Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Денелердің өзара әрекеттесуі |
Майбұлақ жалпы орта білім беретін мектебі |
|||||||||||||||||||
|
Күні: 15.12.2017 |
Мұғалімдердің аты-жөні: Ташимбетова Б.А., Тунгишбаева А. |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Үйкеліс күші. Үйкеліс әрекетін техникада ескеру |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.2.2.6. Тыныштық, домалау және сырғанау үйкелістерін сипаттау. 7.2.2.7. Үйкеліс күшінің пайдасы мен зиянына мысалдар келтіру. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Үйкеліс күшінің пайдасы мен зиянына мысалдар келтіру және есептер шығару. |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
|
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
- Қоршаған ортаға қамқорлық және орнықты даму ынта дағдылары. |
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика, ағылшын тілі, жаратылыстану |
|||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім
|
Бастауыш сыныпта «Жаратылыстану» пәні. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылардың ойын бір жерге жинақтау «Үш шапалақ» тренингі. «Көңілді микрафон» әдісімен алдыңғы тақырыптарды еске түсіру сұрақтары
Дескриптор
Слайд-презентациялардан суреттер көрсетіліп, сабақ не туралы болатынын оқушылардан сұрау. Оқушылар сурет бойынша бүгінгі тақырып үйкеліс күші. Үйкеліс әрекетін техникада ескеру екенін айтады. |
АКТ, презентация, слайдтар, плакат. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Миға шабуыл Жаңа сабақты меңгерту. (5 минут) (Қысқаша түсінік беру) Үйкеліс күшінің қандай физикалық шама екенін, қанша түрі бар екенін түсіндірген соң оқушыларды партада отырғаны бойынша 3 топқа бөліп, топ басшылары сайланады. 1.Тыныштық үйкеліс күші. 2. Сырғанау үйкеліс күші. 3. Домалау үйкеліс күші. Топтық жұмыс (10 минут) Кластер әдісімен 3 топ өз топтарының атауына байланысты постер қорғайды және динамометр, білеуше, жүктер жинағын пайдалана отырып, тәжірибе жүзінде көрсетіп, дәлелдеп, қорытынды шығарады. Дескриптор:
Ағылшын тілі пәнінің мұғалімі А.Тунгишбаева ағылшын тілінде бейнеролик көрсетіп, сол бойынша сұрақтар қояды. Үйкеліс күшінің пайдасы мен зиянына мысалдар келтіреді. Дескриптор:
«Білгенге маржан» әдісі арқылы есеп шығару Массасы 70 кг шкафты орнынан жылжыту үшiн қандай күш жұмсау керек? Үйкелiс коэффициентi μ =0,3. Дескриптор:
Үй тапсырмасы § 18. 92- беттегі 1-3 есептер |
Тәжірибе көрсетуге қажетті құралдар: ағаш тақтайша, ағаш бiлеуше, грамдық жүктер жинағы, динамометр. Маркер, плакат, бейнеролик |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Альпенист»
Рефлексия Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып береді. |
Жіп, плакат |
||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Әр жауапқа 1 балл – 100 $ Топтық жұмысқа жалпы 2 балл – 600 $ |
Тәжірибе көрсеткенде
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||
|
Барлық оқушылар : Сырғанау үйкелісі дене салмағына, жанасатын беттер тегіне, беттер ауданына тәуелділікті біледі, үйкеліс күшін өлшеу біледі Оқушылардың көбі: Қандай шамалар бірқалыпты болатынын, ал қайсы өзгеретінін біледі Кейбір оқушылар: Қосымша тапсырманы орындайды |
оқушылар өз-өздерін бағалайды, топтық жұмыста топтар өзара бағалайды. |
Жұмыс орнындағы приборларды, материалдарды, құралдарды мұғалімнің нұсқауы бойынша орналастырыңдар. Жұмысқа кірісер алдында мақсаты мен нұсқауларын мұқият оқыңдар. |
||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||||||||
Майбұлақ жалпы орта білім беретін мектебі
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: Үйкеліс күші. Үйкеліс күшін техникада ескеру
Физика пәнінің мұғалімі: Ташимбетова Балжан
Ағылшын тілі пәнінің мұғалімі: Тунгишбаева Алия
Сыныбы: 7 «Ә»
2017-2018 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үйкеліс күші
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Денелердің өзара әрекеттесуі |
Майбұлақ жалпы орта білім беретін мектебі |
|||||||||||||||||||
|
Күні: 15.12.2017 |
Мұғалімдердің аты-жөні: Ташимбетова Б.А., Тунгишбаева А. |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Үйкеліс күші. Үйкеліс әрекетін техникада ескеру |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.2.2.6. Тыныштық, домалау және сырғанау үйкелістерін сипаттау. 7.2.2.7. Үйкеліс күшінің пайдасы мен зиянына мысалдар келтіру. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Үйкеліс күшінің пайдасы мен зиянына мысалдар келтіру және есептер шығару. |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
|
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
- Қоршаған ортаға қамқорлық және орнықты даму ынта дағдылары. |
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика, ағылшын тілі, жаратылыстану |
|||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім
|
Бастауыш сыныпта «Жаратылыстану» пәні. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылардың ойын бір жерге жинақтау «Үш шапалақ» тренингі. «Көңілді микрафон» әдісімен алдыңғы тақырыптарды еске түсіру сұрақтары
Дескриптор
Слайд-презентациялардан суреттер көрсетіліп, сабақ не туралы болатынын оқушылардан сұрау. Оқушылар сурет бойынша бүгінгі тақырып үйкеліс күші. Үйкеліс әрекетін техникада ескеру екенін айтады. |
АКТ, презентация, слайдтар, плакат. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Миға шабуыл Жаңа сабақты меңгерту. (5 минут) (Қысқаша түсінік беру) Үйкеліс күшінің қандай физикалық шама екенін, қанша түрі бар екенін түсіндірген соң оқушыларды партада отырғаны бойынша 3 топқа бөліп, топ басшылары сайланады. 1.Тыныштық үйкеліс күші. 2. Сырғанау үйкеліс күші. 3. Домалау үйкеліс күші. Топтық жұмыс (10 минут) Кластер әдісімен 3 топ өз топтарының атауына байланысты постер қорғайды және динамометр, білеуше, жүктер жинағын пайдалана отырып, тәжірибе жүзінде көрсетіп, дәлелдеп, қорытынды шығарады. Дескриптор:
Ағылшын тілі пәнінің мұғалімі А.Тунгишбаева ағылшын тілінде бейнеролик көрсетіп, сол бойынша сұрақтар қояды. Үйкеліс күшінің пайдасы мен зиянына мысалдар келтіреді. Дескриптор:
«Білгенге маржан» әдісі арқылы есеп шығару Массасы 70 кг шкафты орнынан жылжыту үшiн қандай күш жұмсау керек? Үйкелiс коэффициентi μ =0,3. Дескриптор:
Үй тапсырмасы § 18. 92- беттегі 1-3 есептер |
Тәжірибе көрсетуге қажетті құралдар: ағаш тақтайша, ағаш бiлеуше, грамдық жүктер жинағы, динамометр. Маркер, плакат, бейнеролик |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Альпенист»
Рефлексия Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып береді. |
Жіп, плакат |
||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Әр жауапқа 1 балл – 100 $ Топтық жұмысқа жалпы 2 балл – 600 $ |
Тәжірибе көрсеткенде
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||
|
Барлық оқушылар : Сырғанау үйкелісі дене салмағына, жанасатын беттер тегіне, беттер ауданына тәуелділікті біледі, үйкеліс күшін өлшеу біледі Оқушылардың көбі: Қандай шамалар бірқалыпты болатынын, ал қайсы өзгеретінін біледі Кейбір оқушылар: Қосымша тапсырманы орындайды |
оқушылар өз-өздерін бағалайды, топтық жұмыста топтар өзара бағалайды. |
Жұмыс орнындағы приборларды, материалдарды, құралдарды мұғалімнің нұсқауы бойынша орналастырыңдар. Жұмысқа кірісер алдында мақсаты мен нұсқауларын мұқият оқыңдар. |
||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||||||||
Майбұлақ жалпы орта білім беретін мектебі
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: Үйкеліс күші. Үйкеліс күшін техникада ескеру
Физика пәнінің мұғалімі: Ташимбетова Балжан
Ағылшын тілі пәнінің мұғалімі: Тунгишбаева Алия
Сыныбы: 7 «Ә»
2017-2018 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз



