Сынып: 9 өткізілген күні: Пән атауы: физика |
Тақырыбы | Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс. Үдеу. |
Сабақ мақсаты | Оқыту мен оқудағы рефлексифтік әдіс- тәсілін қолдана отырып, «Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс. Үдеу» тақырыбы бойынша теориялық білімдерін практикалық есеп шешуін үйрену, оны құбылыспен ұштастыра білуі. |
Күтілетін нәтиже | -тақырыптың ең маңызды ұғымдары меңгереді.-сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімдерін жетілдіреді және жүелейді.-топта жұмыс жасаулары қалыптасады. |
Сабақ түрі | Аралас сабақ |
Білім беру технологиясы | Топтық және жұптық жұмыстарға арналған. |
Сабақтың білім беру формасы | Сыни тұрғыдан ойлау, дарындылықты арттыру, дарындылықты арттыру. |
Сабақта қолданатын әдіс-тәсілдер | Ой-толғау, өзіндік жұмыс, оқыту үшін және оқуды бағалау,талантты және дарынды балаларды оқыту әдісі, топтық шығармашылық жұмыс. |
Көрнеліктер | Электрондық оқулық,плакаттар,документкамера,бейнеролик. |
Сабақ барысы |
Ұйымдастыру( 2 мин) | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
| 1. Топқа бөлу: «Формуланы тап» әдісі арқылы топтарға бөліну. | 1.Оқушылар физикалық шамаларды таңдап сол шамалардан формула құрып топ құрады. |
Ой қозғау(5 мин) | 2.«Тақырыпты ашу»: «Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс» бейне роликпен таныстыру. | 2.Оқушылар роликті көріп тақырып бойынша ойларын түйеді. |
Негіздеме бөлімі( 15 мин) | 3.Топтарға бағытталған тапсырмалар: 1 топ: Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс. 2 топ: Үдеу.
| 3.Тақырып бойынша білімдерін жүйелейді, жетілдіреді.Ресурспен жұмыс атқарып оқулықтан негіздеме мәліметті жүйелеуін үйренеді.
|
Қорытындылау( 10 мин) | 4. «Дәлелдеу»: топтардың баяндамаларын формативты бағалау.
| 4. Әр топ формативты бағаланады, екі жұлдыз , бір ұсыныс айтылады. |
Бағалау(4 мин) | 5.Сабаққа қатысуы, тапсырмаларды орындауымен қорытынды өз-өзін бағалау. | 5.Критериялық бағасын ескере отырып, мұғалімнің суммативті бағасы. |
Үйге тапсырма(1 мин) | 6. §4 конспект. 3 жаттығу 3,4 есептер. | 6. Өзіндік жұмыс- оқушының жауапкершілігін, ізденісін арттырады, ғылыми деректер мен терминдерге ойларын,тілдерін дағдыландырады. |
Рефлексия( 3 мин) | 7.Кері байланыс : «Білдім-Үйрендім-Ұсыныс» - стикер.
| 7.Өз ойларын, ұсыныстарын стикерге жазу арқылы сабақты және өзін бағалайды. |