Дауыссыз қ мен ғ дыбысы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Құмсай негізгі мектебі
2 бөлім – Менің отбасым және достарым.
Дауыссыз қ мен ғ
Бастауыш сынып мұғалімі: Сырабаева.Б.Б
1 слайд
Құмсай негізгі мектебі 2 бөлім – Менің отбасым және достарым. Дауыссыз қ мен ғ Бастауыш сынып мұғалімі: Сырабаева.Б.Б
2 слайд
Психологиялық дайындық
Біз бақытты баламыз
Ойнап күліп аламыз
Жетілсін деп санамыз
Оқып білім аламыз
Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол
шапалақтаймыз!
Ұйымшыл боламыз десек 2 рет
Белсенділік танытамыз десек 3 рет
шапалақтаймыз
2 слайд
Психологиялық дайындық Біз бақытты баламыз Ойнап күліп аламыз Жетілсін деп санамыз Оқып білім аламыз Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз
3 слайд
Сабақтың мақсаты:
- тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген
тақырып бойынша сөйлемдер құрап айту.
- дауыссыз дыбыс түрлерін ажырату және емлесін
сақтап жазу
3 слайд
Сабақтың мақсаты: - тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша сөйлемдер құрап айту. - дауыссыз дыбыс түрлерін ажырату және емлесін сақтап жазу
4 слайд
Жетістік критерийлері:
- Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса,
оқушы оқу мақсатына жетеді :
-Жеке ,жұптық,ұжымдық тапсырмаларды
орындай алу
- Ресурстарды қолдана отырып, тақырыпқа
сай дәлелдемелер келтіру және сұрақтарға
жауап беру.
4 слайд
Жетістік критерийлері: - Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді : -Жеке ,жұптық,ұжымдық тапсырмаларды орындай алу - Ресурстарды қолдана отырып, тақырыпқа сай дәлелдемелер келтіру және сұрақтарға жауап беру.
5 слайд
Оқушы
ның аты-жөні
«Көшбасшылы
қ» әдісі
«Кезбе
тілші» әдісі
«Салыстыру
»
әдісі
«Ыстық орын
дық» орындық
әдісі
«Кір
жаятын
жіп» әдісі
Балл
Атабаев Ернұр
Бияшев Айтас
Өтеген Ақтілек
Тартипов Қуатжан
Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа 5 балл.
5 слайд
Оқушы ның аты-жөні «Көшбасшылы қ» әдісі «Кезбе тілші» әдісі «Салыстыру » әдісі «Ыстық орын дық» орындық әдісі «Кір жаятын жіп» әдісі Балл Атабаев Ернұр Бияшев Айтас Өтеген Ақтілек Тартипов Қуатжан Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа 5 балл.
6 слайд
Бағалау парақшасы. Дұрыс жауапқа 5 балл
оқушының аты-
жөні
"Көшбасшылық"
әдісі
"Кезбе тілші"
әдсі
"Салыстыру"
әдісі
"Ыстық
орындық"
әдісі
"кір
жуатын
жіп" Балл
Атабаев Ернұр
Бияшев Айтас
Өтеген Ақтілек
Тартипов Қуатжан
6 слайд
Бағалау парақшасы. Дұрыс жауапқа 5 балл оқушының аты- жөні "Көшбасшылық" әдісі "Кезбе тілші" әдсі "Салыстыру" әдісі "Ыстық орындық" әдісі "кір жуатын жіп" Балл Атабаев Ернұр Бияшев Айтас Өтеген Ақтілек Тартипов Қуатжан
7 слайд
«Көсбашылық» әдіс.
Сабақ
Парақ
Ұршық
Жарық
Бұлақ
сабағы
парағы
ұршығы
жарығы
бұлағы
7 слайд
«Көсбашылық» әдіс. Сабақ Парақ Ұршық Жарық Бұлақ сабағы парағы ұршығы жарығы бұлағы
8 слайд
Ереже: Қазақ тілінде ғ әріпі
сөз соңында жазылмпайды. Қ – ға
аяқталған сөзден кейін дауысты
дыбыс келсе, қ дыбысы ғ – ға
айналып кетеді.
Мысалы: орақ – орағы, тарақ –
тарағы
8 слайд
Ереже: Қазақ тілінде ғ әріпі сөз соңында жазылмпайды. Қ – ға аяқталған сөзден кейін дауысты дыбыс келсе, қ дыбысы ғ – ға айналып кетеді. Мысалы: орақ – орағы, тарақ – тарағы
9 слайд
Отбасын әдетте үш тұлға құрайды:
9 слайд
Отбасын әдетте үш тұлға құрайды:
10 слайд
Ойын –жұмбақтың шешу.
Қармағы бар қолында,
Кімді айттым ойымда?
Құрығы бар қолында,
Кімді айттым ойымда?
10 слайд
Ойын –жұмбақтың шешу. Қармағы бар қолында, Кімді айттым ойымда? Құрығы бар қолында, Кімді айттым ойымда?
11 слайд
11 слайд
12 слайд
12 слайд
13 слайд
«Рефлексиялық шеңбер»
Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды?
Неліктен?
Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды?
Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз?
Сабақта қандай қиындықтар туындады?
Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай?
Неліктен?
13 слайд
«Рефлексиялық шеңбер» Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен? Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды? Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз? Сабақта қандай қиындықтар туындады? Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай? Неліктен?
14 слайд
Назарларыңызға рахмет!
14 слайд
Назарларыңызға рахмет!