|
Бөлім: |
||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Таза заттар және қоспалар №1 зертханалық тәжірибе «Заттар қоспалары мен олардың қосылыстарын салыстыру» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.4.1.1 -элементті (жай зат) бірдей атомдардың жиынтығы ретінде түсіну 7.4.1.2 -таза заттар атомдардың немесе молекулалардың бір түрінен түзілетінін білу; 7.4.1.3 -элемент (жай зат), қоспа және қосылыс түсініктерін ажырата алу 7.4.1.4 -қосылыстардың және элементтердің физикалық қасиеттері туралы алған білімдерін қоспа құрамындағы таныс емес заттарды ажыратуға қолдана алу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: «Аудиториядағы заттар» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Колба» түсі бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар «Аудиториядағы заттар» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Колба» түсі бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
Үй тапсырмасы «Серпілген сауалдар» әдісі бойынша . Қауіпсіздік ережелерін атаңдар Қандай зертханалық құрал-жабдықтармен таныстыңдар Миға шабуыл кезеңі Ауа құрамы неден тұрады? Теңіз суы таза ма? Табиғатта барлық заттар таза күйде бола ма? т.б Оқушылармен жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
||||||||||||||||||||||||
|
10мин |
Топтық жұмыс. Оқулықтан мәтін бөліктерін әр топқа бөліп береді, бағыт бағдар бере отырып топтық жұмысты ұйымдастырады. 1-топка «Таза заттар» 2-топқа «Біртекті қоспа» 3-топқа «Әртекті қоспа» тақырыптары бойынша топтық жұмысты ұйымдастырады. |
Оқушылар мұғалімнің нұсқауымен оқулықтағы мәтін бөліктерін топта оқып, талдайды, постер жасап қорғайды. |
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек!» арқылы жүреді. |
Сызбанұсқалар ,кесте |
||||||||||||||||||||||||
|
8 мин |
Оқушыларға тақырыпты бекіту үшін мұғалімнің нұсқауымен тапсырмалар орындайды.
№1 тапсырма. «Кесте толтыр » тәсілі Таза заттар мен қоспаларды бөліп жаз: тіс пастасы, лимон шырыны, парафин, дистилденген су, сынап, болат, қант, топырақ,күкірт, йод тұндырмасы, мұз.
2-тапсырма. « Кесте толтыр» тәсілі Біртекті жəне əртекті қоспаларды бөліп жаз: тұман, топырақ, газдалған су, түтін, сүт, гранит, қола, бұлақ суы, тіс пастасы, теңіз суы, 583 сынамалы алтын. Əр қоспа үшін заттың агрегаттық күйін көрсет
3-тапсырма. ЕБК Цифрлық платформада тапсырма орындауға нұсқау береді.
Таза заттар және қоспалар |
Таза заттар мен қоспаларды бөліп жазады.
Біртекті ж\е әртекті қоспаларды дұрыс бөліп жазады.
Цифрлық платформада тапсырма орындайды.
|
ҚБ: «Білім заряды» арқылы
ҚБ: «Білім заряды» арқылы
ҚБ: «Білім заряды» арқылы
|
тапсырма жазылған парақтар |
||||||||||||||||||||||||
|
10мин |
№1 зертханалық тәжірибе «Заттар қоспалары мен олардың қосылыстарын салыстыру
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Кері байланыс « Білім поштасы» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Білім поштасы» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Білім поштасы» тәсілі арқылы |
Кесте |
||||||||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §2 оку |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таза заттар және қоспалар №1 зертханалық тәжірибе «Заттар қоспалары мен олардың қосылыстарын салыстыру»
Таза заттар және қоспалар №1 зертханалық тәжірибе «Заттар қоспалары мен олардың қосылыстарын салыстыру»
|
Бөлім: |
||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Таза заттар және қоспалар №1 зертханалық тәжірибе «Заттар қоспалары мен олардың қосылыстарын салыстыру» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.4.1.1 -элементті (жай зат) бірдей атомдардың жиынтығы ретінде түсіну 7.4.1.2 -таза заттар атомдардың немесе молекулалардың бір түрінен түзілетінін білу; 7.4.1.3 -элемент (жай зат), қоспа және қосылыс түсініктерін ажырата алу 7.4.1.4 -қосылыстардың және элементтердің физикалық қасиеттері туралы алған білімдерін қоспа құрамындағы таныс емес заттарды ажыратуға қолдана алу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: «Аудиториядағы заттар» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Колба» түсі бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар «Аудиториядағы заттар» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Колба» түсі бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
Үй тапсырмасы «Серпілген сауалдар» әдісі бойынша . Қауіпсіздік ережелерін атаңдар Қандай зертханалық құрал-жабдықтармен таныстыңдар Миға шабуыл кезеңі Ауа құрамы неден тұрады? Теңіз суы таза ма? Табиғатта барлық заттар таза күйде бола ма? т.б Оқушылармен жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
||||||||||||||||||||||||
|
10мин |
Топтық жұмыс. Оқулықтан мәтін бөліктерін әр топқа бөліп береді, бағыт бағдар бере отырып топтық жұмысты ұйымдастырады. 1-топка «Таза заттар» 2-топқа «Біртекті қоспа» 3-топқа «Әртекті қоспа» тақырыптары бойынша топтық жұмысты ұйымдастырады. |
Оқушылар мұғалімнің нұсқауымен оқулықтағы мәтін бөліктерін топта оқып, талдайды, постер жасап қорғайды. |
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек!» арқылы жүреді. |
Сызбанұсқалар ,кесте |
||||||||||||||||||||||||
|
8 мин |
Оқушыларға тақырыпты бекіту үшін мұғалімнің нұсқауымен тапсырмалар орындайды.
№1 тапсырма. «Кесте толтыр » тәсілі Таза заттар мен қоспаларды бөліп жаз: тіс пастасы, лимон шырыны, парафин, дистилденген су, сынап, болат, қант, топырақ,күкірт, йод тұндырмасы, мұз.
2-тапсырма. « Кесте толтыр» тәсілі Біртекті жəне əртекті қоспаларды бөліп жаз: тұман, топырақ, газдалған су, түтін, сүт, гранит, қола, бұлақ суы, тіс пастасы, теңіз суы, 583 сынамалы алтын. Əр қоспа үшін заттың агрегаттық күйін көрсет
3-тапсырма. ЕБК Цифрлық платформада тапсырма орындауға нұсқау береді.
Таза заттар және қоспалар |
Таза заттар мен қоспаларды бөліп жазады.
Біртекті ж\е әртекті қоспаларды дұрыс бөліп жазады.
Цифрлық платформада тапсырма орындайды.
|
ҚБ: «Білім заряды» арқылы
ҚБ: «Білім заряды» арқылы
ҚБ: «Білім заряды» арқылы
|
тапсырма жазылған парақтар |
||||||||||||||||||||||||
|
10мин |
№1 зертханалық тәжірибе «Заттар қоспалары мен олардың қосылыстарын салыстыру
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Кері байланыс « Білім поштасы» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Білім поштасы» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Білім поштасы» тәсілі арқылы |
Кесте |
||||||||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §2 оку |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













