Пән: Сауат ашу
|
Мектеп: Талдыапан орта жалпы білім беретін
мектебі
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Менің
отбасым және достарым
|
|
Күні: 21,11,18
|
Мұғалімнің аты-жөні: Муфтахиева.
Ж.У
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Менің отбасым.
Мм
дыбысы мен әрпі
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.2.1.1. Сөз ,сөйлем сызбасын оқу.
1.2.1.2. Оқудың түрлерін(буындап оқу,жиі
кездесетін сөздерді тұтас оқу,түсініп
оқу)қолдану.
1.2.5.1.Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя
білу немесе қойылған сұраққа жауап беру(мұғалімнің
көмегімен)
1.3.8.1.Жазу жолын,жоларалық және төменгі сызығын
сақтап,әріп элементтерін коллиграфиялық талаптарға сай
жазу.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Мм
дыбысы мен әрпін біледі,буын ,сөзді оқиды.
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
Мм
дыбысы бар сөздерді табады,сөйлем құрайды,қойылған сұрақтың жауабын
тауып ой қорытып кері байланыс жасай алады.
|
Кейбір оқушылар:
|
Мм
дыбысы бар сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды,ойын жүйелі жеткізе
алады,алған білімді өмірде қолдана алады,
|
Бағалау критерийлері
|
-
Мм
дыбысы мен әрпін ажыратып,әріпті дыбыспен сәйкестендіре
алады,сөздер мен сөйлемдерді қайталай алады.
-
Сызба бойынша сөйлем құрастыра
алады,сұрақтарға жауап бере алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер:
|
Отбасы-семья-family;
Ата-дедушка-grandfather;
Әже-бабушка-grandmother.
Ата-ана-родители-parents
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік
бірліктер:
-
Discuss the chart that is created. Which is the
most popular fruit choice? How do we know?
-
Has every learner’s choice been recorded? How can
we check?
-
Ask learners if they can think of other questions
that we might have investigated. If ideas are not forthcoming,
‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put
in the basket? What other things could we try, to see if people
have favourites? What other questions could we have asked about our
fruit basket?
-
Take ideas and ask – What do you think the result
might be? What would the pictogram look like?
|
Отбасы мүшелері
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өзара түсіністік,сыйластық,ынтымақтастық
құндылықтарын дарыту.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Математика,көркем еңбек,дүниетану, дене
шынықтыру.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Адио дыбыс (сергіту сәтінде)
|
Бастапқы білім
|
Мм
дыбысы мен әріпін біледі
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
7 мин
|
Шаттық шеңбері.
Оң жақтағы көршіңді құшақта,
Сол жақтағы көршіңді құшақта.
Оң жақтағы көршіңе бір жыми,
Сол жақтағы көршіңе бір жыми.
Біз тату-тәтті
балдырғанбыз.
Бүгінгі сабағымыз алдынғы сабақтан өзгешелеу.
Бұл сабақ саяхат сабағы. Ол үшін сабақта жетістік баспалдағы арқылы
мақсатқа жету керек.
Кезеңдері.
-
Миға шабуыл
-
Он қадам
-
Адасқан әріптер
-
Ашық күн
-
Дәптермен жұмыс
-
Сөздік диктант
-
Топтастыру әдісі
|
Сурет қиындылары
|
Сабақтың ортасы
28 мин
|
-
Миға шабуыл
Сұрақ жауап арқылы өткен сабақты
қайталау.
-
Он қадам
М дыбысына байланысты он сөз
айту
-
Адасқан әріптер
Орындары ауысқан әріптерден сөз
құрастыру
-
Ашық күн
Тақтадағы күннің суретін бұлттан тазарту ол үшін
бұлттарға жазылған сөз, сөйлемдерді оқиды.
-
Дәптермен жұмыс
Дәптердегі тапсырмаларды
орындау.
-
Сөздік диктант
Мата, Марат, шама.
-
Топтастыру әдісі
1 топ. Жазушылар
2 топ. Суретшілер
3 топ. Талдаушылар.
|
Қима қағаздар
Күн
Бұлт суреттері
Флипчарт
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Кері байланыс «Бағдаршам»
|
суреттер
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
Қабілеті жоғары оқушылар«Зерттеу» әдісі
арқылы
Мм дыбысы бар сөздерді табады, сөздерден сөйлем
құрайды.
|
-
От шашу
-
Топпен бағалау
-
Жұлдызшалар арқылы
-
Басбармақ арқылы
|
|