Ашық сабақ. "Абылай хандығы". 8 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Тақырыбы:Тақырыбы:
“Абылай хандығы” “Абылай хандығы”
Күтілетін
нәтиже:
Мақсаты:
Абылайдың қолбасшы,
саяси қайраткер екенін
түсіну. Сыни тұрғыдан
ойлана отырып
Абылайдың кім екені
туралы өз пікірлерін
білдіру, бағалауды үйрену.
Үйренуді үйрету арқылы
сапалы білім беру;
Топты бірлескен жұмысқа
жұмылдыру;
Сыни ойлау қабілеттерін
дамыту.
Оқыту моделі оқушы диалог құру
нәтижесінде білім алады деп
жорамалдайды.
Выготский
1 слайд
Тақырыбы:Тақырыбы: “Абылай хандығы” “Абылай хандығы” Күтілетін нәтиже: Мақсаты: Абылайдың қолбасшы, саяси қайраткер екенін түсіну. Сыни тұрғыдан ойлана отырып Абылайдың кім екені туралы өз пікірлерін білдіру, бағалауды үйрену. Үйренуді үйрету арқылы сапалы білім беру; Топты бірлескен жұмысқа жұмылдыру; Сыни ойлау қабілеттерін дамыту. Оқыту моделі оқушы диалог құру нәтижесінде білім алады деп жорамалдайды. Выготский
2 слайд
Абылай
хандығы
«Домино»,
“Ғажайып себет”,
“Жұмбақ конверт”
сұрақ - жауап
Компьютер,
ноутбук
Жетон арқылы,
үш шапалақ, ым
– ишара арқылы
өзін-өзі
бағалау
Өлең шығару, түртіп
алу, суреттер, венн
диаграммасы,
диалогтік оқытуТоптық, жұптық
жұмыс,
шығармашылық
тапсырмалар
Постер қорғау,
зерттеушілік іс
- әрекет
Деңгейлік
тапсырмалар
беру
2 слайд
Абылай хандығы «Домино», “Ғажайып себет”, “Жұмбақ конверт” сұрақ - жауап Компьютер, ноутбук Жетон арқылы, үш шапалақ, ым – ишара арқылы өзін-өзі бағалау Өлең шығару, түртіп алу, суреттер, венн диаграммасы, диалогтік оқытуТоптық, жұптық жұмыс, шығармашылық тапсырмалар Постер қорғау, зерттеушілік іс - әрекет Деңгейлік тапсырмалар беру
3 слайд
Ұйымдастыру бөлімі
1.Көңіл-күй экраны
2.Психологиялық
тренинг
3. Топқа бөлу
«Жұмбақ
конверт»
әдісі бойынша
үй тапсырмасы
тексерілді.
“Сұрақ
жауап”
әдісі
Оқушыларға сұрақтар
берілді, сол сұрақтар
бойынша диалог
құру керек.
.
«Абылай хан»
тақырыбында
өлең шығару.
Абылай
ханның
қасиеттері
Абылай хан мен
елбасымыздың
ұқсастығын,
ерекшеліктерін,
қасиеттерін салыстыру.
Абылай
хандығы
туралы
электронды
оқулықты
пайдалану
Жаңа сабақты
бекіту.
Үш шапалақ,
топтық , ым –
ишара арқылы
бағалау
Өзін-өэі бағалау
Сұрақ-жауап Ой қозғау Диалогтік оқыту
Түртіп алу АКТ Шығарма
Ғажайып себет
Венн диаграммасы “Домино” ойыны
Топқа бөлу
ББҮ әдісі
бойынша
Гүлдана
Уа Абылай Абылай
Кезінде малшы боп едің
Түйе баққан құл едің
Төле бидің құлы боп
Жетім бала боп едің
3 слайд
Ұйымдастыру бөлімі 1.Көңіл-күй экраны 2.Психологиялық тренинг 3. Топқа бөлу «Жұмбақ конверт» әдісі бойынша үй тапсырмасы тексерілді. “Сұрақ жауап” әдісі Оқушыларға сұрақтар берілді, сол сұрақтар бойынша диалог құру керек. . «Абылай хан» тақырыбында өлең шығару. Абылай ханның қасиеттері Абылай хан мен елбасымыздың ұқсастығын, ерекшеліктерін, қасиеттерін салыстыру. Абылай хандығы туралы электронды оқулықты пайдалану Жаңа сабақты бекіту. Үш шапалақ, топтық , ым – ишара арқылы бағалау Өзін-өэі бағалау Сұрақ-жауап Ой қозғау Диалогтік оқыту Түртіп алу АКТ Шығарма Ғажайып себет Венн диаграммасы “Домино” ойыны Топқа бөлу ББҮ әдісі бойынша Гүлдана Уа Абылай Абылай Кезінде малшы боп едің Түйе баққан құл едің Төле бидің құлы боп Жетім бала боп едің
4 слайд
Әдіс-тәсілдерді
тиімді
пайдалануды.
Оқушылардың өз
бетінше ізденіп,
білім алуына
жағдай жасау
Үнемі жеті модуль
идеяларын сабаққа
енгізу жолдарын
зерделеу
Уақытты үнемді
пайдаланбауым.
АКТ-ның
жетіспеуі.
Топпен жұмыс
жасау.
Постер қорғау.
Деңгейлік
тапсырмаларға
нақты жауап
беру.
4 слайд
Әдіс-тәсілдерді тиімді пайдалануды. Оқушылардың өз бетінше ізденіп, білім алуына жағдай жасау Үнемі жеті модуль идеяларын сабаққа енгізу жолдарын зерделеу Уақытты үнемді пайдаланбауым. АКТ-ның жетіспеуі. Топпен жұмыс жасау. Постер қорғау. Деңгейлік тапсырмаларға нақты жауап беру.