Материалдар / Жасанды жарық көздері
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Жасанды жарық көздері

Материал туралы қысқаша түсінік
жаратылыстару пәне 1 сынып Жасанды жарық көздері
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Сәуір 2024
53
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

Қарақұм ЖББМ

Пәні:

Жаратылыстану

Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

1

Сабақтың тақырыбы:

Жасанды жарық көздері

Мақсаты

1.5.2.2 жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажырату;

1.5.2.3 жасанды жарықтың қажеттілігін және оның көздерін анықтау;



Сабақтың барысы

Оқытушының іс- әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

бағалау

ресурстар

Сабақтың басы

Амандасу, оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал

Қол алысып, қане біз,

Достасайық, бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар, шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарыңмен бір жүру.

ҚАНДАЙ ЖАҚСЫ ДО БОЛУ.








ТОПҚА БӨЛУ

«САМАУРЫН» әдісі арқылы оқушыларды 3 топқа бөлу.

1-ТОП, 2-ТОП, 3-ТОП






ТОП ЕРЕЖЕСІН ЕСКЕ ТҮСІРУ.

Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

Уақытты үнемдейміз!

Нақты,дәл жауап береміз!

Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!


ӨТКЕНДІ ҚАЙТАЛАУ. (ҰЖЫМДА)

https://view.genial.ly/661659ca1389900014dd2b23/interactive-content-copy-copy-bowling-quiz платформасы арқылы сұрақтарға жауап беріңдер







КЕЛ ОЙЛАНАЙЫҚ.

Жасанды жарық көзі не үшін қажет? Жарық көздерін пайда болу реттілігі бойынша өз ойларыңды айтыңдар.

Ширату жаттығуын орындайды.














Дескриптор:

Топ атаулары жазылған шәй қалташаларын таңдау арқылы топқа бөлінеді




Топ ережесін айтады










Сұрақтарға жауап береді












Жаңа тақырып бойынша өз ойларын ортаға салады.

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Бағалау

«Жылжымалы қол сағат» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау




















Бағалау

«Жылжымалы қол сағат» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау



Бағалау

«Жылжымалы қол сағат» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар

Платформалар










«Самаурын» әдісі

https://spinthewheel.io/ платформасы





https://view.genial.ly платформасы





Слайд

Оқулық


Сабақтың ортасы

БІЛГЕНІҢ ЖӨН

Ұсынылған ақпаратты мұқият тыңдап, қаперіңе сақтап ал.


БЕЙНЕРОЛИК

ЖАРЫҚ ТУРАЛЫ


ОЙ ЗЕРЕК

https://view.genial.ly/66165eb141f9a80013b169ef/interactive-content-copy-gulshat-1-kl платформасы арқылы жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап беріңдер


БАҚЫЛАЙЫҚ.

Сынып бөлмесіндегі жасанды және табиғи жарық көздерін ата.

БІЛГЕНІҢ ЖӨН



«ҚҰМЫРА» ӘДІСІ. ТАҚТАМЕН ЖҰМЫС

«ҚҰМЫРА» әдісі арқылы жасырылған зат есімдерге сұрақ қой










ОҚУШЫЛАРМЕН ЗЕРТТЕУ ЖҰМЫСЫ ЖҮРГІЗІЛЕДІ.

Оқушыларға үлкендеу қорап беріледі. Қораптың іші қара түске боялып, қабырғаларына (ай, күн, от, шам) сөздер жазылады. Қораптың аузын бекітіп, кішілеу саңылау қалдырамыз.

Балалар, саңылаудан қолшамды қолданып, қабырғасындағы сөздерді оқып беріңдер.

-Қолшамды жағып, саңылаудың ішін қарайды.

-Қабырғадағы сөздерді оқиды.

-Мағанасын түсіндіреді.

Бұл зерттеуге арналған тапсырма «Зерттеп көр» әдісі арқылы жүргізіледі.


Дескриптор:

Берілген ақпаратты мұқият тыңдап, жаттап ал.








Жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді















Дескриптор:

Берілген ақпаратты мұқият тыңдап, жаттап ал.



Құмыраны жарып, ішінен шыққан сөздерге сұрақ қой!









Топтық зерттеу жұмысын жүргізеді

Бағалау

«Жылжымалы қол сағат» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау


Бағалау

«Жылжымалы қол сағат» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау















Бағалау

«Жылжымалы қол сағат» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау


Бағалау

«Жылжымалы қол сағат» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау










https://view.genial.ly платформасы


Слайд

Оқулық










Слайд

Оқулық







«ҚҰМЫРА» әдісі






Арнайы дайындалған қорап,

қолшам

Сергіту сәті

Бойды сергітіп, қимылды жаттығу орындайды













Сабақтың соңы

Жұмбақтарың шешуін табыңыздар

1)Мұздай мөлдір жұмыртқа

Жарық берген ымыртта. (Аспалы шам)

2)Қараңғыда жымыңдайды, жанады,

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!