Материалдар / Уақыт.Тәулік
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Уақыт.Тәулік

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне, тәжірибемен алмасу мақсатында
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Қаңтар 2021
277
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Оқу ісінің меңгерушісі:



Күні:03.12.2020ж

Сынып: 2 «Ә»

Қатысқандар саны: 28

Қатыспағандар саны:0

Мұғалім:Куншигарова С.

Сабақтың тақырыбы:

Уақыт.Тәулік

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.3.5. Циферблат бойынша уақытты анықтау: сағат жəне минут.

2.1.3.3. Шамалар мəндерін: ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ көлем (сыйымдылық): (л) /уақыт: сағат, минут, тəулік, ай, жыл өлшем бірліктерін салыстыру жəне амалдар орындау.

Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар:уақытты сағат бойынша анықтайды (сағат,минут).

Көпшілік оқушылар:уақытты сағат бойынша минутқа дейінгі дəлдікпен анықтайды.

Кейбір оқушылар:сағаттардың əртүрлі түрлерін пайдалана отырып, уақытты атайды.

Жетістік критерийлері

Мен сағат бойынша уақытты анықтай аламын.

Тəуліктің əртүрлі бөлігіндегі уақытты атай аламын. Тəуліктің əртүрлі бөлігінде қандай уақытты көрсетіп тұрғанын жаза аламын.


Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану,дүниетану, дене шынықтыру сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым,слайд

Тілдік құзыреттілік

Сағат, минут, секунд.Тәулік мезгілдері.Үш тілділік.

Сабақ барысы :

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Біз қандаймыз,қандаймыз

Шұғыланы таңдаймыз

Күлімдеген күндейміз

Еш уайымды білмейміз

Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш

Топқа бөлу

Төрт түрлі сурет арқылы топқа бөлу

1-топ: Таң- утро-morninq

2-топ: Күндіз- день-afternoon

3-топ: Кеш-вечер-eveninq

4-топ: Түн- ночь-niqht


5Т ережесін еске түсіру

Тәртіп,талап,тыныштық,тазалық,татулық

Үй жұмысы 5-тапсырма

Әр топ бір мысалдан айтады.

ТЖ Өткенді қайталау. «Қарлы кесек» ойыны арқылы жасырынған сөздерді табамыз.

Шарты:Тапсырмаға барлық топ мүшелері қатысады.Тапсырмалардың сұрақтарын оқимын,бірінші болып қолын көтерген оқушы жауап береді.Әр топтан бір ғана жауап қабылданады.Егер жауап дұрыс болмаса,келесі топ мүшелері мүмкіндік алады.

Сұрақтар

1.Бір сағат неше минутқа тең?

2. Бір минут неше секундқа тең?

3.Бір тәулікте неше сағат бар?

4.Бір айда неше күн бар?

5. Аптада неше күн бар?

6.Бір жылда неше ай бар?

Берілген қызықты тапсырмаларды орындай отырып,жасырынған сөздерді табамыз.



Шаттық шеңбері


Таныстыру



















Сабақтың ортасы

  1. минут


Белсенді оқу









































Сергіту сәті







Қызықты тапсырма

Жаңа сабақ. Уақыт. Тәулік

  • «Туған өлке» дегеніміз не? (Туған, өмір сүрген, оқыған орын.)

  • «Туған өлкені зерттеу» деген не? (Оның табиғатымен, оның пайда болу жəне даму тарихымен, мəдени орындарымен танысу.)

Ол үшін оқушыларда қандай қасиеттер болуы қажет? (Байқағыштық, дербестік, ықыласпен қарау, ынта, өзара көмек, қарым-қатынасэтикасы).

  • Кез келген іс-əрекет түріне уақыт жұмсалады. --Сіз уақыт бір сəт сияқты өтіп кеткендей сезімде болдыңыз ба?

  • Бұл қай уақытта болады ? (Қызықты іспен айналысқан кезде).

  • Уақыт туралы мақалдар бар: «Уақыт алтыннан да қымбат», «Уақытты ешқандай ақшаға сатып ала алмайсың».

Неге бұлай айтылады? (Себебі адамның өмірі уақытпен шектелген, сондықтан уақытты қызықты жəне қайырымды істерге пайдалану қажет).

  • Уақыттың өлшем бірліктерін ата.

  • Тәулік мезгілдерін ата.

Күннің жады.

Көркем жазу

33

ТЖ 1-тапсырма

  • Сағаттар қандай уақытты көрсетіп тұр?

Оқушылар сағаттарда бейнеленген уақытты анықтайды. Сағаттағы уақытқа сəйкес келетін тəулік кезеңдерін анықтауда проблемалық жағдаят туындайды. Осы проблемалық жағдаятқа сəйкес сабақтың мақсатын қою жүзеге асырылады.


1-топ:Қай сағат таңғы уақытты көрсетуі мүмкін?

2-топ: Қай сағат түнгі уақытты көрсетуі мүмкін?

3-топ: Қай сағат күндізгі уақытты көрсетуі мүмкін?

4-топ: Қай сағат кешкі уақытты көрсетуі мүмкін?

КБ «Бас бармақ» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды.

Жаңаны ашу.

Проблемалық жағдаяттан шығу үшін топта А3 қағаз парақпен жұмыс жасауды ұсынамын.

Оқушылар топта тəулікті оны құрайтын бөліктерге бөледі жəне əрбір бөлікке қандай уақыт аралығы сəйкес келетінін анықтайды. Əрбір бөлікке оны сипаттайтын сызбалық сурет бейнелейді

ТЖ Түсіндіре отырып, бастапқы бекіту.

Оқушылардың білімдерін бекіту үшін оқулықтан 2-тапсырманы орындауды ұсынамын. Оқушылар тапсырманың сұрақтарына жауап береді, тапсырманың иллюстрациясына қарайды жəне түсіндіреді.

КБ «Бас бармақ» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды.

Бағалау критерийі:

Мен сағат бойынша уақытты анықтай аламын.

Тəуліктің əртүрлі бөлігіндегі уақытты атай аламын. Тəуліктің əртүрлі бөлігінде қандай уақытты көрсетіп тұрғанын жаза аламын.

Мұғалім оқушылардың қайсысы уақытты анықтауды үйренбегенін анықтайды, қателерді түзету жолдарын белгілейді.

Сергіту сәті «Қара жорға»

ЖЖ 6-тапсырма. Есеп.

Оқушылар уақыт көрсетілген сағаттардың суретін пайдаланып есептер құрастырады. Уақыт аралығының ұзақтығын (əрекеттің аяқталу уақытынан оның басталған уақытын азайтады) анықтау ережесі бойынша құрастырылған есептерді шығарады.

Үйден шықты-8.00

Үйге қайтты-13.00

Мектепте - ? сағат

Шешуі:13-8=5(cағ)

Жауабы:Мектепте 5 сағат болды.

КБ «От шашу» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды.

Жеке жұмыс

Дәптермен және тақтамен жұмыс

3-тапсырма. Теңдіктерді толықтыр.

100-7 93+7 48+□=50 90-□=83

КБ «От шашу»

Тәулік туралы бейнеролик

Ұжымдық жұмыс

4-тапсырма (ә) Өрнектердің мәнін тап.


Кері байланыс «От шашу»



Таныстырылым



















Сағат




оқулықпен жұмыс












суреттер



Сызба









Сергіту сәтіне арналған жинақ


Дәптермен жұмыс









Бейнеролик

Суреттер

Слайд





Аяқталуы


16 минут


Қорытындылау.


1-топ:Өлшем бірліктеріне өрнекте.

2-топ:Баған түрінде жазып,есепте.

3-топ: Теңдеуді шеш.

4-топ:Есеп құрастыр және шығар


Әр топ өз тапсырмасын орындай отырып,жасырынған мақалдарды табады.

КБ « От шашу»







Сабақтың соңы

2 минут


Рефлексия









































































Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!