|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
Сыныбы |
5 |
|
Оқулық |
Қазақ әдебиеті (Алматы: «Атамұра» 2017) Авторлары: Ақтанова А.С. , Жүндібаева А.Қ. |
|
Бөлім атауы. Сабақ тақырыбы |
Отбасы құндылықтары Т. Нұрмағамбетов. «Анасын сағынған бала» әңгімесі (7,8,9) |
|
Оқу мақсаты |
5.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. |
|
Оқушыға бағытталған сабақ мақсаты |
әңгімедегі кейіпкерлер портреті мен іс-әрекетіне талдау жасап, Сержан мен Есмағамбетке мінездеме беру, жазушының кейіпкер жасаудағы өзіндік ерекшелігін ашу. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Т. Нұрмағамбетов. «Анасын сағынған бала» әңгімесі
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
Сыныбы |
5 |
|
Оқулық |
Қазақ әдебиеті (Алматы: «Атамұра» 2017) Авторлары: Ақтанова А.С. , Жүндібаева А.Қ. |
|
Бөлім атауы. Сабақ тақырыбы |
Отбасы құндылықтары Т. Нұрмағамбетов. «Анасын сағынған бала» әңгімесі (7,8,9) |
|
Оқу мақсаты |
5.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. |
|
Оқушыға бағытталған сабақ мақсаты |
әңгімедегі кейіпкерлер портреті мен іс-әрекетіне талдау жасап, Сержан мен Есмағамбетке мінездеме беру, жазушының кейіпкер жасаудағы өзіндік ерекшелігін ашу. |
|
Уақыты |
Сабақ барысы |
Ресурс |
|||||||||||||||||||||||||
|
5 минут 10 минут 7 минут 7 минут |
Қызығушылықты ояту кезеңі.
- Мына фотоларға қарап, бүгінгі сабағымызды болжап көріңіздерші? - Бұл фотоларға қарап қандай құндылықтарды еске түсіреміз? «Анасын сағынған бала» деген ойды естігенде көз алдарыңа не елестейді? Т.Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала» әңгімесінің 7,8,9-бөлімдерін оқу. -Балалар, шығарма сіздерге ұнады ма? -Шығарманың басты идеясы не екен? -Шығармадағы басты құндылық не болды? Бүгінгі сабаққа қажет теориялық ұғымдарды еске түсіріп алайық:
3-тапсырма: Шығарма кейіпкерлеріне мінездеме жазу және мінездемені әңгімеден үзінді келтіре отырып дәлелдеу.
3- тапсырма. Берілген үзінділерде кейіпкерлердің қандай көңіл-күйі білінеді?
|
Қазақ әдебиеті (Алматы: «Атамұра» 2017) 130-134-беттер |
|||||||||||||||||||||||||
|
1минут |
Үйге тапсырма. Әңгімеден Есмағамбет пен Сержанның портретін білдіретін сөйлемдерді теріп жазыңдар. Кері байланыс: орындалған тапсырманы оқушы электронды пошта немесе WatsApp мессенджері арқылы алынады.
|
|
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




