Материалдар / "Шынықсан денеміз"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

"Шынықсан денеміз"

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып мұғалімдеріне арналған әдебиеттік оқудан сабақ жоспары, бағалау түрлерін, саралау тапсырмаларын өзгертуге болады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Мамыр 2022
218
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Мектеп:


Педагогтің аты-жөні:


Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Дені саудың- жаны сау

Күні:


Сыныбы:

2 «В» қатысушылар саны :

қатыспағандар саны :

Сабақтың тақырыбы:

Шынықсын денеміз. Бердібек Соқпақбаев

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру

2.2.5.1 - мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау

2.1.5.1 - өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу

Сабақтың мақсаты

Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.

Өлең жанрлық ерекшіліктерін анықтайды

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең/

уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Психологиялық дайындық

Ширату

1,2,3,бойға жинап күш,

Сабақты біз бастаймыз.

Жалқаулықты тастаймыз.

Өткен тақырыпты қайталау


«Ашық сұрақ» әдісі

-Бекзат Саттарханов кім?

-Бекзатпен шыққан қарсыласы кім?

-Олимпиада қай қалада болды?

-Баһадүр деген кім?

-Жеңіске жету себебі неде?

-Жеңіске жеткен Бекзатқа қандай сөздер айтылды?


«Миға шабуыл» әдісі.Жұмбақтардың шешуін тап.

1.Қыста ғана болады,

Ұстасаң қолың тоңады. /қар/

2.Табаныма байладым

Қос таяқпен айдадым. /шаңғы/

3.Зулап түсіп төменге,

Шықпас менсіз төбеге. /шана/

4.Табанға тақтым,

Жалпаң қақтым. Зырлап бақтым. /коньки/

Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Сабақтың мақсатымен хабарлады.

«Топтастыру» әдісі

Шанамен сырғанау

қара атысу

шаңғы тебі

коньки тебу

қар аршу

Shape1 Shape4 Shape5 Shape2 Shape3

Оқушылар қайталап айтады. Сабаққа дайындалады.


Оқушылардың ара қашықтығы 1,5 метр алшақтықта отырады.


Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.




Жұмбақтарды оқып, шешуін табады.








Қысқы спорт түрлерін атайды.










Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.




ҚБ: Шапалақтау

Оқулықтар суреттер

кеспелер


Сабақтың ортасы








































Білу, түсіну


Бердібек Соқпақбаев

(1924-1992)

Алматы өңірі, Нарынқол ауылында туған.

Ж азушы. “Менің атым Қожа”, “Жекпе-жек”, “Чемпион”, “Балалық шаққа саяхат”


Тыңдалым «Шынықсын денеміз»

-Өлең не туралы?

-Қай жыл мезгілі туралы айтылған?

-Қандай қысқы ойын түрлері айтылды?

Мәнерлеп зырғанау, хоккей, шорттрек, биатлон, сноуборт


Оқулықпен жұмыс

Сөздік жұмыс

-Биялай – қыста киетін жылы қолғап.

-Малақай – қысқы бас киім.

-Қонышыңа – аяқ киімнің балтырын жауып тұратын бөлігі.

-Құрыспай, құрыштай –болаттай мықты, күшті


Сергіту сәті

Шаңғы тебеміз.

Коньки тебеміз.

Қармен атысамыз.

Қолдану, талдау

ЖЖ. Қалыптастырушы тапсырма

А деңгейлі

1.Суретке қай өлең сәйкес келеді, сол шумақты қорша.

1Picture 2 .Жаз келді жадырап,

Балалар ойнайды.

Далада асыр сап,

Ойынға тоймайды.

2.Жақсылап байқашы,

Аяғың тоңбай ма?

Жел үріп, қар кіріп,

Қонышыңа толмайма? Балл 1

Дескриптор:

- Суретті сәйкес өлең шумағын табады.


В деңгейлі

2. Өлеңнің қай шумағынан алынған?

Shape6

1

Shape7

Жақсылап байқашы,

Аяғың тоңбай ма?



Shape9 Shape8

2

Желменен жарысып,

Сырғанақ тебеміз





Shape11 Shape10

3

Жүріңдер, балалар,

Сырғанақ тебеміз.



Shape13 Shape12

4

Таяққа бау тағып,

Шаңғыңды майлап ал.


Балл: 1 2 3 4


Дескриптор:

- оқулық бойынша өлең шумақтарын сәйкестендіреді.

С деңгейлі

Кестені толтыр.

1

Өлеңнің авторы кім?


1

2

Тақырыбын жаз


1

3

Өлең не туралы?


1

4

Өлеңде неше шумақ бар?


1

5

Өлеңде неше тармақ бар?


1

Балл______ Дескриптор:

- кестені толтырады, өлең шумағына талдау жасайды.


Автор туралы ақпарат алады, тыңдайды.







Өлең жолдарын аудио арқылы тыңдайды.

Сұр

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!