Ашық сабақ Қазақ-тілі 5-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Шымкент қаласы, №48 жалпы орта білім беретін мектебінің
қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Муратова Асел Абубакировна
Сыныбы: 5
Пәні: Қазақ тілі
Тақырыбы: Жазда
ауылға барғанда 5.1.1.1 тірек сөздер мен
ұсынылған иллюстрация
арқылы тақырыпты
болжауОқу мақсаты:
1
1 слайд
Шымкент қаласы, №48 жалпы орта білім беретін мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Муратова Асел Абубакировна Сыныбы: 5 Пәні: Қазақ тілі Тақырыбы: Жазда ауылға барғанда 5.1.1.1 тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрация арқылы тақырыпты болжауОқу мақсаты: 1
2 слайд
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:
Ұсынылған сурет бойынша тақырыпты
болжай алады
Оқушылардың көпшілігі орындай
алады: Бірнеше тірек сөздер арқылы
тақырыпқа болжам жасайды;
Кейбір оқушылар орындай алады:
Бір тірек сөз арқылы тақырыпты болжам
жасап, өз ойын еркін жеткізе алады.
Бағалау критерилері:
- Сурет арқылы болжай алады
- Бірнеше тірек сөздер арқылы болжам жасай алады.
- Болжам жасап, өз ойын еркін айта алады
2
2 слайд
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады: Ұсынылған сурет бойынша тақырыпты болжай алады Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Бірнеше тірек сөздер арқылы тақырыпқа болжам жасайды; Кейбір оқушылар орындай алады: Бір тірек сөз арқылы тақырыпты болжам жасап, өз ойын еркін жеткізе алады. Бағалау критерилері: - Сурет арқылы болжай алады - Бірнеше тірек сөздер арқылы болжам жасай алады. - Болжам жасап, өз ойын еркін айта алады 2
3 слайд
Белсенді оқыту әдіс тәсілдері
Сабақтың басы
Шаттық шеңбер өткізу арқылы сынып
оқушылар арасында ынтымақтастық
атмосферасын құрамын . Бұл тренинг
арқылы оқушылардың бір- біріне деген
құрмет пен сыйластық артады«Жан жылуы»
психологиялық
тренингі1
«Балмұздақ таяқшалары» әдісі
арқылы сыныпты топқа біріктіремін. «Балмұздақ
таяқшалары» әдісі1
Үй тапсырамасын сұрауда “Қар кесегі”
әдісін тиімді пайдаланамын.
Оқушылар жылдам әрі тұжырымды
ойлауға дағдыланады “ Қар кесегі” әдісі 1
3
3 слайд
Белсенді оқыту әдіс тәсілдері Сабақтың басы Шаттық шеңбер өткізу арқылы сынып оқушылар арасында ынтымақтастық атмосферасын құрамын . Бұл тренинг арқылы оқушылардың бір- біріне деген құрмет пен сыйластық артады«Жан жылуы» психологиялық тренингі1 «Балмұздақ таяқшалары» әдісі арқылы сыныпты топқа біріктіремін. «Балмұздақ таяқшалары» әдісі1 Үй тапсырамасын сұрауда “Қар кесегі” әдісін тиімді пайдаланамын. Оқушылар жылдам әрі тұжырымды ойлауға дағдыланады “ Қар кесегі” әдісі 1 3
4 слайд
«Миға шабуыл»,
«Саяхатшылар»
әдісі Оқушылардың ойлау қабілеті, сын
тұрғысынан ойлау дағдылары жақсы
қалыптасады
«Ауада салынған
суретті тап» әдісі айтылым дағдысын дұрыс бағытқа
бұру үшін оқушыларға бұл әдіс
арқылы сергіту сәтін жүргіземін
«Түймедақ» әдісі Бұл әдіс оқушыларды жылдам
ойлауға, нақты сөйлеуге үйретедіСабақтың ортасы
3.1
4 слайд
«Миға шабуыл», «Саяхатшылар» әдісі Оқушылардың ойлау қабілеті, сын тұрғысынан ойлау дағдылары жақсы қалыптасады «Ауада салынған суретті тап» әдісі айтылым дағдысын дұрыс бағытқа бұру үшін оқушыларға бұл әдіс арқылы сергіту сәтін жүргіземін «Түймедақ» әдісі Бұл әдіс оқушыларды жылдам ойлауға, нақты сөйлеуге үйретедіСабақтың ортасы 3.1
5 слайд
3.
2Сабақтың соңы
Үйге тапсырма“ Екі жұлдыз бір
тілек”
Кері байланыс “Екі
жұлдыз бір тілек” әдісі
арқылы жүзеге асады.
Оқушылар ойларын
нақты жеткізуге,
шынайы пікір айтуға
дағдыланады Бүгінгі сабақтан
алған білімдерін
“Ауылдың керемет 3
жағы ”
тақырыбында эссе
жазу
5 слайд
3. 2Сабақтың соңы Үйге тапсырма“ Екі жұлдыз бір тілек” Кері байланыс “Екі жұлдыз бір тілек” әдісі арқылы жүзеге асады. Оқушылар ойларын нақты жеткізуге, шынайы пікір айтуға дағдыланады Бүгінгі сабақтан алған білімдерін “Ауылдың керемет 3 жағы ” тақырыбында эссе жазу
6 слайд
Бағалау критерийлері
І. Тапсырма
Дескрипторлар:
1. Суреттер бойынша
тақырыпқа болжам
жасайды.
2. Өз ойын еркін жеткізе
алады.
ІІ. Тапсырма
Дескрипторлар:
1.Тірек сөздерді
қатыстырып сөйлем
құрай алды;
2. Тақырыпқа сай
мағыналы сөйлем
құрастыра алды
ҚБ: «Жарайсың»,
«Керемет»,
«Жақсы» т.б.
сөздермен мадақтап
отырамын ҚБ: «Жарайсың»,
«Керемет»,
«Жақсы» т.б.
сөздермен мадақтап
отырамын
«Айналмалы бекет»
әдісі арқылы
бағаланады
6 слайд
Бағалау критерийлері І. Тапсырма Дескрипторлар: 1. Суреттер бойынша тақырыпқа болжам жасайды. 2. Өз ойын еркін жеткізе алады. ІІ. Тапсырма Дескрипторлар: 1.Тірек сөздерді қатыстырып сөйлем құрай алды; 2. Тақырыпқа сай мағыналы сөйлем құрастыра алды ҚБ: «Жарайсың», «Керемет», «Жақсы» т.б. сөздермен мадақтап отырамын ҚБ: «Жарайсың», «Керемет», «Жақсы» т.б. сөздермен мадақтап отырамын «Айналмалы бекет» әдісі арқылы бағаланады
7 слайд
Саралау әдістері
Өз ойын жеткізе білу және
дәлелдер келтіре алу,
мәселелерді анықтау үшін
өз пікірлерін жеткізу,
ұсыныс жасау қабілетін
дамытуға
ынталандыратын
жағдайлар жасаймын.
Қабілетті оқушылардың
тапсырмасын
түрлендірімін. Әрбір оқушының жеке
қажеттіліктеріне сәйкес
тапсырма мен
нұсқауларды,
материалдар мен әдіс-
тәсілдерді іріктеп
қолдану үдерісі,
оқушыларды оқуға
ынталандыруға,
шығармашылық және
сын тұрғысынан ойлау
дағдыларын дамытуға
септігін тигізеді.
7 слайд
Саралау әдістері Өз ойын жеткізе білу және дәлелдер келтіре алу, мәселелерді анықтау үшін өз пікірлерін жеткізу, ұсыныс жасау қабілетін дамытуға ынталандыратын жағдайлар жасаймын. Қабілетті оқушылардың тапсырмасын түрлендірімін. Әрбір оқушының жеке қажеттіліктеріне сәйкес тапсырма мен нұсқауларды, материалдар мен әдіс- тәсілдерді іріктеп қолдану үдерісі, оқушыларды оқуға ынталандыруға, шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау дағдыларын дамытуға септігін тигізеді.
8 слайд
Ықшам сабақты қорытындылау
Не қиын
болды?
Не
үйрендім?
Алдағы
мақсатым? Курсқа келгенде мен үшін ең басты қиындық сабақты
жоспарлау, әдіс-тәсілдерді мақсатқа қарай қолдану,
критерий құрастыру қиын болды
Сабақ жоспары оқу бағдарламасына негізделіп
жасалатынын, оқу мақсаттарына жету үшін әдіс-
тәсілдердіорынды қолдануды, оқу мақсанынан
ауытқымауды, оқушылардың білім деңгейін ескере
отырып тапсырманы саралап беруді үйрендім
Болашақта оқу бағдарламасына негізделе отырып
сабақ жоспарлаймын. Оқу мақсатын негізделе отырып
критерийлер құрастырамын. Оқу мақсатына жету
үшін тиімді әдіс-тәсілдерді пайдаланамын. Сабақ
сайын оқушылардың түсінбеген, меңгермегендерін кері
байланыс, рефлексия ала отырып анықтаймын
8 слайд
Ықшам сабақты қорытындылау Не қиын болды? Не үйрендім? Алдағы мақсатым? Курсқа келгенде мен үшін ең басты қиындық сабақты жоспарлау, әдіс-тәсілдерді мақсатқа қарай қолдану, критерий құрастыру қиын болды Сабақ жоспары оқу бағдарламасына негізделіп жасалатынын, оқу мақсаттарына жету үшін әдіс- тәсілдердіорынды қолдануды, оқу мақсанынан ауытқымауды, оқушылардың білім деңгейін ескере отырып тапсырманы саралап беруді үйрендім Болашақта оқу бағдарламасына негізделе отырып сабақ жоспарлаймын. Оқу мақсатын негізделе отырып критерийлер құрастырамын. Оқу мақсатына жету үшін тиімді әдіс-тәсілдерді пайдаланамын. Сабақ сайын оқушылардың түсінбеген, меңгермегендерін кері байланыс, рефлексия ала отырып анықтаймын
9 слайд
Назар қойып
тыңдағандарыңызға
рақмет!
9 слайд
Назар қойып тыңдағандарыңызға рақмет!