Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Сабақ
Күні
15.04.2024
Мұғалімнің ТАӘ: Сайфуллаева
Гүлнұр Ырысбайқызы
Сынып
9
Қ
атысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы
Ұлттық құндылық -ұлт
қазынасы
Оқу
мақсаты:
Оқушыларға ұлттық құндылықтың
маңызын түсіндіру.
Ойлау дағдыларының
деңгейі
Білу,түсіну,қолдану.Сипаттау
Бағалау
критерийі:
Білім
алушы
Ұлттық құндылықтың не екенін
түсінеді.
Ұлттық құндылықтың түрлерімен
танысады және өмірде қолдануға
дағдыланады.
Сабақ
барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдер
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
І.Ұйымдастыру
кезеңі.
5-
минут
-Сәлемдесу;
-Түгендеу;
-Ынтымақтастық атмосферасын
құру;
-Мүғаліммен
сәлемдеседі;
Интерактивті тақта,
слайд
ІІ Сабақтың
ортасы
15
минут
Оқушыларға ұлттық құндылықтың
не екенін түсіндіреді. Кері байланыс жасайды.Әрбір жаңа терминге
анықтама беріп, сипаттайды. Тақырыпқа қатысты құндылықтар мен салт
-дәстүрлерге анықтама береді.Қазіргі таңдағы қолданыста жоқ салт
дәстүрлер жайлы оқушылардан сұрайды.
Тапсырма:Көрініс
құрастыру.
Дайын тақырыптар «Наурыз
мейрамы»,«Қырқынан шығару»,«Тұсаукесер» сияқты салт-дәстүрлерді өз
қалаулары бойынша таңдап алып қысқа уақыттың ішінде отырған
қатарлары бойынша көрініс құрастырады
Мұғалімнің ақпараттарын
тыңдайды. Өз ойларын айтады. Мұғалімнің сұрағы бойынша жауап
береді
Көрініс құрастырған соң осыған
байланысты басқа топтарға сұрақ қойылады.
5-10 балл
арасында
Ғаламтор
ІV Бағалау
8
минут
«Барабан
әдісі» бойынша оқушыларды кездейсоқ
түрде таңдап алып өтілген тақырып бойынша Educaplay онлайн
платформасы арқылы оқушыларға салт-дәстүрлерге байланысты терминдар
мен анықтамаларын сәйкестендіру тапсырмасы
берілді.
Оқушылардың өзін–өзі бағалауын
ұйымдастыра отырып, кері байланыс
жасаймыз.
—
Сабақ сіздерге ұнады
ма?
—
Сіздер үшін қиын болған
не?
— Сабақтан қандай жаңа білім
алдыңыз?
Барабан әдісінде есімдері
таңдалған оқушылар тақтаға шығып терминдар мен анықтамаларын
сәйкестендіреді.
Өтілген тақырып аясында және
қосымша ақпарат көздерін қолдана отырып Қазақстандағы қолданыстан
шыққан салт-дәстүрді біліп келу
Қосымша интернет көздерін
пайдалана отырып тапсырманы орындайды
5-10
балл
Ғаламтор көзі,газет,
журнал
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз