Сөздерді салыстырып, айырмашылығын дәлелдейді,талдау жасайдыМақалдардың мәнін түсінеді. |
Жетістік критерийі |
жетті | талпынды |
Сөз таптарын,олардың түрлерін,сұрақтарын ажырата алады. | Сөз таптарын,олардың түрлерін,сұрақтарын ажыратуда қиналады.
|
Тілдік мақсат | Оқушылар:Сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрайды,дыбыстық талдау жасайды. |
| Негізгі сөздер мен тіркестер: Сөз таптары,зат есім,сын есім ,етістік,сан есім |
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Талқылауға арналған тармақтар:-Сөз дегеніміз не? -Сөйлем дегеніміз не?-Неліктен? Мысал келтіріп дәлелдей аласыңба?Сөз таптары нешеге бөлінеді? |
Алдыңғы оқу | Сөз таптары |
ЖОСПАР |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы
5 мин | «Психологиялық тренинг»1 2 3 бойға жинап күш Тыныштықты сақтаймызҚазақ тілі сабағы бастаймыз«Миға шабуыл »әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады.7-жаттығуды оқып шығады.Бағалау «Смайлик»арқылыҮй тапсырмасын бекіту |
стикерлер
|
Ортасы
20- 25мин
Сергіту сәті3 мин | Оқулықпен жұмыс 1 -жаттығу Кім жылдам?Кім? Не?Берілген сөздерді тиісті сұраққа орналастырБағалау шапалақ арқылыҰжымдық жұмыс Ережені хормен оқиды.2-жаттығу Оқы-жап-жазКім? Не? Сұрағына жауап беретін сөздердің астын сызНе?ақыл,тон,кен,сөз,қол,ақыл,білімКім?батыр,шешен4-жаттығу Тақтамен жұмыс Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып бірнеше сөйлем жаз Мыс..не үреді? Ит үреді. Не ұлиды? Қасқыр ұлиды.Бағалау геометриялық фигурамен бағаланадыСергіту сәті кім жылдам? Ойын арқылы дыбыстық талдау жасату5-жаттығу Оқы,жинақтап бір сөзбен атаТүйе ,сиыр,жылқы,қой-төрт түлікКесе,қасық,қазан,ожау-ыдыстар«Бармақ» арқылы бағалау
| Қазақ тілі оқулығы
Кесте ( сөз таптары)
Геометриялық фигура
тапсырма-лар |
Аяқталуы5-7 мин
| Құзыреттілік тапсырмаАқын бұл зат есім иә жоқКөбелек бұл етістік иә жоқЖе бұл зат есім иә жоқСебебі: ережесін жазып дәлелде.Смайлик арқылы бағалау
Рефлексия. Смайликке алған әсерлерін стикерге жазып іледіҮй тапсырмасына 6-жаттығуды ұсыну | смайликтер
Құзыреттілік тапсырма
|
Қосымша ақпарат |
Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлай-сыз? Сіз қабілеті жоғары оқу шыларға тапсырманы күр-делендіруді қалай жоспар-лайсыз? | Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланысҚауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелеріАКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
Кеңейтілген тапсырма
| «Қол шапалақ»«Бармақ»«Үш,екі,бір шапалақ»«2 жұлдыз 1 ұсыныс» | Әдебиеттік оқуДүниетану,математика |
РефлексияСабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
Қорытынды бағамдауҚандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқуды да, оқытуды да)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|