Күні: 10.11.2017 ж | Сыныбы: | Пәні: геометрия |
Тақырыбы:Үшбұрыш және оның түрлері.Есептер шығару. | Мұғалімнің есімі: Пулатова. Г |
| Қатысушылар саны: | Қатыспағандар: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | 7.1.1.13үшбұрыштардың түрлерін ажырату; |
Сабақтың мақсаттары | 1.Білу. Үшбұрыштың анықтамасын біледі2.Түсіну.Үшбұрыштың элементтерін айтып бере алады.3.Қолдану. Үшбұрыштарды элементтері бойынша сыза алады.4.Талдау.Үшбұрыштың түрлерін ажыратады және ұзындықтары бойынша периметрін есептей алады.5.Жинақтау. Үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары бойынша үшбұрыш сыза алады.6.Бағалау. Үшбұрыштарды қоршаған ортамен байланыстыра алады. |
Тілдік мақсат/ негізгі ұғымдар мен терминдер | Тең бүйірлі үшбұрыш, тең қабырғалы үшбұрыш, ішкі бұрыштар |
Жоспар |
Жоспар-ланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар
| Ресурстар |
Ақпараттық блок11минут(7минут – мұғалімге 4-минут оқушыға) | Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу.
Топқа бөлу Үшбұрыштардың қабырғалары мен бұрыштары бойынша түрлерін топ бойынша өздерінің білімдерін көрсету. І топIIтоп III топ
| ОқулықСызғыш |
Логикалық тапсырмалар блогы:(4минут – оқушыға) | Мұғалім оқу материалын қосымша ресурстар арқылы түсіндіруді ұйымдастырады. Логикалық тапсырмаларМатематикалық сауаттылық №18, №19 |
|
Жаттықтыру және білімді есепке алу блогы17 минут – оқушыға | Деңгейлік тапсырмалар:1. Бір түзудің бойында жатпайтын D, E, M үш нүктесін белгілеңдер және DE, EM, MD кесінділерін сызыңдар. Пайда болған үшбұрыштың төбелерін, қабырғаларын және бұрыштарын жазып көрсетіңдер.2. АВС үшбұрышы берілген. АВ қабырғасында жатқан D нүктесі арқылы CD кесіндісін жүргізіңдер. Пайда болған үшбұрышты жазыңдар.3. Кез келген үшбұрыштың әр қабырғасы басқа қабырғаларының қосындысынан кем болады деген үшбұрыштың негізгі қасиетін АВС үшбұрышы үшін жазыңдар.
|
|
Интелектуалдылық трейнинг блогы 5 минут – оқушыға | Шығармашылық жұмыс
АВ және СД центрі О болатын шеңбердің диаметрі. Егер СВ = , АВ = болса, АОД үшбұрышының периметрі неге тең болады?
|
|
Күтілетін нәтиже блогы 3минут
| Бағалау Кері байланыс: «Не білдім? Нені білгім келеді?» әдісі арқылы стикерге өз ойларын жазып береді Мұғалім жалпы сабақ барысына, оқушылардың жұмыстарына талдау жасайды, жұмыс орыны жинастырылады.Үйге тапсырма № № | Стикерді қолданамын |
РефлексияСабақ / оқу мақсаттарышынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары сəтті болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? | Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынғажазыңыз.(Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардың арасынан Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.) |
|
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қосымша көмек (қолдау) көрсетуді қалайжоспарлайсыз?Анағұрлым қабілеттіоқушыларғажаттығулардыкүрделендіруді қалай жасайсыз? | Бағалау-оқушылардыңүйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
| Пəнаралық байланыс.Қауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелері.АКT байланыстары.Құндылықтардағыбайланыс.
|
. |
|
|
Қорытынды бағамдау:Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?1.2. |