Материалдар / Ашық сабақ "Біздің айналамыздағы ақпарат " 5 сынып

Ашық сабақ "Біздің айналамыздағы ақпарат " 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
ұстаздарға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Желтоқсан 2020
320
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материалдың қысқаша түсінігі

1 слайд

1 слайд

Жалғасбаева Айымжан Әбжанқызы №107 орта мектептің информатика пәнінің мұғалімі

2 слайд
Жалғасбаева Айымжан Әбжанқызы №107 орта мектептің информатика пәнінің мұғалімі

2 слайд

Жалғасбаева Айымжан Әбжанқызы №107 орта мектептің информатика пәнінің мұғалімі

01.11.2023 Сабақтың тақырыбы: Біздің айналамыздағы ақпарат

3 слайд
01.11.2023 Сабақтың тақырыбы: Біздің айналамыздағы ақпарат

3 слайд

01.11.2023 Сабақтың тақырыбы: Біздің айналамыздағы ақпарат

Оқу мақсаты : 5.2.1.1. Әртүрлі формада ақпаратты атап шығу және көрсету Сабақтың мақсаты : Барлық оқушылар: Әртүрлі ақпарат

4 слайд
Оқу мақсаты : 5.2.1.1. Әртүрлі формада ақпаратты атап шығу және көрсету Сабақтың мақсаты : Барлық оқушылар: Әртүрлі ақпаратты атап шығады және көрсетеді Оқушылардың көбісі: Әртүрлі ақпараттың түрлерін ажыратады Кейбір оқушылар: Ақпараттың берілу формаларын анықтайды

4 слайд

Оқу мақсаты : 5.2.1.1. Әртүрлі формада ақпаратты атап шығу және көрсету Сабақтың мақсаты : Барлық оқушылар: Әртүрлі ақпаратты атап шығады және көрсетеді Оқушылардың көбісі: Әртүрлі ақпараттың түрлерін ажыратады Кейбір оқушылар: Ақпараттың берілу формаларын анықтайды

Бағалау критерийі  Ақпарат ұғымын біледі  Ақпарат түрлерін біледі  Ақпараттың берілу формаларын ажырата алады Тілдік мақсатт

5 слайд
Бағалау критерийі  Ақпарат ұғымын біледі  Ақпарат түрлерін біледі  Ақпараттың берілу формаларын ажырата алады Тілдік мақсаттар Ақпарат - информация- information Сан - число- number Мәтін -текст- text Графика -графика- graphics Дыбыс -звук- sound Бейне - изображения- image Құндылықтарға баулу - Қарым-қатынас жасау қабілеті - өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау - жауапкершілікте болу Пән аралық байланыс Орыс тілі, ағылшын тілі - үш тілділікте болу Математика - сандар туралы мәлімет Алдыңғы білім Оқушылар қауіпсіздік ережелерін, компьютердің құрылғыларын, қызметін біледі

5 слайд

Бағалау критерийі  Ақпарат ұғымын біледі  Ақпарат түрлерін біледі  Ақпараттың берілу формаларын ажырата алады Тілдік мақсаттар Ақпарат - информация- information Сан - число- number Мәтін -текст- text Графика -графика- graphics Дыбыс -звук- sound Бейне - изображения- image Құндылықтарға баулу - Қарым-қатынас жасау қабілеті - өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау - жауапкершілікте болу Пән аралық байланыс Орыс тілі, ағылшын тілі - үш тілділікте болу Математика - сандар туралы мәлімет Алдыңғы білім Оқушылар қауіпсіздік ережелерін, компьютердің құрылғыларын, қызметін біледі

Сабақтың басы I. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал туғызу “ Әдемі гүлдер”. Оқушылар ортадан әр түсті гүлдер таңдап, сол

6 слайд
Сабақтың басы I. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал туғызу “ Әдемі гүлдер”. Оқушылар ортадан әр түсті гүлдер таңдап, сол гүлдерді бір – біріне тарату арқылы тілектерін айтады. мысалы, «Мен саған қуаныш тілеймін!» «Мен саған жақсылық тілеймін!» «Үлкен азамат бол!» т.б. II . Мозайка әдісі арқылы топқа бөлу. Адам ақпаратты қайдан алады? Деген сұрақ беріледі? III . Үй тапсырмасын сұрау « Лездеме » әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру

6 слайд

Сабақтың басы I. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал туғызу “ Әдемі гүлдер”. Оқушылар ортадан әр түсті гүлдер таңдап, сол гүлдерді бір – біріне тарату арқылы тілектерін айтады. мысалы, «Мен саған қуаныш тілеймін!» «Мен саған жақсылық тілеймін!» «Үлкен азамат бол!» т.б. II . Мозайка әдісі арқылы топқа бөлу. Адам ақпаратты қайдан алады? Деген сұрақ беріледі? III . Үй тапсырмасын сұрау « Лездеме » әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру

Жаңа сабақты өзектендіру Ой қозғау

7 слайд
Жаңа сабақты өзектендіру Ой қозғау

7 слайд

Жаңа сабақты өзектендіру Ой қозғау

Жаңа сабақ bilimland.kz сілтемесіндегі бейне жазбаны көрсету арқылы түсінеді, екі топқа сұрақтар беру арқылы топта талдайды

8 слайд
Жаңа сабақ bilimland.kz сілтемесіндегі бейне жазбаны көрсету арқылы түсінеді, екі топқа сұрақтар беру арқылы топта талдайды «Түртіп алу» әдісі бойынша оқушылар керекті жерді д әптерге түртіп алады

8 слайд

Жаңа сабақ bilimland.kz сілтемесіндегі бейне жазбаны көрсету арқылы түсінеді, екі топқа сұрақтар беру арқылы топта талдайды «Түртіп алу» әдісі бойынша оқушылар керекті жерді д әптерге түртіп алады

Топпен жұмыс. (Постер әдіс) (10 минут) І – топ: Адам ақпаратты қалай қабылдайды? ІІ – топ: Ақпараттың беру түрлері

9 слайд
Топпен жұмыс. (Постер әдіс) (10 минут) І – топ: Адам ақпаратты қалай қабылдайды? ІІ – топ: Ақпараттың беру түрлері

9 слайд

Топпен жұмыс. (Постер әдіс) (10 минут) І – топ: Адам ақпаратты қалай қабылдайды? ІІ – топ: Ақпараттың беру түрлері

Сергіту сәті Аяулы алақан Алақанды жақсылап ысқылап,жылытамыз. Оң алақанмен оң көзді, сол алақанмен сол көзді жабамыз. Онға де

10 слайд
Сергіту сәті Аяулы алақан Алақанды жақсылап ысқылап,жылытамыз. Оң алақанмен оң көзді, сол алақанмен сол көзді жабамыз. Онға дейін санаймыз. Осы кезде қолдың жылуын сезінеміз. Нәзік жылудың көзге құйылып,әрбір клетканы денсаулықпен, энергиямен толтырып жатқанын сезініп, елестетеміз. Беттін, мойынның бұлшық еттерін босаңсытып, рахаттанамыз.

10 слайд

Сергіту сәті Аяулы алақан Алақанды жақсылап ысқылап,жылытамыз. Оң алақанмен оң көзді, сол алақанмен сол көзді жабамыз. Онға дейін санаймыз. Осы кезде қолдың жылуын сезінеміз. Нәзік жылудың көзге құйылып,әрбір клетканы денсаулықпен, энергиямен толтырып жатқанын сезініп, елестетеміз. Беттін, мойынның бұлшық еттерін босаңсытып, рахаттанамыз.

Сабақтың ортасы «Ойлан-жұптас-бөліс» 1-тапсырма ( жұптық жұмыс) Ақпарат түрлерін анықтаңыз Дескриптор

11 слайд
Сабақтың ортасы «Ойлан-жұптас-бөліс» 1-тапсырма ( жұптық жұмыс) Ақпарат түрлерін анықтаңыз Дескриптор Білім алушы -ақпарттың әртүрлі формасын атайды, жазады Бағалау Оқушылар бір-бірін бағалайды Басбармақ арқылы

11 слайд

Сабақтың ортасы «Ойлан-жұптас-бөліс» 1-тапсырма ( жұптық жұмыс) Ақпарат түрлерін анықтаңыз Дескриптор Білім алушы -ақпарттың әртүрлі формасын атайды, жазады Бағалау Оқушылар бір-бірін бағалайды Басбармақ арқылы

2-тапсырма (жеке жұмыс) Суретке қарап ақпарат көздері, ақпарат қабылдаушылар туралы мәтін құрастырыңдар. Мәтінге атау қойып, к

12 слайд
2-тапсырма (жеке жұмыс) Суретке қарап ақпарат көздері, ақпарат қабылдаушылар туралы мәтін құрастырыңдар. Мәтінге атау қойып, компьютерге теріңдер Дескриптор Білім алушы - ақпарат көзін анықтайды -ақпарат алушыны анықтайды Бағалау Оқушылар өзін-өзі бағалайды, оқытушы мадақтау арқылы

12 слайд

2-тапсырма (жеке жұмыс) Суретке қарап ақпарат көздері, ақпарат қабылдаушылар туралы мәтін құрастырыңдар. Мәтінге атау қойып, компьютерге теріңдер Дескриптор Білім алушы - ақпарат көзін анықтайды -ақпарат алушыны анықтайды Бағалау Оқушылар өзін-өзі бағалайды, оқытушы мадақтау арқылы

3-тапсырма (то птық жұмыс) «Кім жылдам» әдісі Кестені толтыру Дескриптор Білім алушы

13 слайд
3-тапсырма (то птық жұмыс) «Кім жылдам» әдісі Кестені толтыру Дескриптор Білім алушы - ақпараттың әртүрлі формасын кестеде атап көрсетеді Бағалау Топ бірін-бірі бағалайды Бағдаршам арқылыАқпарттың берілуі     Ақпараттың түрі Ақпаратты қабылдау арнасы                        

13 слайд

3-тапсырма (то птық жұмыс) «Кім жылдам» әдісі Кестені толтыру Дескриптор Білім алушы - ақпараттың әртүрлі формасын кестеде атап көрсетеді Бағалау Топ бірін-бірі бағалайды Бағдаршам арқылыАқпарттың берілуі     Ақпараттың түрі Ақпаратты қабылдау арнасы                        

bilimland.kz сілтемесі арқылы жаңа тақырыпқа байланысты тест тапсырады

14 слайд
bilimland.kz сілтемесі арқылы жаңа тақырыпқа байланысты тест тапсырады        

14 слайд

bilimland.kz сілтемесі арқылы жаңа тақырыпқа байланысты тест тапсырады        

Сабақтың соңы Кері байланыс. (сөйлемді аяқтау). (жұмыс дәптеріне жазып отырады) Мен бүгін көп нәрсені...................... Мен

15 слайд
Сабақтың соңы Кері байланыс. (сөйлемді аяқтау). (жұмыс дәптеріне жазып отырады) Мен бүгін көп нәрсені...................... Мен үшін................................... Қиын болды............................... Мен тапсырманы..................... Мен түсіндім............................ Мен енді..................................... Мен осы тақырыпты.............. Мен үйрендім.............................

15 слайд

Сабақтың соңы Кері байланыс. (сөйлемді аяқтау). (жұмыс дәптеріне жазып отырады) Мен бүгін көп нәрсені...................... Мен үшін................................... Қиын болды............................... Мен тапсырманы..................... Мен түсіндім............................ Мен енді..................................... Мен осы тақырыпты.............. Мен үйрендім.............................

Үй тапсырмасы 1. «Біздің айналамыздағы ақпарат» тақырыбын оқып келу 2. Кестені толтырып келу Зат Қасиеті Қабылдау арн

16 слайд
Үй тапсырмасы 1. «Біздің айналамыздағы ақпарат» тақырыбын оқып келу 2. Кестені толтырып келу Зат     Қасиеті Қабылдау арнасы Мүше Ұялы телефон Шылдыр Есту Құлақ                        

16 слайд

Үй тапсырмасы 1. «Біздің айналамыздағы ақпарат» тақырыбын оқып келу 2. Кестені толтырып келу Зат     Қасиеті Қабылдау арнасы Мүше Ұялы телефон Шылдыр Есту Құлақ                        

Саралау Оқушыларға жеке, жұптық, топтық ,тест тапсырмалары және «Ойлан жұптас бөліс», «кім жылдам», «допты лақтыру» әдіст

17 слайд
Саралау Оқушыларға жеке, жұптық, топтық ,тест тапсырмалары және «Ойлан жұптас бөліс», «кім жылдам», «допты лақтыру» әдістері ар қылы оқушылар ақпарат туралы ұғымдарын және ақпараттың әртүрлі формада берілуін толық үйренді Бағалау  Әр тапсырмада дескриптор қойылады  Оқушылар бірін-бірі бағалайды («бас бармақ»)  Мұғалімнің мадақтауы (мадақтама сөздер)  Топ бірін-бірі бағалайды (бағдаршам арқылы  Смайликтермен Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Компьютермен жұмыс жасау кезінде қауіпсіздік ережесін ескерттім

17 слайд

Саралау Оқушыларға жеке, жұптық, топтық ,тест тапсырмалары және «Ойлан жұптас бөліс», «кім жылдам», «допты лақтыру» әдістері ар қылы оқушылар ақпарат туралы ұғымдарын және ақпараттың әртүрлі формада берілуін толық үйренді Бағалау  Әр тапсырмада дескриптор қойылады  Оқушылар бірін-бірі бағалайды («бас бармақ»)  Мұғалімнің мадақтауы (мадақтама сөздер)  Топ бірін-бірі бағалайды (бағдаршам арқылы  Смайликтермен Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Компьютермен жұмыс жасау кезінде қауіпсіздік ережесін ескерттім

Назарларыңызға рақмет!

18 слайд
Назарларыңызға рақмет!

18 слайд

Назарларыңызға рақмет!

Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ