7 сынып биология

Тақырып бойынша 11 материал табылды

7 сынып биология

Материал туралы қысқаша түсінік
оқушыларға арналған жинақтау бағалау
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
АШЫҚ САБАҚ 7Б-СЫНЫБЫ Орындаған:Джолдасова Эльвира

#1 слайд
АШЫҚ САБАҚ 7Б-СЫНЫБЫ Орындаған:Джолдасова Эльвира

1 слайд

АШЫҚ САБАҚ 7Б-СЫНЫБЫ Орындаған:Джолдасова Эльвира

АШЫҚ САБАҚ. 7-СЫНЫП. МІНЕЗ- ҚҰЛЫҚТЫҢ РЕФЛЕКСТІК ТАБИҒАТЫ: ШАРТСЫЗ ЖӘНЕ ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕР. ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕРДІҢ СӨНУІ.

#2 слайд
АШЫҚ САБАҚ. 7-СЫНЫП. МІНЕЗ- ҚҰЛЫҚТЫҢ РЕФЛЕКСТІК ТАБИҒАТЫ: ШАРТСЫЗ ЖӘНЕ ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕР. ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕРДІҢ СӨНУІ.

2 слайд

АШЫҚ САБАҚ. 7-СЫНЫП. МІНЕЗ- ҚҰЛЫҚТЫҢ РЕФЛЕКСТІК ТАБИҒАТЫ: ШАРТСЫЗ ЖӘНЕ ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕР. ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕРДІҢ СӨНУІ.

C АБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ §41.42. МІНЕЗ-ҚҰЛЫҚТЫҢ РЕФЛЕКСТІК ТАБИҒАТЫ: ШАРТСЫЗ ЖӘНЕ ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕР. ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕРДІҢ СӨНУІ. ОҚУ

#3 слайд
C АБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ §41.42. МІНЕЗ-ҚҰЛЫҚТЫҢ РЕФЛЕКСТІК ТАБИҒАТЫ: ШАРТСЫЗ ЖӘНЕ ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕР. ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕРДІҢ СӨНУІ. ОҚУ МАҚСАТТАРЫ 7.1.7.6 . МІНЕЗ-ҚҰЛЫҚТЫҢ РЕФЛЕКТОРЛЫҚ ТАБИҒАТЫН ТҮСІҢДІРУ

3 слайд

C АБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ §41.42. МІНЕЗ-ҚҰЛЫҚТЫҢ РЕФЛЕКСТІК ТАБИҒАТЫ: ШАРТСЫЗ ЖӘНЕ ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕР. ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕРДІҢ СӨНУІ. ОҚУ МАҚСАТТАРЫ 7.1.7.6 . МІНЕЗ-ҚҰЛЫҚТЫҢ РЕФЛЕКТОРЛЫҚ ТАБИҒАТЫН ТҮСІҢДІРУ

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ БАРЛЫҚ ОҚУШЫЛАР: МІНЕЗ-ҚҰЛЫҚТЫҢ РЕФЛЕКТОРЛЫҚ ТАБИҒАТЫН ТҮСІНДІРЕ АЛАДЫ. ОҚУШЫЛАРДЫҢ БАСЫМ БӨЛІГІ: ШАРТСЫЗ ЖӘНЕ

#4 слайд
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ БАРЛЫҚ ОҚУШЫЛАР: МІНЕЗ-ҚҰЛЫҚТЫҢ РЕФЛЕКТОРЛЫҚ ТАБИҒАТЫН ТҮСІНДІРЕ АЛАДЫ. ОҚУШЫЛАРДЫҢ БАСЫМ БӨЛІГІ: ШАРТСЫЗ ЖӘНЕ ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕРДІ СУРЕТТЕРМЕН СИПАТТАЙ АЛАДЫ. КЕЙБІР  ОҚУШЫЛАР: ШАРТТЫ ЖӘНЕ ШАРТСЫЗ РЕФЛЕКСТІҢ БЕЛГІЛЕРІН СИПАТТАЙ ОТЫРЫП, АҒЗАНЫҢ ТІРШІЛІК ЕТУДЕГІ РӨЛІН ЖІКТЕЙ АЛАДЫ. ОЙЛАУ ДАҒДЫЛАРЫНЫҢ ДЕҢГЕЙІ ҚОЛДАНУ, ТАЛДАУ

4 слайд

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ БАРЛЫҚ ОҚУШЫЛАР: МІНЕЗ-ҚҰЛЫҚТЫҢ РЕФЛЕКТОРЛЫҚ ТАБИҒАТЫН ТҮСІНДІРЕ АЛАДЫ. ОҚУШЫЛАРДЫҢ БАСЫМ БӨЛІГІ: ШАРТСЫЗ ЖӘНЕ ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕРДІ СУРЕТТЕРМЕН СИПАТТАЙ АЛАДЫ. КЕЙБІР  ОҚУШЫЛАР: ШАРТТЫ ЖӘНЕ ШАРТСЫЗ РЕФЛЕКСТІҢ БЕЛГІЛЕРІН СИПАТТАЙ ОТЫРЫП, АҒЗАНЫҢ ТІРШІЛІК ЕТУДЕГІ РӨЛІН ЖІКТЕЙ АЛАДЫ. ОЙЛАУ ДАҒДЫЛАРЫНЫҢ ДЕҢГЕЙІ ҚОЛДАНУ, ТАЛДАУ

БАҒАЛАУ КРИТЕРИЙІ РЕФЛЕКСТЕРДІ ОРНАЛАСУЫ, ҚЫЗМЕТІ БОЙЫНША ЖҮЙЕЛЕЙДІ ШАРТТЫ ЖӘНЕ ШАРТСЫЗ РЕФЛЕКСТЕРДІ АЖЫРАТАДЫ, ЕРЕКШЕЛІКТЕРІН

#5 слайд
БАҒАЛАУ КРИТЕРИЙІ РЕФЛЕКСТЕРДІ ОРНАЛАСУЫ, ҚЫЗМЕТІ БОЙЫНША ЖҮЙЕЛЕЙДІ ШАРТТЫ ЖӘНЕ ШАРТСЫЗ РЕФЛЕКСТЕРДІ АЖЫРАТАДЫ, ЕРЕКШЕЛІКТЕРІН АЙТАДЫ, МЫСАЛ КЕЛТІРЕ АЛАДЫ

5 слайд

БАҒАЛАУ КРИТЕРИЙІ РЕФЛЕКСТЕРДІ ОРНАЛАСУЫ, ҚЫЗМЕТІ БОЙЫНША ЖҮЙЕЛЕЙДІ ШАРТТЫ ЖӘНЕ ШАРТСЫЗ РЕФЛЕКСТЕРДІ АЖЫРАТАДЫ, ЕРЕКШЕЛІКТЕРІН АЙТАДЫ, МЫСАЛ КЕЛТІРЕ АЛАДЫ

ТІЛДІК МАҚСАТТАР ПӘН БОЙЫНША ОҚЫТУ МАҚСАТЫ: МІНЕЗ- ҚҰЛЫЫҚТЫҢ РЕФЛЕКТОРЛЫҚ ТАБИҒАТЫН ТҮСІНДІРУ.ПӘНГЕ ҚАТЫСТЫ СӨЗДІК ҚОРМЕН ТЕРМ

#6 слайд
ТІЛДІК МАҚСАТТАР ПӘН БОЙЫНША ОҚЫТУ МАҚСАТЫ: МІНЕЗ- ҚҰЛЫЫҚТЫҢ РЕФЛЕКТОРЛЫҚ ТАБИҒАТЫН ТҮСІНДІРУ.ПӘНГЕ ҚАТЫСТЫ СӨЗДІК ҚОРМЕН ТЕРМИНДЕР. ШАРТТЫ РЕФЛЕКС ШАРТСЫЗ РЕФЛЕКС БАҒДАРЛАУ РЕФЛЕКСІ УАҚЫТША БАЙЛАНЫС.

6 слайд

ТІЛДІК МАҚСАТТАР ПӘН БОЙЫНША ОҚЫТУ МАҚСАТЫ: МІНЕЗ- ҚҰЛЫЫҚТЫҢ РЕФЛЕКТОРЛЫҚ ТАБИҒАТЫН ТҮСІНДІРУ.ПӘНГЕ ҚАТЫСТЫ СӨЗДІК ҚОРМЕН ТЕРМИНДЕР. ШАРТТЫ РЕФЛЕКС ШАРТСЫЗ РЕФЛЕКС БАҒДАРЛАУ РЕФЛЕКСІ УАҚЫТША БАЙЛАНЫС.

СЫНЫПТАҒЫ ДИАЛОГ/ЖАЗЫЛЫМ ҮШІН ПАЙДАЛЫ ТІЛДІК БІРЛІКТЕР: СІЗДЕР ҚАНДАЙ ШАРТТСЫЗ РЕФЛЕКСТЕРДІ БІЛЕСІЗДЕР? МЫСАЛ КЕЛТІРІҢІЗ. ША

#7 слайд
СЫНЫПТАҒЫ ДИАЛОГ/ЖАЗЫЛЫМ ҮШІН ПАЙДАЛЫ ТІЛДІК БІРЛІКТЕР: СІЗДЕР ҚАНДАЙ ШАРТТСЫЗ РЕФЛЕКСТЕРДІ БІЛЕСІЗДЕР? МЫСАЛ КЕЛТІРІҢІЗ. ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕРДІҢ ҚАЛЫПТАСУЫ ҮШІН ҚАНДАЙ ЖАҒЫДАЙЛАР ҚАЖЕТ? ТЕЖЕЛУ ДЕГЕНІМІЗ НЕ?

7 слайд

СЫНЫПТАҒЫ ДИАЛОГ/ЖАЗЫЛЫМ ҮШІН ПАЙДАЛЫ ТІЛДІК БІРЛІКТЕР: СІЗДЕР ҚАНДАЙ ШАРТТСЫЗ РЕФЛЕКСТЕРДІ БІЛЕСІЗДЕР? МЫСАЛ КЕЛТІРІҢІЗ. ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТЕРДІҢ ҚАЛЫПТАСУЫ ҮШІН ҚАНДАЙ ЖАҒЫДАЙЛАР ҚАЖЕТ? ТЕЖЕЛУ ДЕГЕНІМІЗ НЕ?

ҚҰНДЫЛЫҚТАРҒА БАУЛУ ОҚУШЫЛАРДЫ ШЫҒАРМАШЫЛЫҚҚА ЖӘНЕ СЫН ТҰРҒЫСЫНАН ОЙЛАУҒА БАУЛУ ПӘН АРАЛЫҚ БАЙЛАНЫС. ӨЗІН-ӨЗІ ТАНУ- МІНЕЗ АДАМ К

#8 слайд
ҚҰНДЫЛЫҚТАРҒА БАУЛУ ОҚУШЫЛАРДЫ ШЫҒАРМАШЫЛЫҚҚА ЖӘНЕ СЫН ТҰРҒЫСЫНАН ОЙЛАУҒА БАУЛУ ПӘН АРАЛЫҚ БАЙЛАНЫС. ӨЗІН-ӨЗІ ТАНУ- МІНЕЗ АДАМ КӨРСЕТКІШІ.

8 слайд

ҚҰНДЫЛЫҚТАРҒА БАУЛУ ОҚУШЫЛАРДЫ ШЫҒАРМАШЫЛЫҚҚА ЖӘНЕ СЫН ТҰРҒЫСЫНАН ОЙЛАУҒА БАУЛУ ПӘН АРАЛЫҚ БАЙЛАНЫС. ӨЗІН-ӨЗІ ТАНУ- МІНЕЗ АДАМ КӨРСЕТКІШІ.

АЛДЫҢҒЫ БІЛІМ 7.1.7.5- РЕФЛЕСТІК ДОҒАНЫ ЗЕРТТЕУ. САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ САБАҚТЫҢ ЖОСПАРЛАНҒАН КЕЗЕҢДЕРІ САБАҚТАҒЫ ЖОСПАРЛАНҒАН ЖАТТЫҒУ

#9 слайд
АЛДЫҢҒЫ БІЛІМ 7.1.7.5- РЕФЛЕСТІК ДОҒАНЫ ЗЕРТТЕУ. САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ САБАҚТЫҢ ЖОСПАРЛАНҒАН КЕЗЕҢДЕРІ САБАҚТАҒЫ ЖОСПАРЛАНҒАН ЖАТТЫҒУ ТҮРЛЕРІ РЕСУРСТАР САБАҚТЫҢ БАСЫ 2 МИН 3-МИНУТ

9 слайд

АЛДЫҢҒЫ БІЛІМ 7.1.7.5- РЕФЛЕСТІК ДОҒАНЫ ЗЕРТТЕУ. САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ САБАҚТЫҢ ЖОСПАРЛАНҒАН КЕЗЕҢДЕРІ САБАҚТАҒЫ ЖОСПАРЛАНҒАН ЖАТТЫҒУ ТҮРЛЕРІ РЕСУРСТАР САБАҚТЫҢ БАСЫ 2 МИН 3-МИНУТ

1 МИН 1.ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ . ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ АХУАЛ ҚАЛЫПТАСТЫРУ. «ЖАҚСЫ ТІЛЕК ЖАН АЗЫҒЫ» ОҚУШЫЛАР БІР-БІРІНЕ ЖАҚСЫ ТІЛЕКТЕР ТІЛЕЙ

#10 слайд
1 МИН 1.ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ . ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ АХУАЛ ҚАЛЫПТАСТЫРУ. «ЖАҚСЫ ТІЛЕК ЖАН АЗЫҒЫ» ОҚУШЫЛАР БІР-БІРІНЕ ЖАҚСЫ ТІЛЕКТЕР ТІЛЕЙДІ. 2.ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ. «МЕНЕН СҰРАҚ, СІЗДЕН ЖАУАП» ӘДІСІ. БҰЛ ӘДІС ТЕОРИЯЛЫҚ СҰРАҚТАРДЫ БАҒАЛАУҒА, ТІЛДІК МАҚСАТТАРДЫҢ ОРЫНДАЛУЫНА КӨМЕК БЕРЕДІ. 1.РЕФЛЕКС БҰЛ.... 2.ҚАРАПАЙЫМ РЕФЛЕКСТЕРДІ АТАҢДАР. 3.КҮРДЕЛІ РЕФЛКСТІ АТАҢДАР. 4.РЕФЛЕКС ДОҒАСЫ ДЕГЕНІМІЗ НЕ? БАҒАЛАУ:  «СМАЙЛИКТЕР АРҚЫЛЫ» 3.ТОПҚА БӨЛУ  – РЕФЛЕКСТІК МҮШЕЛЕР ЖҮЙЕСІ БОЙЫНША ТОПҚА БӨЛУ 1-ТОП: «ТАМАҚ» ТОБЫ. (СІЛЕКЕЙ, АСҚАЗАН СӨЛІН БӨЛУ,ЖҰТУ, ҚҰСУ. ) 2-ТОП: «ТЫНЫС» АЛУ ТОБЫ.(ДЕМ АЛУ,ЖӨТЕЛУ,ТҮШКІРУ) 3-ТОП «ҚИМЫЛ» ТОБЫ ( ТІЗЕ РЕФЛЕКСІ,ЫСТЫҚ ЗАТҚА ТИГЕНДЕ ҚОЛДЫ ТАРТЫП АЛУ, ОСЫ ТІРЕК СӨЗДЕРДЕН СӨЗ ҚИЫНДЫЛАРЫН БЕРЕМІН. ӘР ҚИЫНДЫЛАРДАН ТАҚЫРЫПҚА ҚАТЫСТЫ СӨЗДЕР ШЫҒУ КЕРЕК.ОҚУШЫЛАР СОЛ СӨЗДЕР АРҚЫЛЫ ТОПҚА  БӨЛІНЕДІ

10 слайд

1 МИН 1.ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ . ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ АХУАЛ ҚАЛЫПТАСТЫРУ. «ЖАҚСЫ ТІЛЕК ЖАН АЗЫҒЫ» ОҚУШЫЛАР БІР-БІРІНЕ ЖАҚСЫ ТІЛЕКТЕР ТІЛЕЙДІ. 2.ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ. «МЕНЕН СҰРАҚ, СІЗДЕН ЖАУАП» ӘДІСІ. БҰЛ ӘДІС ТЕОРИЯЛЫҚ СҰРАҚТАРДЫ БАҒАЛАУҒА, ТІЛДІК МАҚСАТТАРДЫҢ ОРЫНДАЛУЫНА КӨМЕК БЕРЕДІ. 1.РЕФЛЕКС БҰЛ.... 2.ҚАРАПАЙЫМ РЕФЛЕКСТЕРДІ АТАҢДАР. 3.КҮРДЕЛІ РЕФЛКСТІ АТАҢДАР. 4.РЕФЛЕКС ДОҒАСЫ ДЕГЕНІМІЗ НЕ? БАҒАЛАУ:  «СМАЙЛИКТЕР АРҚЫЛЫ» 3.ТОПҚА БӨЛУ  – РЕФЛЕКСТІК МҮШЕЛЕР ЖҮЙЕСІ БОЙЫНША ТОПҚА БӨЛУ 1-ТОП: «ТАМАҚ» ТОБЫ. (СІЛЕКЕЙ, АСҚАЗАН СӨЛІН БӨЛУ,ЖҰТУ, ҚҰСУ. ) 2-ТОП: «ТЫНЫС» АЛУ ТОБЫ.(ДЕМ АЛУ,ЖӨТЕЛУ,ТҮШКІРУ) 3-ТОП «ҚИМЫЛ» ТОБЫ ( ТІЗЕ РЕФЛЕКСІ,ЫСТЫҚ ЗАТҚА ТИГЕНДЕ ҚОЛДЫ ТАРТЫП АЛУ, ОСЫ ТІРЕК СӨЗДЕРДЕН СӨЗ ҚИЫНДЫЛАРЫН БЕРЕМІН. ӘР ҚИЫНДЫЛАРДАН ТАҚЫРЫПҚА ҚАТЫСТЫ СӨЗДЕР ШЫҒУ КЕРЕК.ОҚУШЫЛАР СОЛ СӨЗДЕР АРҚЫЛЫ ТОПҚА  БӨЛІНЕДІ

ОЙ ҚОЗҒАУ Жаңа тақырыпқа назар аудару. «Ой қозғау» әдіс . Түрткі сұрақтар арқылы жаңа тақырыпты ашу - Суретте не туралы

#11 слайд
ОЙ ҚОЗҒАУ Жаңа тақырыпқа назар аудару. «Ой қозғау»  әдіс . Түрткі сұрақтар  арқылы жаңа тақырыпты ашу - Суретте не туралы айтуға болды? -Қандай рефлекс түрлері аталды? -Шартты және шартсыз рефлекстер дегеніміз не? Жаңа тақырыпты дәптерге жазамын. Жеке жұмыс «БББ» әдісі . кесте толтыру.(Дәптермен жұмыс) ББ бөлімдерің толтыру. Б (Мен не білемін?)Б (Менің не білгімкеледі?) Б (Мен не білдім?)

11 слайд

ОЙ ҚОЗҒАУ Жаңа тақырыпқа назар аудару. «Ой қозғау»  әдіс . Түрткі сұрақтар  арқылы жаңа тақырыпты ашу - Суретте не туралы айтуға болды? -Қандай рефлекс түрлері аталды? -Шартты және шартсыз рефлекстер дегеніміз не? Жаңа тақырыпты дәптерге жазамын. Жеке жұмыс «БББ» әдісі . кесте толтыру.(Дәптермен жұмыс) ББ бөлімдерің толтыру. Б (Мен не білемін?)Б (Менің не білгімкеледі?) Б (Мен не білдім?)

1 - ШІ ТАПСЫРМА ҚБ: Мадақтау Өте жақсы, Керемет. Тапсырма №1 Топтық жұмыс «Ойлан,жұптас, талқыла». әдісі. Топ мүшелері рөлдерд

#12 слайд
1 - ШІ ТАПСЫРМА ҚБ: Мадақтау  Өте жақсы, Керемет. Тапсырма №1 Топтық жұмыс «Ойлан,жұптас, талқыла». әдісі. Топ мүшелері рөлдерді (уақыт сақшысы, хатшы, баяндамашы, төраға, бақылаушы) өзара анықтап алады. Мәтінді оқып  жұптасып,топтасып талқылайды. Топтық жұмыс «Галлерея әдісі» арқылы постер қорғау. 1-топ. Рефлекстерді жіктеу. 2-топ.Шартсыз рефлекс. 3-топ Шартты рефлекс. Қ.Б. «Қолтаңба» әдісі арқылы бағалау Сергіту сәті : Би терапиясы . тапсырма №2  Жұптық жұмыс «Сәйкестігі қайсы»  әдісі арқылы Шартты рефлекстер, шартсыз рефлекстер түрлері және олардың сипаттамаларын сәйкестендіріңіз.

12 слайд

1 - ШІ ТАПСЫРМА ҚБ: Мадақтау  Өте жақсы, Керемет. Тапсырма №1 Топтық жұмыс «Ойлан,жұптас, талқыла». әдісі. Топ мүшелері рөлдерді (уақыт сақшысы, хатшы, баяндамашы, төраға, бақылаушы) өзара анықтап алады. Мәтінді оқып  жұптасып,топтасып талқылайды. Топтық жұмыс «Галлерея әдісі» арқылы постер қорғау. 1-топ. Рефлекстерді жіктеу. 2-топ.Шартсыз рефлекс. 3-топ Шартты рефлекс. Қ.Б. «Қолтаңба» әдісі арқылы бағалау Сергіту сәті : Би терапиясы . тапсырма №2  Жұптық жұмыс «Сәйкестігі қайсы»  әдісі арқылы Шартты рефлекстер, шартсыз рефлекстер түрлері және олардың сипаттамаларын сәйкестендіріңіз.

Р/с Шартсыз рефлекстер Шартты рефлекстер 1 Жүре пайда болады Туа пайда болады 2 Тұқым қуалайды Тұқым қуаламайды 3 Әрбір дарақтың

#13 слайд
Р/с Шартсыз рефлекстер Шартты рефлекстер 1 Жүре пайда болады Туа пайда болады 2 Тұқым қуалайды Тұқым қуаламайды 3 Әрбір дарақтың жеке өзіне тән Бір түрдің барлық дарақтарына тән 4 Өмір бойы өзгермейді Кейбірі жойылып отырады,кейбірі қайтадан пайда болады(тұрақсыз) 5 Орталық жүйке жүйесінің барлық бөлімдерінің қатысуымен жүзеге асады Алдыңғы мидың үлкен ми сыңарларындағы ми қыртысының тікелей қатысуымен жүзеге асады 6 Ағзаның сыртқы ортаның түрлі өзгерістеріне қатысы жоқ Ағзаның көбеюі жүзеге асады 7 Ағзаның ішкі ортасының тұрақтылығын қамтамасыз етеді Ағзаның сыртқы ортаның түрлі өзгерістеріне бецімдейді 8 Тек қана шартсыз рефлекстер негізінде түзіледі.Арнайы тітіркендіргіш қажет емес ,бейтарап тітіргендіргіш әсерінен пайда болады? Шартты рефлекстердің түзілуіне негіз болады .Сол рефлекске тән арнайы тітіркендіргіш қажет 9 Алдыңғы мидың үлкен ми сыңарлары алынып тасталған жануарда сақталады Алдыңғы мидың үлкен ми сыңарлары алынып тасталған жануарларда сақталмайды

13 слайд

Р/с Шартсыз рефлекстер Шартты рефлекстер 1 Жүре пайда болады Туа пайда болады 2 Тұқым қуалайды Тұқым қуаламайды 3 Әрбір дарақтың жеке өзіне тән Бір түрдің барлық дарақтарына тән 4 Өмір бойы өзгермейді Кейбірі жойылып отырады,кейбірі қайтадан пайда болады(тұрақсыз) 5 Орталық жүйке жүйесінің барлық бөлімдерінің қатысуымен жүзеге асады Алдыңғы мидың үлкен ми сыңарларындағы ми қыртысының тікелей қатысуымен жүзеге асады 6 Ағзаның сыртқы ортаның түрлі өзгерістеріне қатысы жоқ Ағзаның көбеюі жүзеге асады 7 Ағзаның ішкі ортасының тұрақтылығын қамтамасыз етеді Ағзаның сыртқы ортаның түрлі өзгерістеріне бецімдейді 8 Тек қана шартсыз рефлекстер негізінде түзіледі.Арнайы тітіркендіргіш қажет емес ,бейтарап тітіргендіргіш әсерінен пайда болады? Шартты рефлекстердің түзілуіне негіз болады .Сол рефлекске тән арнайы тітіркендіргіш қажет 9 Алдыңғы мидың үлкен ми сыңарлары алынып тасталған жануарда сақталады Алдыңғы мидың үлкен ми сыңарлары алынып тасталған жануарларда сақталмайды

#14 слайд

14 слайд

ТАПСЫРМА №3 ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС. СУРЕТТЕ ШАРТСЫЗ ЖӘНЕ ШАРТТЫ РЕФЛЕКС КӨРСЕТІЛГЕН. ШАРТСЫЗ ЖӘНЕ ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТІ СИПАТТАҢЫЗ. Бағалау

#15 слайд
ТАПСЫРМА №3  ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС. СУРЕТТЕ ШАРТСЫЗ ЖӘНЕ ШАРТТЫ РЕФЛЕКС КӨРСЕТІЛГЕН. ШАРТСЫЗ ЖӘНЕ ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТІ СИПАТТАҢЫЗ. Бағалау: «Смайликтер» арқылы «Жұпаралық бағалау»

15 слайд

ТАПСЫРМА №3  ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС. СУРЕТТЕ ШАРТСЫЗ ЖӘНЕ ШАРТТЫ РЕФЛЕКС КӨРСЕТІЛГЕН. ШАРТСЫЗ ЖӘНЕ ШАРТТЫ РЕФЛЕКСТІ СИПАТТАҢЫЗ. Бағалау: «Смайликтер» арқылы «Жұпаралық бағалау»

4-ШІ ТАПСЫРМА  1 топ  Шартты шартсыз рефлекстер дегеніміз не?  Инистинкт  2топ  Шартты тітіркендіргіш дегеніміз не?  Ген

#16 слайд
4-ШІ ТАПСЫРМА  1 топ  Шартты шартсыз рефлекстер дегеніміз не?  Инистинкт  2топ  Шартты тітіркендіргіш дегеніміз не?  Генетикалық тұрғыда негізі қаланған мінез құлық  3 топ  Шартсыз тітіркендіргіш  Шартты тежелу дегеніміз не?

16 слайд

4-ШІ ТАПСЫРМА  1 топ  Шартты шартсыз рефлекстер дегеніміз не?  Инистинкт  2топ  Шартты тітіркендіргіш дегеніміз не?  Генетикалық тұрғыда негізі қаланған мінез құлық  3 топ  Шартсыз тітіркендіргіш  Шартты тежелу дегеніміз не?

БАҒАЛАУ ҮЙ ТАПСЫРМАСЫ

#17 слайд
БАҒАЛАУ ҮЙ ТАПСЫРМАСЫ

17 слайд

БАҒАЛАУ ҮЙ ТАПСЫРМАСЫ

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ !

#18 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ !

18 слайд

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ !

Файл форматы:
pptx
13.03.2021
1205
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі