Материалдар / Ұлттық мұражай 2 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ұлттық мұражай 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл жарияланған ашық сабақ жас мамандарға әдістемелік көмек ретінде жарияланды
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

САЛТ-ДӘСТҮР ЖӘНЕ АУЫЗ ӘДЕБИЕТІ

Педагогтің аты-жөні

Кожагулова А.А.

Күні

15.03.2024ж.

Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

10-сабақ. Ұлттық мұражай

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.2.1 жаңа сөздерден сөйлем құратып сөйлету.

2.2.4.1 . тірек сөздер/сұрақтар, бейнебаян негізінде сабақтың тақырыбын меңгерту, өз ойларын айтқызу.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: сюжетті сурет, сұрақтар негізінде сөздерді айтады.

Оқушылардың көбі жасай алады: сурет бойынша сөйлемдер құрайды.

Оқушылардың кейбірі жасай алады: бейнебаян негізінде тақырыпты түсіне аалады, тірек сөздер арқылы сөйлемдер құрап сөйлей алады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (5 мин)

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Стоп ойыны».


Өтілген тақырыптарды пысықтау.

«Ойлан» ойыны арқылы.

Оқушылар стоп дегенде видео тоқтайды тоқтаған іс-әрекетті көрсетеді.


Ойында белсенділік танытады. Сөздердің дұрыстығын айтып, сурет бойынша өтілген тақырыптарды еске түсіреді.

ҚБ: Мадақтау әдісі.

Бейнебаян




Слайд


Сабақтың ортасы (35 мин)

«Миға шабуыл» стратегиясы.

Бейнебаянды көрсетеді.


Айтылым.

Жаңа сөз: мұражай, жәдігер, фотоқұжат, жазғы.



1-тапсырма. Тыңдалым.

  • Балам, демалыс не күні неістейсің?

  • Білмеймін,әке.

Бейнебаяннан түсінгендерін сөзбен, сөйлеммен айтады.


«Кім жылдам» әдісі. Өтілген сөздерді есте сақтау мақсатында оқушылар сөйлемдер құрастырады.


Тыңдалым мәтіні бойынша сұраққа жауап береді.

ҚБ: Мадақтау әдісі


ҚБ: «Бас бармақ» әдісі

Бейнебаян



сюжетті сурет

Shape1


Мұражайда үлкен LED-экрандар, фотоқұжаттар бар.


Залдың ортасында киіз үй тұр.





  • Ұлттық мұражай ашылды. Демалыста мұражайғабарайық.

  • Тамаша!Келістік.




  1. тапсырма. Оқылым. Суреттерге қара.


    • Асыл қайдабарды?

    • Ол некөрді?


3-тапсырма. Айтылым.

Әңгімелеп бер. Суреттерге қара.



Жазылым. 4-тапсырма.

  1. тапсырмадағы суретке қарап, мәтін құрап жаз. Тірек сөздердіқолдан.


Тірек сөздер: фотоқұжат, көрсетілген, киіз үй, дөңгелек.

  • Әкесі мен баласы мұражайдан не көрді деп ойлайсың?

Дескриптор:

- өз ойларын айтады.


Сұрақтарға жауап береді.


Дескриптор:

  • мәтінді мұқият тыңдайды;

  • мұражай туралы ақпарат алады;

  • мәтінді түсініпоқиды;

  • сұрақтарға жауап береді.


Сергіту сәті

Бас, иық, тізе, аяқ. Музыкалық жаттығу.




Дескриптор:

  • суреттегі заттарды атайды;

  • мұражай туралы әңгімелейді; Тірек сөздермен мәтін құрайды.


Дескриптор:

- Сөйлемдер құрастырады, дәптерлеріне жазады.



ҚБ: «Дүркін шапалақ»әдісі
















ҚБ: «Бас бармақ» әдісі

















слайд интербелсенді тақта

сызба


Сабақтың соңы (5 мин)

Кері байланыс. «Басбармақ » әдісі.




Өзін-өзі бағалау. Бағалау парақтары арқылы.


Бір оқушы тұрып бастаса, келесі оқушы жалғастырып әкетеді.

ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі




Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!