Материалдар / Заттардың қандай айырмашылығы бар?
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Заттардың қандай айырмашылығы бар?

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұстаздарға көмегі тиеді
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Қараша 2019
315
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Мектеп:


Сынып:1 «Б»


Қатысқандар: 20

Қатыспағандар: 1

Сабақ:

Математика

Күні: 08.10.2019

Мұғалімнің аты-жөні: Құсаинова Лала

Сабақ тақырыбы

Заттардың қандай айырмашылығы бар?

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты

1.4.1.2. Жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі,материалы әрекеті)бойынша құру және жіктеу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Геометриялық фигураларды біледі

Көптеген оқушылар:Геометриялық фигуралардың өлшемін, пішінін матиериалын ажырата біледі.

Кейбір оқушылар:Геометриялық фигураларды өз қолдарынан жасайды.

Ойлау деңгейлері

Білу және түсіну,

Қолдану

Жетістік критерийлері: Жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі,материалы әрекеті)бойынша құрады және жіктейді.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Музыка

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба, таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

1-10 санын 3 тілде үйрету.

Геометриялық фигураларды 3 тілде біледі.


Бұған дейінгі меңгерген білім


Заттардың қандай айырмашылығы бар? 1.4.1.2. Жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі,материалы әрекеті) бойынша құру және жіктеу.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері




Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы















Сабақтың ортасы













Дескриптор


Ұйымдастыру оқушыларды түгендеу назарын сабаққа аудару. Ынтымақтастық атмосферасын ұйымдастыру.

Психологиялық ахуал

Өсемiз бiз күлiп-ойнап,

Он саусақтың саласындай,

Өсемiз бiз күлiп-ойнап,

Бiр адамның баласындай.

Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Геометриялық фигуралар арқылы 3 топқа бөлу. Әр фигураға сипаттама беріп өту.

1 Тыңдалым. «Пішіндер» әні арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын ашу.

№ 2.Мозайка құрастыру. Суреттерді қарап, әр заттың қандай материалдан жасалғанын анықтау.

1.Суреттен көргендерін сараптай келе, оқушылар кейбір заттардың әртүрлі материалдан дайындалатыны жайлы қорытындыға келеді.


Шаттық шеңбері















Таныстырылым


























Дескриптор



ҚБ

















Дескриптор



ҚБ

3.Орындап көр. Заттарды қасиеттеріне байланысты салыстыру. Заттардың ішінен артығын табу. Жауаптарын дәлелдеу. 

Заттарды қасиеттеріне байланысты салыстырады.

1. Заттардың ішінен артығын таба біледі.

2. Жауаптарын дәлелдейді.

4.Қандай өзгерістер бар? Сол жақтағы бейнелердің оң жақтағы бейнелерден қандай айырмашылығы бар?

Оқушылар сол жақтағы заттар мен оң жақтағы заттардың айырмашылығын айтады.

  1. Суретпен жұмыс жасайды.

  2. Айырмашылығын біледі.


Оқулық

Сызғыш

Геометриялық фигуралар

Жапырақ

Қарандаш

Қаламсап


Ширату жаттығу

Музыка әуенімен оқушылар жаттығу жасайды

әуен














Дескриптор



ҚБ















Дескриптор:



ҚБ


5.Топтастыру: Геометриялық фигураларды ортақ белгілері бойынша топтастыру.

Геометриялық фигуралары ортақ белгілері (түсі, пішіні, көлемі) топтастырады.

  1. Берілген фигураларға қарайды.

  2. Берілген тапсырманы орындайды.

Дәптермен жұмыс

6. Сәйкестендіру. Берілген суреттерді қандай жиындарға жіктеуге болады? Түсіндіріңіз және жиындарды атаңыз.

Берілген тапсырманы орындайды.

  1. Суреттерді ойыншықтар және жемістер жиынына жіктейді және атауын сәйкестендіреді.

АКТ



















Дәптер

Сабақтың соңы


Бүгінгі сабақта болған көңіл –күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.

Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім




АКТ



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!