III тоқсан |
| № 4 |
|
Сабақтың тақырыбы | Жаңа тақырып «Нәтиже сабақ. Табиғатты қорғау-қасиетті іс»
|
Сабақтың мақсаты | Оқушыларды қоршаған ортаны, табиғаттағы тіршілік иелерін қорғауға тәрбиелеу.Өздігінен оқу дағдыларын қалыптастырады, мәтінді аударуды, жаңа сөздермен сөйлем құрауды, ой қорытуды үйрету,мәтінді аударуды, жаңа сөздермен сөйлем құрауды, жаңа сөздермен сөйлеу дағдыларын қалыптастырады
|
Сабақтың типі | Жаңа тақырыпты меңгерту, қорытындылау |
Сабақ түрі | Жаңа сабақ |
Күтілетін нәтиже | Сабақ барысында проблемалық тапсырмалармен жұмыс істеу барысында оқушылардың жүйелі ойлау дағдылары дамиды. Мәтінмен өз беттерінше жұмыс істеу, қорытындылау дағдылары дамиды. Жеңілден қиынға өте алады.Оқушылар да топта белсенді.Жан-жақты ойлана алады. Табиғат туралы сұрақтарға шапшаң,тез ауызша ,жазбаша жауап бере алады. Сұрақтарды жеке өзі талдап жауап бере алады,сыни тұрғыдан болжайды. Өзін-өзі , бірін-бірі бағалай алады. Топ ішінде пікір алмаса алады, басқа топтардың жұмысына сын айта алады. Алған білімдеріне қорытынды жасай алады. |
Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ұйымдастыру | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі5мин | Ұйымдастыру. Амандасу. Оқушылардың сабаққа әзірліктерін қадағалап, көңіл-күйлерін білу, түстер бойынша топтарға бөлу. | Топтарға бөлінедіБір-біріне сәттілік ,жақсы тілектер тілеу. |
|
|
|
Үй тапсырмасын тексеру | Үй жұмысын топтарға оқыту.
| Әр топ үй жұмыстарын оқиды. | Топтық жұмыс | Формативті Оқушы тарапынан өзін –өзі бағалау және өзгені бағалау. |
|
Сабаққа дайындық3мин. | Табиғат туралы бейнеүзінді көрсету.Мына үзіндіден сендер не түсіндіңдер?Бүгінгі сабағымыз не туралы деп ойлайсыңдар? | Оқушылар бейнематериалды көреді.
| Топпен жұмыс |
| Интерактивті тақта |
«Мәтінді түсінгенін тексеру» | Мәтіннің жұмысын түсіндіру.ЖИГСО әдісін түсіндіру
| Әр топ мәтін бөліктері бойынша дайындалып,бір-біріне түсіндіріп береді. Топтар бірін-бірі бағалайды. | Топпен жұмыс | ФормативтіОқушы тарапынан өзін –өзі бағалау және өзгені бағалау | Бағалау парғы, оқулық |
Венн диаграммасын құрғызу | Табиғат туралы венн диаграммасын құрғызу. | Екі топ венн диаграммасын құрастырады. | Топтық жұмыс | Формативті Оқушы тарапынан өзін –өзі бағалау және өзгені бағалау | Оқулық |
Сергіту сәті | Қимыл-қозғалыс жасату | Оқушылар қимыл қозғалыс жасайды |
|
|
|
Тест сауалнамасы
| Өткен тақырыпқа байланысты тест сұрақтарын беру |
Оқушылар тест сауалнамасына жауап жазады | Оқушылар шешеді көршісі тексереді бағалайды. | Формативті Оқушы тарапынан өзін –өзі бағалау. | Тест сауалнамасы жазылған парақтар |
«Жарнама» өткізу
|
Табиғатты қорғау үшін, қандай жарнама жасар едіңдер?
|
Әр топтағы оқушылар өздерінің Жарнамаларын жасайды.
|
Топпен жұмыс | Формативті Оқушы тарапынан өзін –өзі бағалау және өзгені бағалау | Әр түрлі-түсті қағаздар мен қарындашатар
|
Бағалау | Оқушылардың бағалауын қадағалау | Барлық бағалауды қосып формативті бағалаудан жиынтық бағалау шығарылады. | Топ басшылары топ бағалау кестесін тапсырады және тесттен алған бағаны қояды. |
|
|
Қорытынды кері байланыс«Бағдаршам» әдісі | Егер сабақ ұнаса, жасыл түсті іліңдер. Егер сәл түсінбеген жерлерің болса, сары түсті іліңдер. Егер сабақ ұнамаса, сұрақтарың болса қызыл түске жазып қалдыруды ұсыну.
|
Бүгінгі сабақ туралы өз ойларын тақтадағы бағдаршамға стикерлерге жазып кетеді |
|
|
|
Үйге тапсырма:
| 254-бет, сөйлемдерді оқып, қарамен берілген есімшелерге сұрақ қойыңдар. |
Сабақты талдау. Сабақта балалар жақсы белсенділік танытты. Топтық, жұптық, жеке жұмыстар ұйымдастырылды. Сабақтың жоғарғы деңгейлігіне көрнекілік, ойын әдістерінің қолданылуы себеп болды.Өздерін емін-еркін, жақсы сезінді. Жақсы көңіл-күймен сабақ аяқталды.
|