Ашық сабақ Авторлық құқық және плагиат ұғымы, 6-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Сабақтың тақырыбы:
Авторлық құқық және
плагиат ұғымы
Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты:
Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру
1 слайд
Сабақтың тақырыбы: Авторлық құқық және плагиат ұғымы Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты: Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру
2 слайд
Сабақтың мақсаты
Кейбір оқушылар:
авторлық құқық,
плагиат
ұғымдарын
сипаттай аладыОқушылардың
басым бөлігі :
авторлық құқық,
плагиат
ұғымдарын
анықтай аладыБарлық
оқушылар:
авторлық құқық,
плагиат
ұғымдарын біледі
2 слайд
Сабақтың мақсаты Кейбір оқушылар: авторлық құқық, плагиат ұғымдарын сипаттай аладыОқушылардың басым бөлігі : авторлық құқық, плагиат ұғымдарын анықтай аладыБарлық оқушылар: авторлық құқық, плагиат ұғымдарын біледі
3 слайд
Бағалау
критерийіАвторлық құқық,
плагиат ұғымдарын
түсінеді.
Авторлық құқық
түрлерін біледі,
оларды ажыратадыАвторлық
құқық,плагиат
ұғымдарын қолдана
алады.
3 слайд
Бағалау критерийіАвторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсінеді. Авторлық құқық түрлерін біледі, оларды ажыратадыАвторлық құқық,плагиат ұғымдарын қолдана алады.
4 слайд
Тілдік мақсаттар
Негізгі сөздер мен тіркестер :
А втор К өшіру М әтін
Термин сөздерді үш тілде жазуға мән беру
А втор автор author
К өшіру плагиат plagiarsm
М әтін текст text
Адамгершілікке, ұйымшылдыққа, бір-
бірін тыңдай білуге, еңбекке, өмір
бойы оқуға дайын болуға баулу. Құндылықтарға баулу
4 слайд
Тілдік мақсаттар Негізгі сөздер мен тіркестер : А втор К өшіру М әтін Термин сөздерді үш тілде жазуға мән беру А втор автор author К өшіру плагиат plagiarsm М әтін текст text Адамгершілікке, ұйымшылдыққа, бір- бірін тыңдай білуге, еңбекке, өмір бойы оқуға дайын болуға баулу. Құндылықтарға баулу
5 слайд
Пәнаралық байланыс: Қазақ тілі ,
Құқық негіздері пəніндегі құқықтық заңның
тармақтары кездеседі .
Алдыңғы білім: Сілтемелермен жұмыс жасауды түсінеді
жəне біледі
Гиперсілтеме-құжаттағы басқа элементге сілтеме
жасауға аналған гипермәтіндік құжаттар бөлігі.
Гиперсілтеменің 3 түрі
Гиперсілтеменің әрбір түрі типтерге бөлінеді
Әрбір типке қысқаша сипаттама береді
5 слайд
Пәнаралық байланыс: Қазақ тілі , Құқық негіздері пəніндегі құқықтық заңның тармақтары кездеседі . Алдыңғы білім: Сілтемелермен жұмыс жасауды түсінеді жəне біледі Гиперсілтеме-құжаттағы басқа элементге сілтеме жасауға аналған гипермәтіндік құжаттар бөлігі. Гиперсілтеменің 3 түрі Гиперсілтеменің әрбір түрі типтерге бөлінеді Әрбір типке қысқаша сипаттама береді
6 слайд
Сабақтың басы
Үй тапсырмасын пысықтау .
Оқушылармен сəлемдесу оқушыларды
түгендеу,сабаққа дайындығын тексеру.
Ынтымақтастық атмосферасын құрамын
Оқушыларды « Шаттық шеңбер »
бойымен тұрғызып « Өрмекші торы»
көмегімен оқушылар бір-біріне өздерінің
есімдерінің бас əрпінен басталатын жақсы
сөздерді айтқызамын.
http://www.yaklass.ru/testwork/Results/715191
http://www.yaklass.ru/testwork/Results/715171
6 слайд
Сабақтың басы Үй тапсырмасын пысықтау . Оқушылармен сəлемдесу оқушыларды түгендеу,сабаққа дайындығын тексеру. Ынтымақтастық атмосферасын құрамын Оқушыларды « Шаттық шеңбер » бойымен тұрғызып « Өрмекші торы» көмегімен оқушылар бір-біріне өздерінің есімдерінің бас əрпінен басталатын жақсы сөздерді айтқызамын. http://www.yaklass.ru/testwork/Results/715191 http://www.yaklass.ru/testwork/Results/715171
7 слайд
«Қаламсап» әдісі
7 слайд
«Қаламсап» әдісі
8 слайд
Сабақтың ортасы
Топтық жұмыс « Бейнеталдау » əдісі бейнетаспа арқылы
оқушылар өз ойларын айтады
ПЛАГИАТ ЖӘНЕ АВТОРЛЫҚ ҚҰҚЫҚ ДЕГЕНІМІЗ НЕ?
«Ойлан, бірік, бөліс,талқыла» əдісі
Əр топ өздері конверттен таңдап алған тақырыптары жайлы топта жұмыс
жасайды, постер қорғайды.
1. топ Авторлық құқық дегеніміз не?
2. топ Плагиат ұғымдары дегеніміз не?
Бағалау критерийлерін анықтап алу.
Топтар өздерін «Басбармақ» арқылы бағалайды
Толық түсіндім
Аздап түсіндім
Сенімді емеспін, түсінбедім.
8 слайд
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс « Бейнеталдау » əдісі бейнетаспа арқылы оқушылар өз ойларын айтады ПЛАГИАТ ЖӘНЕ АВТОРЛЫҚ ҚҰҚЫҚ ДЕГЕНІМІЗ НЕ? «Ойлан, бірік, бөліс,талқыла» əдісі Əр топ өздері конверттен таңдап алған тақырыптары жайлы топта жұмыс жасайды, постер қорғайды. 1. топ Авторлық құқық дегеніміз не? 2. топ Плагиат ұғымдары дегеніміз не? Бағалау критерийлерін анықтап алу. Топтар өздерін «Басбармақ» арқылы бағалайды Толық түсіндім Аздап түсіндім Сенімді емеспін, түсінбедім.
9 слайд
9 слайд
10 слайд
Сабақтың ортасы
«Түртіп алу» стратегиясы . Дəптермен
жұмыс
Термин сөздерді интерактивті тақта
арқылы шығарып таныстырамын. Жаңа
тақырыптағы термин сөздердің орысша
ағылшын тілінде аудармасымен
танысады, қайталайды.
10 слайд
Сабақтың ортасы «Түртіп алу» стратегиясы . Дəптермен жұмыс Термин сөздерді интерактивті тақта арқылы шығарып таныстырамын. Жаңа тақырыптағы термин сөздердің орысша ағылшын тілінде аудармасымен танысады, қайталайды.
11 слайд
қазақша орысша
ағылшынша
автор автор author
көшіру плагиат plagiarism
мəтін текст Text
11 слайд
қазақша орысша ағылшынша автор автор author көшіру плагиат plagiarism мəтін текст Text
12 слайд
12 слайд
13 слайд
Зияткерлик-Авторлық құқық-Плагиат - Жеке ( мүліктік
емес ) автор құқығыЖіктеу (классификация) Авторлық
құқық және плагиат ұғымдары
13 слайд
Зияткерлик-Авторлық құқық-Плагиат - Жеке ( мүліктік емес ) автор құқығыЖіктеу (классификация) Авторлық құқық және плагиат ұғымдары
14 слайд
Сабақтың соңы
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
«Таңдау» әдісінде бес пікір
Оқушының аты-жөні:
1. Сабақ қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын.
2. Мен сабақта: көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз
болды.
3. Мен басқаларды мұқият, зейінсіз тыңдадым.
4. Мен пікір сайыстарға жиі, сирек қатыстым.
5. Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын риза
емеспін
14 слайд
Сабақтың соңы Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: «Таңдау» әдісінде бес пікір Оқушының аты-жөні: 1. Сабақ қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын. 2. Мен сабақта: көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз болды. 3. Мен басқаларды мұқият, зейінсіз тыңдадым. 4. Мен пікір сайыстарға жиі, сирек қатыстым. 5. Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын риза емеспін
15 слайд
Саралау
Бағалау
Денсаулық
Саралау білімді іріктеуде, нақты
оқушылардан күтілетін нəтижеде,
оқушылардың жеке қабілеттерін
ескеріп тапсырма берумен, уақытты
ұтымды пайдалану;
Қабілеті жоғары оқушылар:
-
Сабақ барысындағы «Түртіп алу»
әдісі осы деңгейдегі оқушыларға
қолдау береді
Қабілеті орта оқушылар:
«Ойлан, бірік, бөліс,талқыла» əдісі
осы деңгейдегі оқушылардың ойын
қозғауға дамытуға арналады
Қабілеті төмен оқушылар: -
Ынталандыру,
қолдау корсету
-
Өзін-өзі
бағалау
-
Компьютерлік
жұмыс
қалыптастыруы
н бағалау
ретінде
жүргізіледі Оқушылардың
компьютер
алдында дұрыс
отыруын
қадағалау.
Техника
қауіпсіздігін
сақтау.
15 слайд
Саралау Бағалау Денсаулық Саралау білімді іріктеуде, нақты оқушылардан күтілетін нəтижеде, оқушылардың жеке қабілеттерін ескеріп тапсырма берумен, уақытты ұтымды пайдалану; Қабілеті жоғары оқушылар: - Сабақ барысындағы «Түртіп алу» әдісі осы деңгейдегі оқушыларға қолдау береді Қабілеті орта оқушылар: «Ойлан, бірік, бөліс,талқыла» əдісі осы деңгейдегі оқушылардың ойын қозғауға дамытуға арналады Қабілеті төмен оқушылар: - Ынталандыру, қолдау корсету - Өзін-өзі бағалау - Компьютерлік жұмыс қалыптастыруы н бағалау ретінде жүргізіледі Оқушылардың компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау. Техника қауіпсіздігін сақтау.
16 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА
РАХМЕТ!
16 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!